Mučenje živali

tema je zaklenjena

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

12. feb 2010 5:17

Prehranska veriga obstaja že odkar obstaja svet. Večje ribe jejo manjše, velike ribe pa večje in tako naprej od kar se svet vrti. Verjemite, da tudi to, kako droben ptiček požre gosenico, glisto ali črvička ni nič manj okruten od tega, kako lev napade antilopo. Tudi drobni črviček se bori za življenje. Nisem odprla linka, ker ne želim tega gledati, ker se mi živali smilijo. Strinjam se z nekaterimi predhodnicami. Sama mislim, da moraš imeti toliko živali, kolikor si jih sposoben spodobno preživeti, jim podariti svoj čas in z njimi kvalitetno preživeti. Meni se tudi pes v pesjaku smili, oni na verigi prav tako, pa muca, ki se nikoli ne sme pogreti v hiši.... Zato imamo majhnega psa, ki živi z nami v hiši in muce, ki smejo v hišo, smo jih pa naučili, da ne smejo na kavč, ker imajo svojo posteljo. Mislim, da jim nudimo kvalitetno življenje. In ko smo bili prek kakšnim letom prisiljeni dati muco humano uspavati, ker je zbolela za boleznijo, ki se lahko prenaša na človeka, zlasti na otroke, sem bila neizmerno žalostna in še sedaj se je včasih v pogovorih spominjamo. Me pa vedno tolaži misel, da je bil čas, ki ga je preživela z nami lep, da smo lepo skrbeli zanjo, da se je imela lepo - seveda je to moj človeški pogled, mogoče pa se naša muca s tem ne bi ravno strinjala vedno. Globoko se strinjam s proximo, ki pravi, da tudi kravice ne umrejo od starosti in sreče. Nihče od nas ne živi na tem planetu sam in tako ali drugače se naša življenja, ustode vedno križajo in tudi nezavedno včasih podpiramo nasilje nad živalmi. Sama mislim, da se moramo proti nasilju nad živalmi boriti in vsaj tam, kjer lahko nuditi živalim topel dom, dostojno življenje tudi kravicam v hlevu, tudi piščancem in kokošim po farmah. Saj vsi vemo, čemu služi njihovo življenje in mislim da si ni treba zatiskat oči. To je naravni krog, ki je živalim in človeku omogočil, da so preživeli miljone let od njihovega nastanka - moje mišlenje o neuživanju mesa je bolj na ravni "prepolnih vampov", ko človek ne ve več kaj bi, potem pa se spomni še tega, ker je in, vsekakor pa ni naravno, saj je človek preživel kot vsejed, zato pa morajo ti ki so odločili za nemesno prehrano pojesti še cel kup različnih dodatkov, da dobijo vse potrebne snovi v svoje telo. Na krajši rok je to lahko čisto ok, na daljši rok pa telo, ki je narejeno za uživanje mešane hrane, odpove, zboli. Seveda se globoko opravičujem tistim, ki mesa ne uživajo zaradi različnih bolezni, alergij in podobnega, toda to je že druga zgodba. Naj zaključim z mislijo, da je v tem naravnem krogu treba spoštovati vsak najmanjši člen, spoštovati življenje vsakega in mu vsaj za časa življenja nuditi vso pozornost in nego, ki si jo zasluži. Življenje je boj za preživetje in brez boja ni življenja je životarjenje. Opravičujem se, če sem koga užalila, ker ni bilo namerno, je pa ta tema res težka. Pa lep dan vsem tedyka

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

12. feb 2010 9:09

Tedyka, izjava da morajo tisti, ki se odpovedo mesni prehrani uživati kupe dodatkov in da na koncu vseeno zaradi tega zbolijo je pa malo huda in po moje povsem brez osnov. Dajmo pisat o stvareh o katerih imamo vsaj nekaj znanja in izkušenj ... magnolija

Tatjana  

član od: 10.4.2002

sporočila: 301

12. feb 2010 15:08

nina _ je napisal/a:
Jaz pa ne razumem zakaj se vam zdi ta link tako sporen? Ljudje se moramo zavedati od kod pride naše hrana in ja, meni se zdi, da to popolnoma paše v kontekst kulinaričnega portala. Ne delam si utvar, da kdorkoli med nami živi brez posledic za naš planet, a to ni point. Lahko je reči, da živimo v časih, ko se vsak med nami zaveda kako živali živijo (oz. bolje životarijo) preden sploh pridejo na vrsto za zakol. Ampak teorija je samo to, če pa vidiš vso to bedo na lastne oči, tega zlepa ne pozabiš. Namen takih videov je šokirati in kakšen šok dandanes od vsega popolnoma otopelim ljudem ni samo dobrodošel, temveč skorajda nujen! Sama linka nisem aktivirala, sem žalostnih zgodb videla že (pre)več. Navsezadnje ima vsak od nas izbiro; naslov teme je ekspliciten in vsak ve, da verjetno ne bo zagledal poosebljene sreče. Zatiskanje oči pred problemi in norčevanje iz ljudi, ki nas skušajo zgolj osveščati pa po mojem mnenju sodi k zadnjemu smešku v tej temi. @Frina: Verjamem in prav tega me je groza. Upam, da se bo življenje vsaj temu nesrečnežu obrnilo na bolje. nina _
Tudi jaz sem razumela ta link kot osveščanje, ne pa naslajanje. Ne vem kako lahko tule sploh pomislite na kakršnokoli naslajanje??? Tatjana

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

12. feb 2010 23:15

tedyka je napisal/a:
Prehranska veriga obstaja že odkar obstaja svet. Večje ribe jejo manjše, velike ribe pa večje in tako naprej od kar se svet vrti. Verjemite, da tudi to, kako droben ptiček požre gosenico, glisto ali črvička ni nič manj okruten od tega, kako lev napade antilopo. Tudi drobni črviček se bori za življenje. Nisem odprla linka, ker ne želim tega gledati, ker se mi živali smilijo. Strinjam se z nekaterimi predhodnicami. Sama mislim, da moraš imeti toliko živali, kolikor si jih sposoben spodobno preživeti, jim podariti svoj čas in z njimi kvalitetno preživeti. Meni se tudi pes v pesjaku smili, oni na verigi prav tako, pa muca, ki se nikoli ne sme pogreti v hiši.... Zato imamo majhnega psa, ki živi z nami v hiši in muce, ki smejo v hišo, smo jih pa naučili, da ne smejo na kavč, ker imajo svojo posteljo. Mislim, da jim nudimo kvalitetno življenje. In ko smo bili prek kakšnim letom prisiljeni dati muco humano uspavati, ker je zbolela za boleznijo, ki se lahko prenaša na človeka, zlasti na otroke, sem bila neizmerno žalostna in še sedaj se je včasih v pogovorih spominjamo. Me pa vedno tolaži misel, da je bil čas, ki ga je preživela z nami lep, da smo lepo skrbeli zanjo, da se je imela lepo - seveda je to moj človeški pogled, mogoče pa se naša muca s tem ne bi ravno strinjala vedno. Globoko se strinjam s proximo, ki pravi, da tudi kravice ne umrejo od starosti in sreče. Nihče od nas ne živi na tem planetu sam in tako ali drugače se naša življenja, ustode vedno križajo in tudi nezavedno včasih podpiramo nasilje nad živalmi. Sama mislim, da se moramo proti nasilju nad živalmi boriti in vsaj tam, kjer lahko nuditi živalim topel dom, dostojno življenje tudi kravicam v hlevu, tudi piščancem in kokošim po farmah. Saj vsi vemo, čemu služi njihovo življenje in mislim da si ni treba zatiskat oči. To je naravni krog, ki je živalim in človeku omogočil, da so preživeli miljone let od njihovega nastanka - moje mišlenje o neuživanju mesa je bolj na ravni "prepolnih vampov", ko človek ne ve več kaj bi, potem pa se spomni še tega, ker je in, vsekakor pa ni naravno, saj je človek preživel kot vsejed, zato pa morajo ti ki so odločili za nemesno prehrano pojesti še cel kup različnih dodatkov, da dobijo vse potrebne snovi v svoje telo. Na krajši rok je to lahko čisto ok, na daljši rok pa telo, ki je narejeno za uživanje mešane hrane, odpove, zboli. Seveda se globoko opravičujem tistim, ki mesa ne uživajo zaradi različnih bolezni, alergij in podobnega, toda to je že druga zgodba. Naj zaključim z mislijo, da je v tem naravnem krogu treba spoštovati vsak najmanjši člen, spoštovati življenje vsakega in mu vsaj za časa življenja nuditi vso pozornost in nego, ki si jo zasluži. Življenje je boj za preživetje in brez boja ni življenja je životarjenje. Opravičujem se, če sem koga užalila, ker ni bilo namerno, je pa ta tema res težka. Pa lep dan vsem tedyka
Človek se loči od živali, ker ne deluje le nagonsko in ima možnost izbire. Kakšen legvan je nima, je tudi telesno determiniran, medtem, ko je človek vsejedec in lahko odloča. Se pa strinjam, da zaradi prehrambenih navad še ne gre postati fanatičen in tu je nekdo modro napisal: delovati ZA ali PROTI poraja dva različna odziva, tako je tudi tukaj. Več ljudi se pritegne, če bi se nagažiralo v projektu, katerega koncept bi bil humano ravnanje z živalmi, veliko bolj bi zaleglo kot ta PROTI propaganda. Vem, ker sem bila nekoč aktivista in sem videla, da se po vsej tej osveščenosti o grozotah, ki se dogajajo živalim, človek postane tako prekleto jezen na ljudi, da njegova jeza ni pravzaprav čisto nič manj nasilna kot so nasilni ljudje proti katerim demonstrira. Zato se veliko demonstarcij, ki se angažirajo PROTI mučenju živalim, PROTI vojni, PROTI globalizaciji konča domala nasilno ter krvavo. Vse dobro! terakota

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

13. feb 2010 8:16

terakota je napisal/a:
Več ljudi se pritegne, če bi se nagažiralo v projektu, katerega koncept bi bil humano ravnanje z živalmi, veliko bolj bi zaleglo kot ta PROTI propaganda. Vem, ker sem bila nekoč aktivista in sem videla, da se po vsej tej osveščenosti o grozotah, ki se dogajajo živalim, človek postane tako prekleto jezen na ljudi, da njegova jeza ni pravzaprav čisto nič manj nasilna kot so nasilni ljudje proti katerim demonstrira. Zato se veliko demonstarcij, ki se angažirajo PROTI mučenju živalim, PROTI vojni, PROTI globalizaciji konča domala nasilno ter krvavo. terakota
zelo zelo dobro napisano Teracota!

Mic  

član od: 18.3.2007

sporočila: 197

14. feb 2010 5:49

Sicer nisem prebrala vseh oglašanj na to temo, vendar je zame mučenje vseh mučenj ljubezen ljubitelja živali, o kateri poslušamo že kar nekaj časa. Gravž, gravž, gravž od človeka!!! Mic

syu  

član od: 10.9.2009

sporočila: 482

14. feb 2010 17:03

Kaj pa pravite na spolno zlorabljanje živali? Ogabno, zdaj ko je glavna tema Baričevič. Prav, da so mu njegovi spolni objekti zadali zadnji udarec. To je moje osebno mnenje. syu

giga 33  

član od: 29.1.2009

sporočila: 46

14. feb 2010 17:41

Glede ( domnevne ) zlorabe v primeru Baričevič ne bi zgubljala besed. Rada bi samo povedala, da mi gre tako močno na bruhanje, da sem izgubila sočutje do človeka, čeprav verjemite mi da ga premorem kar veliko. Samo še to bom rekla: NARAVA je vrnila, in prav je tako. giga 33

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

14. feb 2010 17:45

A kaj bolj veselega, kot je npr. uvrstitev tistega mladega fanta v smučarskih skokih na OI vas pa ne zanima? Pa morda veselje ob lepo uspelih krofih? Ognjič

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti