Gospodinjske trgovine v italiji

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

25. feb 2007 15:07

Nič novega pri meni glede teh strojčkov, moj sladoledar je še vedno v popravilu ampak sem tako jezna in žalostna, da še vedno ni nič, da se moram nekomu potožit... Danes grem delat limetin sladoled, za katerega ne rabim strojčka, mam že cel zmrzovalnik poln raznih takih granit, lučk in sorbetov ipd., ki jih ne rabim delat v strojčku, ampak jaz bi rada končno že enkrat spet naredila tisti pravi močni čokoladni sladoled! Kaj se to reče, da ne dajo nosečki njene najljubše igračke nazaj? Veri

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

25. feb 2007 15:28

Jaz sem svoj sladodledni strojček -flik u kanto.Zmrznila sem podlago za v stroj.Dodana tekočina se je tako dolgo mešala in strjevala,da sem strojček dala v skrinjo,da bi blo hitreje.Pa ni bilo nič bolje.Tako,da ga več ne uporabljam.So sedaj strojčki izpopolnjeni? ena mš

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

26. feb 2007 12:05

ena mš, strojčki so zdaj boljši kot so bili včasih, vseeno pa pri nas ne dobiš takega, ki sam zamrzuje, torej da ne rabiš hladilnega vložka ali posode, nič ni treba dat v zmrzovalnik, ker ima tak strojček že vgrajen svoj zmrzovalnik in meša. Vendar pa se pri nas ne dobijo, zato sem ga šla kupit v It. In ga že 2x nesla tja popravit... Saj veš, Italijani in natančnosti in tehnika... Zdaj pa komaj čakam, da mi ga končno popravijo, traja pa 2-3 mesece, da se to zgodi... Jaz pa brez sladoledarja, moje najljubše mašince!!! Veri

Kalipso  

član od: 29.8.2006

sporočila: 199

3. mar 2007 15:10

joj veri ko berem kako delaš sladolede in jih obožuješ, se mi kr sline začenjo cedit in to vedno ( js sem približno enako velik fan sladoleda, samo ga ne delam toliko kot ti) no upam, da ti bodo italijani čimprej popravili gospoda sladoledarja.... lp goga sam da se kuha..

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

3. mar 2007 15:20

Veri kolk si pa matrala reveža, da ti je kapituliral? Mislim mašinco. jade

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

3. mar 2007 20:48

Veri, jaz ti predlagam, da si kupiš še en strojček. Med tem, ko bo eden v popravilu, mešaš sladoled v drugem kobra 1

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

4. mar 2007 21:59

Hihi, kobra, dober predlog Je za razmislit... Jade, na srečo so strojčki manj vzdržljivi od nestrojčkov, ker če bi takole kapituliral še kdo drug, bi bilo res kriza kalipso, ti pa kar pridi probat kak sladoled, trenutno imam v zmrzovalniku limetinega, mandarininega, pomarančnega, hruškovega in mislim, da še enega, pa se ne spomnim več, katerega... pridi probat, pa ugibat;) jade, ti pa na burek, ga spečem posebej zate! Veri

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

5. mar 2007 7:38

 Veri. jade

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

5. mar 2007 9:39

Veri, a se da delat tudi nesadne variante? Obožujem sladoled, ampak ne sadnega - okuse kot so rafaelo, ferrero-roche, piškot, jaffa, modro nebo...zdaj se ne spomnim več sploh vsega, recimo kot imajo pri Rustiki ali pa Samsari.

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

5. mar 2007 10:10

Hihi, Katka, povej en dober razlog, zakaj se ga ne bi dalo delat:) Seveda se da, čisto vse, kar si zamisliš, samo za modro nebo boš morala nekje zvohat umetne arome, ker tisto je pa čisto umetna zadeva:) ne bo isti okus brez tega. Sicer se pa vse da, ampak je res fajn met strojček, brez njega si malo bolj omejen na razne parfeje (parfait), lučke, granite, tudi kak sorbet se da brez strojčka naredit, ampak meni so pač najboljši pravi sladoledi iz strojčka... Moj zmrzovalnik ni tako močan, da bi zamrznil zadevo dovolj hitro (no, resnici na ljubo je tudi precej nabasan, tako da zna bit tudi to razlog...) Tako da traja zamrzovanje litra sladoleda v zmrzovalniku kar svojih 24 ur, verjela ali ne... V strojčku pa 20-25 min... Je kar razlika, sploh za nepotrpežljive... Receptov za prav tele tvoje variante nimam, sem pa prepričana, da se najdejo na netu, sicer bi pa jaz malo improvizirala, veš, kaj je v kateri stvari, pa to dodaš: itak so navadno to vsi navaden čokoladni (ali temno čokoladni) sladoled, ki mu dodaš recimo višnje in malo višnjevega likerja, pa dobiš Mon Cheri, lešnike in nutelo, pa dobiš Ferero roche, kokosovemu dodaj še malo popraženega kokosa in kak cel olupljen mandelj, pa boš dobila rafaelo... Za jafo lahko vzameš čokoladni ali pa piškotek za osnovo in dodaš pomarančno marmelado ali polivko in krhlje pomaranče... Ma igraj se, kolikor ti duša poželi, sladoled vse prenese:) Jaz sem danes tak jezna, da še ni strojčka, ker mi je oče prinesel 3 kozarce (in to take po 4 ali 5 dl) rumenjakov (ja, ste prav prebrale, oče peče torte, kjer rabi beljake in mu ostajajo rumenjaki, jaz delam sladolede, krofe, pite ipd... kjer mi ostajajo beljaki - skratka, sva kompatibilna:). Potem ko on peče in če gre v Lj., mi prinese rumenjake in jaz njemu včasih beljake, kadar jih prej ne porabim... Zdaj mam ogromno rumenjakov, pa ni mašince Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti