Pasijonka

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

11. avg 2006 11:32

Še ena ljubiteljica pasijonk. Tudi tiste, ki jih kupiš pri nas v zelenjavni trgovini, imajo kar nekaj okusa (seveda, nisem jih še jedla v Afriki!). Biti pa morajo pošteno zgrbančene. Jaz jih prerežem in jem z žličko. Nobenega pasiranja, peške se seveda pojedo. teta torta

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

11. avg 2006 11:43

Jaz sem jo jedla v Grčiji in se mi je zdela rastlina kot klematis, oz. srobot, tudi cvetela je tako, plodovi so bili kot opisujete in sladki. Zdaj pa nisem več sigurna , a je to isto, ali sta rastli skupaj pasijonka in klematis. Bo dala Rimljanka kakšno strokovno pipombo oz. link. Me prav zanima. Aki

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

11. avg 2006 12:32

To rožo pri nas poznamo tudi pod imenom Kristusova krona - v avtokampu v Strunjanu je z njo obraščenih pol prikolic, tudi rodijo zelo bogato, samo ni videti da bi sadove kdo jedel, samo včasih se z njimi afnajo otroci. Cvet je malenkost drugačen kot tisti na zadnjem linku (malce svetlejše lila barve in manj "nacefran", sadež ma malce bolj podolgovat in ko je dozorel je temno marelične barve. Najbrž katera od bolj okrasnih vrst ali kaj. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

isiliel  

član od: 7.6.2004

sporočila: 62

11. avg 2006 13:16

LIJANA je napisal/a:
Sklepam, da se oglašaš s toplih krajev. Pri nas imamo dve v posodi in se čez leto tudi lepo razrasteta in cvetita, plodovi so pa puhli. Na morju sem jih videla in poizkusila, pa niso nič kaj posebnega okusa. Verjetno bi se iz njih dala narediti marmelada ali pa sirup. Mož ga uporablja pri koktejlih, seveda ga kupi. LP
Oglašam se iz Vipavske doline Sadeži naše pasijonke gotovo niso tako veliki kot kupljeni, vendar sem mislila, da bi se jih gotovo dalo za kaj uporabiti, ker jih je kar precej. Katja

natasyka  

član od: 7.4.2007

sporočila: 7

7. apr 2007 14:15

ojla zanima me ce kdo pozna kaksen recept iz sadezev od pasijonke pa ce kdo ve ali rastlina raste v osrednji Sloveniji v loncu, pa ce jo je treba prezmit notr al lohka ostane zunaj celo zimo????

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

7. apr 2007 14:17

v osrednji sloveniji ti ne bo prezimila in jo boš morala notri pospraviti. ksenija

kordelina  

član od: 21.11.2005

sporočila: 223

29. avg 2007 12:56

Posadila sem jo letos in že ima veliko plodov, nekateri so že lepe živo oranžne barve. Bom poskusila kakšna je , pa upam da se ne zastrupim. Tukaj pa je še link za kaj vse se uporablja v medicini: http://www.pomurske-lekarne.si/si/index.cfm?id=15 kordelina

poloni  

član od: 19.10.2004

sporočila: 123

9. sep 2007 22:59

Mogoče kdo ve, ali so plodovi vseh pasijonk užitni? Tudi jaz imam dve kot okrasni rastlini, pa si ne bi upala tvegati z uživanjem plodov. Ali naj poskusim? Poloni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti