Konvekcijska pečica : parni kuhalnik

duderman  

član od: 30.3.2009

sporočila: 4

10. nov 2009 17:24

Projekt JOTA uspel. V jena posodo sem dala že zmešane sestavine, postavila na nizko rešetko,kuhala pri 200 stopinjah 15 minut. Prav lepo počasi je vrela, meski (koščki prekajenega vratnika) so se, tisti,ki so gledali ven, rahlo popekli, okus je bil odličen. Vendar je problem v tem, da je jena posoda premajhna,da bi skuhala vso joto v pečici. Zanima me, kako bi bilo, če bi kuhala kar direkt v pečici, brez dodatne posode. Lep pozdrav, D. duderman

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

13. nov 2009 8:39

Včeraj sem v konvekcijski pečici spekla skutni šmorn-skutni carski praženec. Bil je res zelo dober in lepo zapečen; pekla na 180 stopinj 20 minut, uporabila pa sem keramičen pekač za pito, ki je ravno lepo sedel na zgornjo mrežico. Hitra in okusna večerja.

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

11. jan 2010 18:40

ali je konvekcijska pečica še aktualna, ali je samo trenutni navdih, tisti, ki jo imajo kolikokrat na mesec jo uporabljate. No, malo mika tudi mene, da jo bi imela... anitram1

Petya  

član od: 8.1.2006

sporočila: 591

11. jan 2010 20:34

Prebrala vse ... in priznam, da me vedno bolj mika. Me pa tudi kot anitram1 zanimam če je pri tistih, ki jo imate še vedno aktualna. Hvala in lp, Petya

sonic  

član od: 1.3.2006

sporočila: 319

11. jan 2010 21:36

Še vedno aktualna in vedno bo. Zakaj pa ne bi bila, saj je veliko stvari, ki jih notri spečem namesto v klasični pečici, ki jo imamo v kuhinji. Sploh kdaj so kakšne manjše količine, zaradi katerih se ne splača kurit ta velike pečice. sonic

Petya  

član od: 8.1.2006

sporočila: 591

13. jan 2010 11:13

Takole ... pa smo jo nabavli - konvekcijsko pečico Bo že danes v uporabi, pa bomo vidli kako bo uspelo. Najbolj me zanima kakšen bo pomfri, saj v navodilih piše, da bi se naj pekel v teflonski ponvi, pa nimam takšne, da bi pasala noter, tako da bo pečen kar v mrežici, ki je bila priložena. Komaj čakam Petya

Petya  

član od: 8.1.2006

sporočila: 591

13. jan 2010 13:40

Spet jaz ... pečico smo preiskusli in rezlutat.. Po kosilu je prvo vprašanje bilo zakaj je nismo kupili že prej pomfri sem pekla na priloženi mrežici, pred peko sem ga posolila in dodala par kapljic olja, da je bil krompirček rahlo premazan. Pekla sem ga na 230 stopinjah, 15 minut (vmes enkrat premešala). Postal je tako lepo zapečen, hrustljav, dobrega okusa. Pred pomfrijem sem dala pečt polnjeno svinjsko ribico (s sirom in šunko), ponavadi tako manjšo pečem nekje uro in 15 minut, tukaj je bila hrustljavo zapečene v 34 minutah. Naslednji bo na vrsti piščanec, komaj čakam. Petya Sporočilo je spremenil(a) Petya dne 13. 2010 13:40

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

13. jan 2010 17:18

a si kupila to iz Spara, ki je trenutno v akciji? anitram1

Petya  

član od: 8.1.2006

sporočila: 591

13. jan 2010 17:36

antiram1, tako je ... zjutraj kak se je odprl sem šla po njo ... je bila kar zaželjena med kupci (govorim za Qldanio Maribor). Poleg je bil obroč za povišanje, 2 mreži, ena bol gosta mrežica z robom (v njej pekla pomfri), 4 nabodala za ražnjiče, prijemalka za mreže, ter navodila za uporabo z kar nekaj recepti. Petya

kleo  

član od: 21.10.2008

sporočila: 397

17. jan 2010 8:35

tudi mi smo kupili včeraj konvekcijsko pečico v Sparu in danes jo bomo krstili. Me pa res zanima kako bomo zadovoljni. Kako pa vi kruh pečete v njej? GA date v stekleno posodo, na dno ali kako? kleo

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti