Pasijonka

isiliel  

član od: 7.6.2004

sporočila: 62

tema odprta - 10. avg 2006 19:37 | ogledi: 16.181 | odgovori: 49

Pred hišo se nam je precej razrasla pasijonka. Njeni plodovi so menda užitni, vendar ne vem čisto kaj bi iz njih Ali kdo pozna način, na katerega se jih lahko porabi?

Katja

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

10. avg 2006 19:41

Sklepam, da se oglašaš s toplih krajev. Pri nas imamo dve v posodi in se čez leto tudi lepo razrasteta in cvetita, plodovi so pa puhli. Na morju sem jih videla in poizkusila, pa niso nič kaj posebnega okusa. Verjetno bi se iz njih dala narediti marmelada ali pa sirup. Mož ga uporablja pri koktejlih, seveda ga kupi. LP

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

10. avg 2006 20:40

Jaz sem pa letos prvič videla in okusila plodove pasionke.Nisem pa vedela da tudi pri nas rodijo. Aki

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

10. avg 2006 20:49

Isiliel, od kod pa si? Pasionka (passion fruit)je moje najljubše sadje!Sem mislila, da raste samo v tropih? Super je sveže (ga jem kar z žličko),uporabljam ga za sadne kupe, sladolede (črna semena pustim kar noter), sokove.... lp Nena Nena-morje

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

11. avg 2006 9:03

A pa se ne je pasijonka s saldkorjem, ker je tako kisla, ima pa veliko okusa? Jaz sem jo enkrat pri nas kupila... Potem sem pa brala kaj in kako je s tem, ker se mi je zdela neuporabna. V bistvu naj bi se jo precedilo, črne peške vrglo stran, precejen ekstrakt pa uporabilo za sokove, peciva ali pa pojedlo s sladkorjem... Nena-morje, ti ješ sladke pasionke?

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

11. avg 2006 9:13

Nena, jaz v hrvaški Istri opažam, da pasijonka raste po vseh plotovih, veliko jo sadijo tudi kot pergolo za senco. Mislim, da prav zdaj dozoreva. Ali mogoče veš, za kaj koristi? Lp Dolores

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

11. avg 2006 9:35

lidka, te psijonke, ki jih jaz kupujem, so sladke kot med in jih res ni potrebno sladkati (pa še odlično aromo s tem uničiš).Mogoče si ti kupila zelene?Mora biti mehka, ko jo kupiš, taka, da se vda pod prstom.Tiste črne semenčiče pa so baje dobre za prebavo...to mi je rekla moja soseda iz Gane...Res pa je, da, če jih ne odstraniš, ko delaš sladoled, zgledajo kot kakšni mušji kakci v njem.... Dolores, pojma nimam, jaz še nikoli nisem videla pasijonk rasti pri nas, je pa vse mogoče...tudi za kivi si nismo mislili, da lahko pri nas raste, pa dozori tudi na Pohorju lp Nena Nena-morje

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

11. avg 2006 9:39

morda bi bilo treba pomisliti tudi na to, da je pasijonk več vrst, vse sicer naredijo (slaj ko prej) tudi plodove, a za prehrano se ne uporabljajo vse. Vsaj ne komercialno. Tiste, ki jih kupimo so prave, dobre pa seveda samo, če so bile obrane pravi čas in pravilno skladiščene. Lisa

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

11. avg 2006 9:52

Okej, zdaj vsaj vem, da se da kupiti tudi sladke. In se jih tako pojesti... Tiste, ki sem jaz kupila so bile mehke, temne barve, dišale so full. Sem mislila, da so v redu. Očitno pri nas ne bom imela sreče z nakupovanjem, bom kdaj zunaj pogledala...

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

11. avg 2006 10:09

Lidka, s pasijonkami je tako kot z ostalim tropskim sadjem: Tisto, kar se da kupiti pri nas, ni niti senca tistega, kar dobiš tam, kjer zadeva uspeva. Jaz se pri nas ne pritaknem manga, pasijonk ipd., še banane niso iste! Drugače pa so pasijonke ena meni najbolj ljubih vrst sadja (v Ugandi so me krstili za passion-pop queen:) in komaj čakam, da jo spet mahnem v tople kraje. strelka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti