Palačinke

lucijana  

član od: 4.2.2006

sporočila: 284

17. avg 2006 15:22

mhm tako bom rekla, jaz uporabljam mikrovalovko za segrevanje oz. odtaljevanje reči. Se mi zdi zelo praktična-meso imam odtajano v 2-3 minutah(ker si pač sproti zmišljujem kaj bomo jedli za kosilo) ali pa za pogrevanje mleka,masla, ali pa za čokoladni preliv(margarina, sladkor, čokolada v posodico in hop v mikrovalovko vmes malo primešam in je takoj gotovo.) kahati oz. peči pa v njej niti ne znam, ker se nisem v to poglabljala. smo še vedno za štedilnikom. mislim pa da kolikor sem jo sedaj v cca 2 letih od kar jo imam uporabljala je tisti denar že zdavnaj povrnjen. Že zaradi praktičnosti. Priporočila sem jo tudi mami-se je z vsemi 4 branila, potem pa skoraj mogla kupit(je že plačala hladilnik potem pa premislila in vzela cenejšega za tisti denar pa potem vzela pač mikrovalovko) in je sedaj ne more prehvalit. hitro in pratično. res pa je da samo za pogrevanje oz. odtaljevanje. aja da ne pozabim kokic ki so v 2-3 minutah gotove... lucijana

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

17. avg 2006 15:47

No ja, jaz sem se vedno trudila stvari razumet po solsko, vzrok->posledica, kuhanje pa navsezadnje ni nic drugega kot fizika in (bio)kemija (pri meni, kadar predolgo odlasam s pospravljanjem hladilnika, tudi nekaj biologije..:))). O prostih radikalih pa nekaj malega vem po sluzbeni dolznosti, zato sem se tudi oglasila. Se bom v naslednjih dneh kaj razpisala o mikrovalovkah in drugih prehrambenih znanostih pod posebno temo. Brez zamere. lp, proxima

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

17. avg 2006 18:16

Dolores, kaj si predstavljaš pod "biološka vrednost hrane"? Palačinke pa le zamrznite! rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti