Gospodinjske trgovine v italiji

breskev  

član od: 10.8.2006

sporočila: 55

6. mar 2007 15:52

Ne ravno tiste. Nimam nobenga recepta za vaflje, pa sem tebe vprašala, ker jih imaš ravno na slikci. Lahko mi poveš tisti recept, ki se ga spomniš. Rabiš met za vaflje pečt prav aparat ali jih lahko pečeš kar v tistem za tople sendviče? breskev

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

6. mar 2007 18:44

Razlika med sladoledi, ki jih delaš v strojčku in tistimi, ki so brez strojčka ni v tem, da bi ene delala nad soparo, drugih pa ne. Rumenjake s sladkorjem vedno stepam nad soparo ali nad šibkim ognjem, čisto zaradi varnosti, ker se sicer sladoled ne bi nič kuhal in tako pomorim vse morebitne salmonele. Zato sopara, ne zaradi strojčka ali nestrojčka. Semifrede sem dala sem gor zato, ker zanje ne rabiš strojčka, saj v samem procesu stepanja rumenjakov, beljakov in smetane v vse to vpihaš dovolj zraka, da je sladoled rahel in zračen brez da bi strojček mešal. Semifreda se ne da v strojček. Če bi hotela delat navadne sladolede brez strojčka, se tudi da, samo malo več truda je treba: najprej narediš maso, enako kot če bi delala v strojčku, navadni sladoled je na jajčno-mlečni bazi, ki jo zelo previdno kuhaš, da se zgosti, potem pa doddaš dodatke po želji: kakav, čokolada, pistacije... Potem ohladiš, najboljše da čez noč, naliješ v strojček in čez 20 min. maš sladoled. Če nimaš strojčka, pa daš ohlajeno zadevo zamrznit in ko začne zamrzovat, premešaš oz. zmiksaš in potem spet, ko spet zmrzne in tako naprej, vsaj ene 3x, da dobiš enako lep sladoled ven. Krokant lahko tudi kupiš, čeprav ga jaz delam, ker je pač ceneje, sicer so pa to praženi lešniki v karamelu, poliješ, da se strdi - potem pa vse to skup zmelješ, gobost oz. finost po želji, lahko grobo - krokant ali pa fino v prah. Vaflji bojo čisto pravi na aparatu za vaflje (se splača investicija, verjemi;), sem se pa že tudi sama spraševala, če bi šlo tudi na aparatu za sendviče - jaz bi rekla, probaj, saj zgubit nimaš kaj, razen malo pucanja, mogoče:) Če se tega bojiš, pa daj en večji modelček za kekse gor in not vlij maso za vaflje, da se ne bo mogla razlezt čez robove... Meni je aparat za vaflje dal en mlad luškan dedek mraz pred par leti, tak da še nisem probala v drugem jih delat... Pa aparata za sendviče itak nimava. par osnovnih receptov za vaflje je tu na kulinariki v bazi, sicer je pa nekje par super linkov, po katerih delam tudi jaz recepte, bom probala najt linke, pa ti pripnem. Je pa res enostavno, nikakor ne moreš naredit nič narobe, celo, ko ti gre vse narobe, vaflji ratajo:) Pa ni ti treba zraven stat kot pri palačinkah in čisto je okoli - to sta meni dva velika razloga, zakaj jih imam rajši:) Veri

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

7. mar 2007 11:17

Imam aparat za sendviče, ki mu gre ven navaden nastavek za toast in se nadomesti z nastavkom za vaflje. Pridejo torej kvadratni, dosedaj pa sem jih delala kar iz mase za palačinke.

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

7. mar 2007 11:26

Hvala za tole super temo, sem dosti že odnesla od nje :) Linki za semifredo pa so mi kot na kožo pisani hehe. Na žalost več ne bodo prodajali strojčkov za testenine in dodatkov na tržnici Koseze :((((weee, v teh dneh bom kupila kar tistega od Ampie.

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

7. mar 2007 11:31

Katka, Ampia je zakon (pa nisem zastopnik, hehe:), ne bo ti žal! Je vzdržljiva, težka in natančno izdelana, kar za ostale ne morem rečt... Veš, da sploh nisem vedela, da na tržnici Koseze prodajajo te nastavke! Kje pa, kake, vse povej:) PS: no, super, da je mel še kdo kaj od te teme, sem mela kar malo slabo vest, ker je to tema, kjer samo sprašujem, kje kaj in jamram, ker nimam strojčka;) Semifredo je pa res fajn, sploh če maš tisti mikser s posodo, ki sam miksa, ni skoraj nič dela, sladoled pa krasen! Veri

breskev  

član od: 10.8.2006

sporočila: 55

7. mar 2007 12:14

Kako pa narediš karamelo? Ali se jo tudi kupi? Tudi jaz namerevam delat krokant sama. Tudi meni je ta tema, ki si jo odprla zelo všeč. Samo upam, da te ne sprešujem preveč. Tudi jaz rada pečem sladko pecivo in poizkušam nove recepte, zato me vsaka stvar, ki jo kdo obvlada zanima in rada veliko sprašujem. Veri men se zdi, da bi ti lahko kar slasčičarno odprla oz vsaj prodajalno s sladoledi. Imaš mogoče tud kakšen recept za sladoled na jajčno-mlečni bazi? Kako pa je s temi testeninami? Jih potem posušiš ali jih narediš samo toliko, kot jih potem porabiš? breskev Sporočilo je spremenil(a) breskev dne 11. mar 2007 12:45:35

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

7. mar 2007 12:27

Karamelo je res enostavno naredit: sladkor stopiš in segreješ do svetlo rjave barve, potem hitro nehaš gret, če imaš posodo z debelim dnom, moraš nehat ž eprej, sicer se prismodi. V to potem streseš prepražene lešnike in zliješ na paki papir na pekač, zato da ne uničiš pulta, ker je vse skup zelo vroče. Ohladiš in zmelješ v multipraktiku, pa dobiš krokant. Jačno-mlečne sladolede seveda tudi delam, samo so boljši v strojčku, razen semifredota - ti so pa v bazi, probaj te, če nimaš strojčka, ker je semifredo res super stvarca:) Testenin navadno naredim malo več kot jih porabiva, ker sva samo dva in se splača naredit malo več, ko že mažeš mašino. Ja, jih posušim in potem dam mami, očetu, pa fantovima staršema, nekaj pa še nama ostane:) Polnjene (torej raviole, torteline, ipd...) pa lahko zamrzneš, če ti ostanejo, zamrzneš nekuhane, zložene na pladnjih, da se ne sprimejo. Potem ko zamzrnejo, jih pa lepo zapakiraš v vrečke, da ne zavzame preveč prostora. isto lahko narediš z žlikrofi, recimo. kanelone in lazanje pa itak zamrzuješ kar v posodi, v kateri jih boš pekla (mora prenest oboje temperature, itak navadno pečeš v keramični, kovinski ali stekleni posodi. Veri

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

7. mar 2007 13:50

Za trgovinico sem izvedela pri zadnjem komentarju za spodnji recept. Bil je celo odgovor na tvoje vprašanje :)) Si pozabla a :) http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=3494 Sem šla zadnjič vsa vesela pogledat, pa imajo aparat le za rezance, se ne da nič menjat, še od Ampie ima več... Sem povprašala za dodatke, pa je rekla trgovka da ne bo nič, da ne gre v promet in da bodo še to opustili. Škoda... Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 07. mar 2007 13:52:00

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

7. mar 2007 22:28

Joj, pa sem res pozabila! Saj sem celo enkrat že iskala to tam... Jah, če nimajo več, potem itak nimam kaj pri njih iskat... Na srečo imam nekaj nastavkov iz Italije, bi pa rada dobila še kake za na mojo veliko mašinco za testenine, da bi delala še razne drugačne makarone... Joj, sem jaz en otrok! Veri

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

7. mar 2007 23:46

A si že delala čokoladne makarone? Me prav zanimajo namreč.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti