Borovnice

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

6. jul 2006 7:59

Ali pa so na bolniški in nabirajo borovnice...

sissi  

član od: 30.7.2004

sporočila: 184

6. jul 2006 8:09

Iča, s tabo se pa ne morem strinjati. Na račun drugega si pač ne smeš služiti denarja. Pa še lastništvo živali: mislim, da živali niso nikogaršnja last, ampak da imajo samo lovci pravico, da jih odlovijo. A ni bil ravno lani zavrnjen predlog novega lovskega zakona, s katerim so si lastniki želeli prilastiti tudi divjad? Si predstavljaš medveda, ki ima zelo veliko življenjsko območje, pa se njegov dom razteza čez parcele večih lastnikov. Čigava bo ta uboga para? sissi Sporočilo je spremenil(a) sissi dne 06. jul 2006 08:11:55

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

6. jul 2006 8:45

A ko se zgradi avtocesta, pa se tem živalim tudi odkrati življenjski prostor, je pa v redu? Pri nas so srne tavale ob ograji, včasih je kaka celo na cesto skočila. To sem videla dvakrat do zdaj... Moji stari mami so ravno danes ponoči divje svinje požrle kifelčarja in razrile njivo...

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

6. jul 2006 8:46

lidka je napisal/a:
Ali pa so na bolniški in nabirajo borovnice...
A ni vseeno ali si na bolniški in nabiraš borovnice ali pa v službi in delaš kaj tretjega? Sissi: Živali niso od nikogar? Kaj pa klopi, ti so le v gozdu ene parcele? Saj meni se je do včeraj zdelo tudi čudno, da bi bile divje borovnice last koga drugega, razen tistega, ki je tako priden, da jih nabere. Tako da ne se čuditi če bodo kmalu imeli medvedi v ušesu dovoljenja, čez katere parcele smejo in čez katere ne. Kar je bilo še večraj nemogoče in je danes verjetno, bo jutri resnično. Če bi se ene 15 let nazaj pogovarjali o tem, kdo sme nabirati borovnice in kje, bi gotovo kdo rekel, da je neverjetno, da ne bi smel nabrati borovnic v gozdu. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

6. jul 2006 8:51

lidka je napisal/a:
A ko se zgradi avtocesta, pa se tem živalim tudi odkrati življenjski prostor, je pa v redu? Pri nas so srne tavale ob ograji, včasih je kaka celo na cesto skočila. To sem videla dvakrat do zdaj... Moji stari mami so ravno danes ponoči divje svinje požrle kifelčarja in razrile njivo...
Seveda ni prav, ampak po avtocesti se pa vsi peljemo, ne? In plačujemo cestnino, torej podpiramo tiste, ki so jo zgradili. Svinjo pa upam, da boste tožili! Ker njiva in kar raste na njej je pa tudi po zakonu vaša. Škoda, da je divja, in nima lastnika. Bo težje dobiti pravdo Nasvet: povsod vse ograditi pa bo. Ker če niso nadležni turisti iz mesta, ki gredo na izlet, je pa svinja., ki rije po njivi. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

6. jul 2006 9:07

Pri nas pa lovci povrnejo škodo, povzročeno od divjadi. Divje svinje res naredijo pravi "frker". Ognjič

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

6. jul 2006 9:15

Ja, točno, svinje naredijo dosti škode... Mamin kužek je lajal, tko da je šel od tete mož na njivo jih napodit. Baje je mamica z mladički. Škode niti ni bilo tako dosti, se pa spomnim, ko so kako leto celo njivo razrile... Jaz sem samo hotela povedat, da za avtocesto ja, en kmet pa ne sme. Čeprav sem tudi sama proti temu, ker živali se morajo gibat. Če jih je preveč, so za to lovci. Jernej, pred 15 leti je bilo vse drugače. SMo smeli in NE smeli kaj drugega. Tudi jaz sem včasih zastonj parkirala v Ljubljani, zdaj pa niti otroka ne morem k zdravniku peljat, ne da bi doživela živčni zlom... Tivoli, Mostec... Če se toliko pritožujete, da to ni to. Zaradi mene se lahko naradijo tudi prakirna mesta. Itak bi jih lahko v mestu bilo še enkrat več, če bi se zgledovali po drugih evropskih mestih. Dokler pa ljudje ne bojo dojeli, da ni vse njihovo, pa bo tako, kot je. Če kakega kmeta to ne moti, prav. Naj se mirno sprehajajo pri njemu. Tiste, pa ki to moti, pa mislim, da ima pravico povedat. Oh, Jernej, kako otročje, da bi svinjo tožila. A potem naj živali in ljudi dajem v isti koš? Kdo že ima razum? In ja, se že odjavljam, ker je tudi to trn v peti... Pa ne prvič...

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

6. jul 2006 9:21

jade je napisal/a:
Saj tistemu, ki bere, da divje svinje uničijo pridelek je mogoče smešno ampak tistemu, ki se celo leto matra, da bi nekaj pridelal in je tudi od tega odvisen (naprimer koruzo sadijo za hrano domačim živalim) pa gre po moje bolj na jok, ko to vidi. jade
Saj mi ni smešno ampak ironično, da se nekdo jezi čez nedeljske obiskovalce, svinje mu pa rijejo in res uničijo ves pridelek. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

6. jul 2006 9:40

Se pač ne postaviš v to vlogo. Predstavljaj si, čez teden delaš, na njivi... Pa seno pa vse... Čez vikend, spet delaš in ko imaš malo časa, da bi šel v hosto, po borovnice, jih enostavno ni. Pa za vikend tudi tebi pače malo mira, a? Ne pa da se ti kar naprej ljudje sprehajajo po dvorišču in povsod okrog? Pa rabiš še njih gledat, kaj počnejo, da ne bi kdo še piknika na travniku naredil...

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

6. jul 2006 9:46

pa parkirajo sredi travnika (v nepokošeno travo) smeti odvržejo kamor pride in ko prideš v svoj gozd, bi te najraje ven pregnali,............... klavdija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti