Konvekcijska pečica : parni kuhalnik

kajzar  

član od: 28.2.2010

sporočila: 39

28. feb 2010 15:01

Lep pozdrav vsem na forumu! Pred približno petnajstimi leti smo imeli pri hiši prvo konvekcijsko pečico in uživali v hrustljavo pečenem piščancu, krompirju,...dokler nismo po nekaj letih razbili steklene posode. Od takrat do danes, se osnovna izvedba pečice ni popolnoma nič spremenila. Pred nekaj dnevi pa smo se ponovno odločili za nakup. Spet veselo pečemo,... Bi vas pa rad opozoril, da pred nakupom pečice preverite naleganje pokrova na posodo. Preden sem se odločil za nakup, sem namreč naletel na dve pečici, pri katerih je bila steklena posoda ovalna in se pokrov ni prilegal. In zaradi tega pride do uhajanja vročega zraka iz pečice. En nasvet za ljubitelje pohanega mesa (piščanec,…): če pred pečenjem vsak kos pomočite v maščobo (olje, mast), bo okus enak kot pri klasičnem pohanju, s tem, da bo vsa odvečna maščoba ostala na dnu posode. Pa še ena preprosta slaščica: kruh (svež, star, žemlje,…) narežemo na kocke. Jabolka olupimo in narežemo na kocke. Oboje zmešamo, sladkamo po okusu, začinimo s cimetom in stresemo v nizek okrogel pekač, prelijemo s sladko smetano (če je kruh suh, smetano lahko razredčimo z mlekom), malo potlačimo ter damo pečt v konvekcijsko pečico na 200 stopinj, dokler se zlatorjavo ne zapeče. lp! Rajko

sonic  

član od: 1.3.2006

sporočila: 319

2. mar 2010 7:52

Tista fora s pohanjem je fantastična. sonic

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

2. mar 2010 12:30

Pa tudi sladica s kruhom je zanimiva - porabimo star kruh. regina

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

2. mar 2010 12:46

Oboje, tako "pohanje" in kruhov narastek se povsem brez problema naredita tudi v klasični pečici.

rimljanka

sonic  

član od: 1.3.2006

sporočila: 319

3. mar 2010 7:22

Saj klasična pečica in konvekcijska se razlikujeta samo po tem, da je konv. manjša (in se zato takoj zagreje), ter da se pri konv. maščobe lahko stekajo na dno, brez da se ti vse zažge po pečici. Oboje ima grelno špiralo in ventilator in to je to. sonic

JPZ  

član od: 4.3.2010

sporočila: 2

4. mar 2010 14:39

Živjo vsem! Kakšna dva tedna že imam konvekcijsko pečico. Krompir 5+, malo manj navdušenja na nasprotni strani mize za meso. Mogoče res malo presuho. Prosim za nasvete kako kaj pripraviti saj pri pečici ni bilo kakšnih receptov, samo kratka navodila. Torej rabim predvsem ideje! Če pa kaj sama pogruntam bom povedala naprej. JPZ

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

4. mar 2010 21:50

Rimljanka, nekateri nimajo klasične pečice, zato jim pa pridejo prav izkušnje za konvekcijsko pečico. Sem včeraj naredila to sladico s starim kruhom, ki jo je napisal kajzar. Je zelo dobra, vendar 200 stopinj je previsoka temperatura, ker se zgoraj hitreje zapeče, spodaj pa ne. Torej je potrebno pečt na nižji temeraturi in dalj časa. Osebno pa peciva še vedno rajši pečem v klasični pečici. Za pusta sem spekla nekaj krofov tudi v konvekcijski za osebo, ki ne sme jesti ocvrtih stvari. Pekla sem jih na 160 stopinj približno 20 min. in sem jih enkrat vmes obrnila. Zelo dober pa mi je krompir pečen v konvekcijski, pa piščanec, krvavice in kašnate klobase se izredno hrustljavo spečejo... JPZ, na splošno se ravnaj po tem, da vse pečemo približno enako, kot bi pekli v pečici. Če pa pripravljaš že panirano meso, ga malo z čopičem premaži z oljem, da se ti drobtine ne bojo takoj zažgale. Peči na 160 stopij, enkrat vmes obrni, čas peke je približno enak kot pri cvrenju v olju. Nikdar ne gledam na uro. Ko mislim, da je dovolj pečeno, pač probam. Sonic, klasična pečica ima še spodaj grelnik, kar pa konvekcijska nima. Zato tudi vseh stvari ne moremo spečt v njej. regina

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

4. mar 2010 22:07

Saj nimam nič proti, no, ...

rimljanka

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

4. mar 2010 22:29

Rimljanka, saj vem da ne. Omenila sem zato, ker eni res nimajo navadnih pečic. Med njimi je tudi moja hči, ki pa poleg kombinirane mikrovalovne in konvekcijske nima več prostora za navadno. No ja, pa tudi jaz jo razvajam s pecivom. regina

JPZ  

član od: 4.3.2010

sporočila: 2

5. mar 2010 13:14

Regina hvala za nasvete. Bom poročala o rezultatih. Imam tudo navadno pečico, ki jo uporabljam predvsem za peko kruha in peciva. Ker sva v gospodinjstvu samo dva pa je konvekcijska pripšravnejša za pripravo obrokov - hitro in v manjših količinah. Če imaš eno še ni nujno, da se odpoveš drugemo. Vsaka stvar ima pluse in minuse. Izkoristimo pluse, da bo minusov čim manj. JPZ

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti