Sladko za vroče

Tamči  

član od: 10.4.2006

sporočila: 203

tema odprta - 29. jun 2006 17:01 | ogledi: 2.035 | odgovori: 7

Pozdrav vsem!

Vroči dnevi so, no, razen danes... In v soboto moram za neko prireditev na prostem speči nekaj sladkega. Hmmm.... Glede na to, da bo to stalo na toplem, mora biti obstojno. Verjetno stvari z raznimi kremami odpadejo... Rada pa bi vseeno pripravila nekaj njami. Imate kakšen predlog (ziher ga mate!)?

Hvala vam in poljubček iz okolice MB!

Tamči

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

29. jun 2006 17:04

mini mafinčki z višenjami ali češenjami, preverjeno so super, tudi če se dolgo cmarijo v avtu! Veri

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

29. jun 2006 17:08

Tamči, kaj pa če narediš čisto preprosto sladico z jabolki? Narediš testo kot za rulado, oziroma če boš delal v pekaču iz pečice, torej večjem, vzemi pet jajc. Na vsako jajce tri žlice moke in tri žlice sladkorja, ter potem še pol vrečke pecilnega, vrečko vanilijevega sladkorja. Dobro stepi, dodaj morda nekaj žlic mlačne vode, zlij v pekač, obložen s peki papirjem in peci na 175 stopinjah deset minut. Potem po testu naloži na rezine zrezana jabolka, malo zdušena s cimetom in sladkorjem. Ni pa nujno,d a jih prej dušiš, jaz dam včasih kar surova. Ko jabolka potreseš po na pol pečenem testu, peci potem še naslednjih deset, morda 15 minut in gotovo. Če kdo želi, si lahko da na vrh še malo smetane. Lahko pa v biskvitno testo daš tudi mlete orehe, mandlje, lešnike, ali pa jih dodaš jabolkom. Mamamia mamamia

xsara  

član od: 28.7.2004

sporočila: 173

29. jun 2006 17:33

Priporočam ti serdiške valove iz baze, zadnjič sem naredila za na morje, ni suho lepo se reže da čim več nabašeš v poosodo, seveda pa nisem po vrhu prelila z čokolado

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

29. jun 2006 17:42

rogljičke z marmelado ali čokolado...čokolada bo tako slastno tekoča, tekla pa ne bo iz njih... jessy6

Klea  

član od: 16.6.2006

sporočila: 495

29. jun 2006 17:52

Ker bom tudi jaz pripravljala pecivo za v nedeljo - na prostem, ti bom izdala nekaj iz mojega seznama: - 100% primerno za vroče dni je pecivo, ki ga med recepti najdeš pod imenom Bicikli. - pa še en recept za Ekspres jabolčno pecivo, ki je enostavno pripravljeno in zelo dobro: 4 jajca po 12 žlic sladkorja, moke, mleka, belega olja 1 pecilni, 4 naribana jabolka 4 žlice ruma+malo cimeta Stepaš jajca s sladkorjem, da naraste, počasi dolivaš mleko in olje, ter na koncu primešaš moko s pecilnim in jabolka. Izboljšaš z rumom in ščepcem cimeta. Pečeš v srednje velikem pečaču - 180°C, 20 min Še mlačni biskvit premaži s poljubno marmelado (priporočam marelično). Klea

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

29. jun 2006 17:55

bajadera, pasji smrčki (čokolada za obliv... hmmm... ampak saj jih ne boste imeli na soncu ne?), londonske rezine, mačje oči.. uf, prevroče je, mi zmanjkuje idej Staša

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

29. jun 2006 18:38

Atomski retaš,črno pecivo, dvojni keksi, gresovi retaši, kokosovi poljubčkikuglov ki stoji 14 dni, če se ga prej ne poje, heheh, kokosovi trikotniki, žerbo pecivo in....Več mi trenutno ne pride na misel. To je nekaj mojih idej. Će ti je kaj od tega zanimivo, mi javi. Kyara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti