Konvekcijska pečica : parni kuhalnik

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

13. maj 2009 15:54

Sonic, kje je v akciji?

sonic  

član od: 1.3.2006

sporočila: 319

13. maj 2009 21:29

V Tušu sem jo dobil. sonic

ursula-ce  

član od: 18.10.2008

sporočila: 542

14. maj 2009 6:31

sonic, hitro poročaj kako si zadovoljen, prosim! ursula-ce

sonic  

član od: 1.3.2006

sporočila: 319

14. maj 2009 8:02

Včeraj sem pekel puranje kračice. Malo na previsoki temperaturi sem jih pekel in sem jih malo preveč. Zdi se mi da bo zadeva, ko jo malo naštudiram fantastična. Dal sem not tudi zmrznjene hrenovke. Za pet minut so se lepo zapekle. Brez vsakega olja. Danes za kosilo probam z brancinom in krompirjem jutri pa "poparim" še kako zelenjavo. Bom sproti poročal. sonic

sonic  

član od: 1.3.2006

sporočila: 319

19. maj 2009 9:07

Dosedanji testi so pokazali tole: - dal sem na spodnjo rešetko dva brancina in na zgornjo na kocke narezan krompir. Vse se je zelo lepo zapeklo v 25minutah. Krompir je bilo teško posolit, ker je bil presuh in se sol ni nanj prijela. Zato sem ga malo poškropil z olivnim oljem. Pa krompirja nisem dal veliko, ker ga je na rešetko teško dat večjo količino. Ribe so bile fantastične. Lepo zapečene, brez nepotrebnega namakanja v olju. - Puranji zrezki. Naložil sem jih na obe višini. Tisti zgoraj so se spekli prej in so bili suhi. Puranje meso je pač pusto. Spodnji so bili mehki in sočni (po njih je kapljala tudi maščoba iz zgornjih) in so mi bili bolj všeč. Ampak mislim, da purana ne bom več pekel v tej pečici. Naslednjič ga bom zavil v alu folijo in ga na koncu samo malo popekel (bomo videli, če mi bo bolj všeč). - Čevapčiči. Naložil na zgornjo in spodnjo rešetko. Bili so fenomenalni. Pekel 20minut. - Bučke. Super, brez pripomb. - Kurje Perutničke. Verjetno najboljše od vsega. Lepo so se zapekle. Od njih se je odcedila odvečna maščoba. Noro dobro. - Prebranec. Ratal fantastično in hitreje kot običajni pečici. sonic

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

19. maj 2009 10:37

sonic, v kakem pekaču si pa pekel prebranac? Si imel že predložen pekač a si v svojem (kakem steklenem, glinenem, navadnem tefal)? Hvala:)

sonic  

član od: 1.3.2006

sporočila: 319

19. maj 2009 10:58

V glinenem na nizki rešetki. V steklenem bi bilo isto. sonic

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

19. maj 2009 11:03

hvala za odgovor, pa čestitke ob pridobitvi mašince ter prihranjenemi eurčki:)

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

20. maj 2009 12:05

Sonic, imel si kar srečo, da si ujel to pečico. jaz sem povpraševala po njej, pa so jih dobili le za vzorec, ki pa je takoj pošel....

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

20. maj 2009 12:51

Zdaj sem jo opazila v internetni prodaji, malo dražje a še vedno pol cene Topshopa...ali je možno v taki pečici pogreti skodelico mleka-kar sedaj počnemo v mikrovalovki, ki gre počasi v odpis....ali je komplicirano snemanje pokrova? Kaj pa pokovka(popkorn), bi šla v tej pečici?

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti