Borovnice

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

6. jul 2006 10:08

Sicer pa je brezveze nadaljevati debato. Jaz se z vsem strinjam z Jade, kot bi bili z istega konca doma... Nekateri pač ne dojamejo, da niso povsod zaželjeni. Pa se obnašajo, kot da je vse njihovo. In se po odzivih sodeč, celo čutijo prizadete, ker naj ne bi lazili povsod in nabirali vse, kar jim na pamet pade. Mogoče si bo kdo celo s kako srnico v hosti postregel, saj ni nikogaršnja, boga revica... Tko kot si nekateri razlagajo, kar je v hosti, ni od nikogar, in če jaz pridem prvi, je moje! Upam, da se kaj takega ne bo zgodilo, ampak nikoli ne veš, v imenu zaslužka....

sissi  

član od: 30.7.2004

sporočila: 184

6. jul 2006 12:16

Ker za živali skrbijo lovci (in to ne vključuje samo lova, ampak tudi npr. hranjenje pozimi), lahko na lovsko družino nasloviš vlogo za povrnitev škode. Verjetno je omejitev glede velikosti njive (kot je npr. omejitev velikosti za vlogo za kmetijske subvencije), vem pa ne zagotovo. sissi

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

6. jul 2006 12:30

Ha,ha,ha..! ..vsa ta rasprava.... nike pa je hotela samo borovnice prodat....upam, da ji bo tudi uspelo, le ceno naj malo zniža. LP kobra 1 Sporočilo je spremenil(a) kobra 1 dne 06. jul 2006 12:31:07

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

6. jul 2006 12:48

Spustili ste se v brezplodno debato....ni rešitve in nikoli se ne boste sporazumeli, prav imata namreč obe strani Ne obremenujte se, mislite pozitivno..... glavno, da smo zdravi Lepo vas pozdravlja lastnica kar velikega dela slovenske zemljice (kjer plodove obirajo drugi),sama pa živi pa na tuji zemlji! Nena Nena-morje

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

6. jul 2006 13:04

Nena-morje je napisal/a:
Lepo vas pozdravlja lastnica kar velikega dela slovenske zemljice Nena Nena-morje
Pa saj je že tako majhna in je čisto razdrobljena, kako imaš lahko kar velik del? Saj vem kaj misliš, ampak mi je vseeno hecno. Ko sem prvič prebrala, sem si predstavljala, da imaš recimo celo Štajersko v lasti. lp, Marija

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

6. jul 2006 13:16

Galyka, pomemben je samo tvoj zorni kot in kako gledaš na stvar Za nekoga je 10 kvadratnih metrov veliko, za drugega pa malo celo Pohorje!!! Nena Nena-morje

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

6. jul 2006 13:28

Nena-morje je napisal/a:
Galyka, pomemben je samo tvoj zorni kot in kako gledaš na stvar Za nekoga je 10 kvadratnih metrov veliko, za drugega pa malo celo Pohorje!!! Nena Nena-morje
Nena, se strinjam! lp, Marija

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

20. jul 2006 12:13

Nena, se strinjam s tabo. Ta nekoga je tudi mala gredica za ljubiteljsko cvetje , dosti, za drugega pa tudi nekaj ha zemlje ni dosti. Tudi meni se zdi debata o lastnikih in obiskovalcih - sprehajalcih brezpredmetna, prav tako o tistih grešnikih, ki v gozdu vse uničijo. O tem bi morali na državnem nivoju nekaj ukreniti, in sprejeti ustrezne zakone, da bi vsaj malo umilili muko lastnikov. Čeprav tudi lastniki ponekod niso nedolžne ovčke. Sicer pa mislim, da je osnovni naslov te teme BOROVNICE. Pa smo se kar malo oddaljili od te teme. A v vaših krajih še prodajajo te slastne sadeže? Pri nas jih še niso in ne vem, kdaj jih bo kje kaj za kupiti. Jaz bi jih kupila, ker jih obožujem, ampak po eni normalni ceni. Tudi v naše gozdove sem šla,prekmurske, pa so pri nas borovnice letos slabo obrodile. Pa še zelo drobne so. Lani so jih na vsakem ovinku prodajali in v vsaki veletrgovini, letos pa do sedaj nič. Kyara

Klea  

član od: 16.6.2006

sporočila: 495

20. jul 2006 12:25

Na našem koncu (se pravi štajerskem), prodajajo borovnice po 900 SIT na liter. Pred tremi leti so bile po 600 SIT, potem pa vsako leto za 100 SIT gor. Ne vem no, ampak moja mami, ki je tudi že nabirala borovnice, pravi da to ni ravno najbolj ugodna kuščija. Skratka, če kdo ve kje dobit borovnice , mogoče s kakšnim količinskim popustom, se naj javi. Klea

andreja č.  

član od: 3.4.2006

sporočila: 587

20. jul 2006 13:04

V Kranju jih prodajajo po 1.200 sit za liter,meni se to ne zdi drago,ker vem da nabrati liter ni tako hitro,razen če nabiraš z glavnikom sam takrat je pa polno listja zraven.Jaz jih raje kupim pa v skrinjo z njimi,da bo pozimi kakšen dober biskvit ali pa sam mafini lep pozdrav menda ds se bo v nedeljo malo ohladilo,bo samo 32 stopinj andreja č.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti