Suho svinjsko meso

mamka  

član od: 10.7.2006

sporočila: 434

tema odprta - 28. jul 2006 18:23 | ogledi: 10.510 | odgovori: 6

Hoj

V dar sem dobila domačo, suho, svinjsko in prekajeno kračo. Bila je zmznjena. Sedaj ko je kuhana, stanovanje smrdi kot da bi se kuhala crkovina. Tudi meso nima dobrega vonja, okus pa je vprašljiv. Kaj vem ali naj vržem vse proč. Ali sem naredila kaj narobe? Tega mesa bi bil vesel kak kuža, za naše zdravje pa najbrž ne bi bilo dobro. Ali ima kdo izkušnje s tem?

mamka

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 931

28. jul 2006 18:49

Če res smrdi kot praviš in če ni dobrega okusa, poskusi grižljaj, če ni dober ga izpljuni, potem pa pogosti sosedovega psa, ker domače suho meso, ko se kuha ima prijeten vonj in je dobrega okusa. Doma smo imeli eno leto tako meso, ko se je posušilo in skuhalo ni bilo za jest. lp zinka

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

28. jul 2006 20:10

Najprej poizkusi grižljajček in če je meso neužitno ga vrzi proč in ne dajaj ga niti psu, ker se tudi ta lahko zastrupi. Meso ponavadi lepo diši, ko se kuha, tvoje pa je najverjetneje pokvarjeno. Bolje vreči stran, kot zboleti, mar ne? LP! fakin712

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

28. jul 2006 20:14

Domace dobrote bi morale disati, ne pa smrdeti. Suhe salame in predvsem klobase dobijo tudi moji starsi in jih potem zamrznejo, vem pa, da me mama vedno opozori, da naj jih ne hranim predolgo v zamrzovalniku, ker lahko postanejo "zarke" (bog si ga vedi, kako se temu rece slovensko). Parkrat se mi je to ze zgodilo in so romale v smeti (med kuhanjem pa je hudicevo smredelo). Zakaj pa se to zgodi, se mi pa niti sanja ne. Enako se je zgodilo celo z vrekcko, v katero so romale klobase isti dan kot so bile narejene, pa se zrak je bil izsesan iz vrecke (vakumsko pakirane). Pa se to- pokvarjene stvari tudi za zivali NISO primerne!!! fresh

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

28. jul 2006 20:37

Sem iz kmetov in po moje se jim je krača pokvarila že med soljenjem,saj pred prekajevanjem mesa le tega dajo v "paco".Sušenje mesa s kostmi je zapleteno-krača je pa velik in zajeten kos mesa,ki se kaj lahko pokvari pri kosti.Kdaj so pa to meso prekajevali-če ga niso pozimi se pa sploh pokvari.Upam,da si stvar že vrgla proč. kuharca37

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

28. jul 2006 21:22

S tem se pa res ne igraj!!!!!!! Morda je v igri celo bakterija, ki povzroča botulizem, smrtno nevarno obolenje! Niti sosedovemu psu ne daj! Dobro zavij, pa vrzi v kanto za smeti!!!! rimljanka

mamka  

član od: 10.7.2006

sporočila: 434

28. jul 2006 22:08

Hoj Hvala za odgovore. Je že vse lepo zavito v plastično folijo in odnešeno ven, v črno kanto za smeti. Sem že prej sumila, da so ga verjetno polomili pri "salamuriji" - slanici, ko so meso sololi. Pa smo mislili, da ko bo kuhano ..... Škoda dobrega mesa in kmetovega truda. Lepe pozdrave Mamka mamka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti