Konvekcijska pečica : parni kuhalnik

bozickus  

član od: 18.9.2005

sporočila: 7

22. jun 2009 22:27

Včeraj smo pekli ribe. Ribe so bile, pravzaprav, kuhane. Mogoče moja napaka, da jih nisem kar zamrznjene notri dal. Tako sem jih odtalil v vodi in temu primerno so se "pacale". Šola za drugič; nič odtajat, kar direkt not. Sem pa, za sladico dal navihančke; fenomenalni! Malo vode pa na zgorni pekač 15 minut na normalni temperaturi. Bili so GROMOZANSKI! Sem probal zelenjavne krokete. Res, da se skoraj razpadejo, a si človek ne more misliti, koliko je masti/olja lahko v tako majhnem zalogajčku. Naslednja žrtev bo piščanec. bozickus

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

25. jul 2009 10:57

Jaz pa sem danes kupila tole pečico iz top shopa http://www.topshop.si/vecfunkcijska_pecica_flavorwa in pripravljam prvi obrok,samo nekaj mi ni jasno. To naj bi se kao uporabljalo za prečenje?! kaj pa je kuhanje na "pari"?Če v posodo nalijem 1 cm vode in pečico prižgem? Ali v to stekleno posodo lahko položim drugo -ne original in skuham riž?Tako sem razumela ko sem brala poste nazaj samo pečice so drugačne, navodila pa pomankljiva. Bom poročala o uspehu prvega kosila... lp petardica

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

25. jul 2009 11:00

Tanja05 je napisal/a:

Uporabnike konvekcijske pečice lepo prosim za pomoč: za kakšen namen se uporablja kovinski pladenj z luknjami. Ali posodo, v kateri kuhate obaro, juho,...postavite v stekleno posodo? Kot sem že omenila, moja pečica ima zelo pomanjkljiva navodila, tako da bi bila zelo hvaležna za kakršno koli informacijo glede uporabe. Hvala in lp,

Tanja05

Sporočilo je spremenil(a) Tanja05 dne 04. 2009 11:25
Zdaj najbrž že veš tudi meni ni bilo jasno pa mi je mož rekel da mora pasat v luknjo....in to je spodaj pod posodo... petardica

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

29. jul 2009 13:17

http://www.cookaround.it/yabbse1/forumdisplay.php?f=25 http://www.cookaround.it/yabbse1/showthread.php?t=7422 http://www.subito.it/forno-griglioso-per-cucinare- http://www.mangiaresano.com/prodotti/griglioso-p-188.html Gornji linki so povezava do konvekcijske pečice, ki jo imamo mi že veliko let, a receptov nisem našla nikjer, zato je tudi nisem uporabljala. No, pri branju vaših nasvetov in izkušenj, me je spet zamikalo, da bi poskusila. Tako sem danes "spekla ali skuhala" čudovito vegetarijansko kosilo: jajčevce, papriko in paradižnike.Jajčevce sem prerezala po dolžini, jih pokapala z limoninim sokom,malo posolila in pokapala še z olivnim oljem, paradižnik sem zrezala na koščke, posolila in pokapala z oljem ter vse skupaj dala v manjšo posodico, da ne bi odteklo preveč soka, potem pa še paprike, prerezala na pol, posolila pokapala z oljem in jih položila na mrežo - vrhnjo, zraven jajčevcev in paradižnikov. Upoštevala sem tudi vaš nasvet in na dno pečice nalila za prst vode. Pekla sem na 180 stopinj, približno pol ure. Čudovito je uspelo, še bom kuhala na ta način, poskusila pa bom tudi speči kakšno pecivo. Ps Na zgornjem linku je nekaj receptov, sicer v italijanščini, po izkušnjah posameznih oseb, ker se očitno res nikjer ne dobijo originalni recepti. daga

Tanja05  

član od: 26.12.2003

sporočila: 392

31. jul 2009 19:20

Tanja05 je napisal/a:

Uporabnike konvekcijske pečice lepo prosim za pomoč: za kakšen namen se uporablja kovinski pladenj z luknjami. Ali posodo, v kateri kuhate obaro, juho,...postavite v stekleno posodo? Kot sem že omenila, moja pečica ima zelo pomanjkljiva navodila, tako da bi bila zelo hvaležna za kakršno koli informacijo glede uporabe. Hvala in lp,

Tanja05Zdaj najbrž že veš tudi meni ni bilo jasno pa mi je mož rekel da mora pasat v luknjo....in to je spodaj pod posodo...petardica

 

Ja, "vaja dela mojstra"

Tanja05

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

1. avg 2009 7:47

Jaz pa sem en dan spekla polovico piščanca.Pekel se je približno 35-40 minut in bil je hrustljavo zapečen, tako kot na reklami.. petardica

sonic  

član od: 1.3.2006

sporočila: 319

2. avg 2009 18:50

Jaz tudi že parkrat. Edino kar je treba pazit je, da je koža piščanca na vrhu. Drgače ni hrustjava, ker mast, ki se izceja, teče po njej in ostane mehka. sonic

kati-puma  

član od: 11.8.2009

sporočila: 10

13. avg 2009 10:53

Pozdravljeni! Sem nov član vašega foruma in me marsikaj zanima-trenutno na to temo. Pred parimi dnevi sem kupila to pečico,ki je še neuporabljena. Prebrala sem kar nekaj vaših mnenj,izkušenj...mogoče sem bila površna,vendar nisem zasledila sledečega- a se mora (lahko) meso prej začiniti, da je okusno?Pravzaprav a se morajo živila pred peko začiniti? A se lahko kuha npr. samo v stekleni posodi al obvezno na rešetkah? Če dam v pekač jena posodo,a je to ok? Na reklami izgleda vse odlično...Nasploh pečem vse na tefalu ali peki papirju z malo olja, pečenko pečem v pokriti jena posodi brez dodatne maščove-v lastnem soku z veliko mešane zelenjave...odlično,vsaj zame...Prosim, napište mi svoje izkušnje, oz. me napotite kje jih naj preberem...če vam ni težko...Ste pa odlični,saj sem v prebiranju vaših postov našla marsikatero odlično idejo, njami recept,itd...Hvala! Lp, Kati kati-puma

sonic  

član od: 1.3.2006

sporočila: 319

14. avg 2009 18:31

Pozdravljena kati-puma. Jaz meso začinim prej. Mogoče se da tudi kasneje, ampak jaz to prej porihtam. Kar se tiče pečenja v raznoraznih posodah, je vse enako kot pri klasični pečici, ki jo imaš v kuhinji, le da se ta prej segreje, ker je manjša. Če zadevo kuhaš, je najbolje na rešetki, zavito v alu folijo. Se super skuha, pa še vse koristne snovi ostanejo v hrani, ker se ne raztopijo v vodi, kot pri običajnem kuhanju. sonic

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

17. avg 2009 10:09

Sem lastnica konvekcijske pečice že zelo dolgo in takrat nisem dobila mrežice za pomfri. Se jo da kupit kje posebej? Aki[pikapolonica] Sporočilo je spremenil(a) aki dne 17. 2009 19:57

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti