Aparat za peko kruha

takero  

član od: 29.11.2006

sporočila: 10

30. jan 2008 18:10

no,jaz pa sem ravno tako marala porabiti m-pike na kartici,pa sem kupila boumannov kruhomat,ravno zdaj se prvič peče kruh v njem,upam,da bo uspelo-bom poročala... takero

martinka  

član od: 6.1.2003

sporočila: 3

2. feb 2008 8:46

Pozdravljene, tudi jaz sem prejela Matrixov aparat na račune, pa me zanima po kolikšnem času začne zadeva vrtet. Meni razen hitrega programa (št. 2) nič ne štarta. Prosim za pomoč izkušenim. V navodilih nič ne piše kako je stempiran posamezni program. Ja no, in program za samo pečenje, ta tudi deluje. Prosim za pomoč . lp martinka Sporočilo je spremenil(a) martinka dne 02. feb 2008 08:46:51

presta77  

član od: 21.9.2007

sporočila: 86

2. feb 2008 10:27

Ja, vse dela! Ko sem vse naštimala je po 10 minitah začel mešat in je kar nekaj časa mešal, pol se ustavi za ene pol urce in spet začne mešat, pol pa speče. Se mi je sam zdel čudn, ker prijateljica pravi, da njen SEVERIN začne takoj mešat in ropotat. Skratka je super kruh! Martinka, naštimaj na 1(BASIC), COLOR daj na medium, LOAF SIZE pa na 2. Tko sem jaz nardila prvič in je ratalo. Noter sem dala 330ml vode pa pol tiste mešance moke, naštimala in pustila. Res je da sem kruh mal težje ven dobila, tudi drugič ko sem z margarino kavlje namazala je šlo težko ven. Ampak bom že sprakticirala. Delala sem že tud z zakasnitvijo in zvečer isto vse naštimala sam čas spremenila in zjutraj je tko dišalo pa seveda dobro je blo tudi. Bom probala še kak drug recept in moko, upam da bo ratalo. lp vsem presta77

Klea  

član od: 16.6.2006

sporočila: 495

2. feb 2008 13:15

Mene pa zanima, če ima kdo dober recept za beli kruh iz kruhomata. Tisti, ki je bil priložen aparatu (dela se s pšeničnim zdrobom) nam ni bil všeč. Zaenkrat delam beli kruh iz Hoferjeve moke - rada pa bi takšnega naredila sama. Sočnega in penastega. V receptih priloženih Clatronic kruhopeku je omenjena pšenična moka tip 1050. Na policah trgovin je ne najdem in me zanima, če kdo ve kakšna moka je to? Klea

Brgita  

član od: 17.8.2006

sporočila: 267

2. feb 2008 15:12

Pikice smo porabili, mesili bomo pa kar na star način (vsaj še nekaj časa). Bom si vzela čas in prebrala vse to pisanje o aparatih, nekaj bom že zgruntala. Pustni pozdrav Brgita

Basti  

član od: 11.11.2007

sporočila: 558

5. feb 2008 12:10

Tiste ki imate aparat Matrix apk 089 (iz Mercatorjeve akcije), kako ste zadovoljne z njim? Je tudi pri vas zgornja stran manj zapečena? Drugače sem ga jaz že dobro naštudirala. Kaj pa priloženi recepti, ste jih že sprobale?

Saša

simonasovre  

član od: 8.8.2002

sporočila: 101

5. feb 2008 13:13

Klea: jaz vedno pečem kruh v naslednjih količinah: 200 ml mleka + 210 ml vode + kanček olja + sol ( priložena večja žlička) + 600 gr moke ( včasih dodam 100 g koruzne in 500 g bele moke iz Hoferja) + vrečka suhega kvasa + sladkor ( priložena žlička in pol). Vse skupaj pečem na hitrem programu 1,59 ure, vedno pa po gnetenju vzamem metlice iz posode. Kruh je zelo dober in lepo naraste. Pozdrav in uspešno peko, Simona

PIKA1  

član od: 25.10.2007

sporočila: 30

7. feb 2008 12:27

Z aparatom Martrix sem zadovoljna. Ne vem zakaj sem čakala tako dolgo, ko so pa vsi hvalili kako ti kruhopeki pridejo prav. Prvi kruh je bil točno po priloženem receptu, pa je mnogo preveč narasel, skratka ni bil tak kot je treba. Sedaj pa vedno delam tako kot moje sodelavke, zmerim vodo in moko, vse ostalo dodam pa po občutku. Moke dam malo manj in jo potem dodajam in kruhek je tak kot mora bit. Če je zelo viskok, je zgoraj res malo manj zapečen. Z zamikom pa še nisem pekla. PIKA1

Klea  

član od: 16.6.2006

sporočila: 495

7. feb 2008 14:38

Simona hvala za recept. Bom ga zagotovo poskusila. Klea

novabrika  

član od: 19.2.2008

sporočila: 2

19. feb 2008 21:01

Pozdravljene! Po branju vašega foruma pred novim letom sem se odločila za aparat za peko kruha in razmišljala o Clatronicu z dvema gnetilkama, a so jih razprodali. Kupila sem Moulinex OW5000XL in samo prvič, ko sem spekla kruh po osnovnem recptu, je aparat deloval normalno. Mi lahko kdo pojasni, kako potekajo procesi, saj v navodilih pišre vse kaj drugega. Ko vstavim posodo z gnetilkami in nalijem ter nasujem sestavine, vklopim elektriko (vtikač) in nastavim program ter pritisnem gumb za začetek (ne z zamikom). Aparat odšteva in nič se ne zgodi. Enkrat sem obupala in stresla vse ven ter testo zgnetla na roko, pa se je nenadoma vklopil in začel gnesti (osnovni program 1). V posodo sem dala testo, malo je še pregnetel, testo je vzhajalo...., rezultat je bil zadovoljiv. Danes pa prvi poskus s programom 3 - pa spet nič. Kje je "haklc"? V nedogled pa ne bi samo eksperimentirala...

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti