Starejša hiša

taja  

član od: 16.4.2002

sporočila: 83

25. maj 2006 15:24

agencije pobirajo 2% od cene, nekje ti zaračunajo še stroške ogleda, nekateri potem še stroške s pogodbami..skratka oderuško....iz lastnih izkušenj vem, da so zelo redke tiste agencije, ki so poštene oz se držijo vsega kar obljubljajo v svojih pogodbah, predvsem pa pozor na droben tisk!! res je da veliko(prodajalcev) raje zaupa nepremičnine v prodajo, agenciji- predvsem zato,dar se s tem izogneju nepotrebnemu "lletanju" od Poncija do Pilatija.za nas kupce pa je to le dodatni strošek. Taja

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

25. maj 2006 15:27

Imam kolega ki pravi da je gospod šenk umrl, hvala ga je pa pokopal. Danes se vse meri v denarju. Časi so se spremenili. No midva kljub temu ne bova obupala. Imava sicer nekaj ogledanega samo treba je videti različne zadeve da se lažje odločiš. lp Vesna

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

25. maj 2006 15:32

v kratkem se bo prodajala 2 leti stara montazna hisa v okolici ljubljane z ogromnim zemljiscem. prostora je brez sale za nogometno igrisce! ce koga zanima, se naj mi javi na zasebno posto, da ga dam v bazo. natancnega datuma prodaje pa zal ne vem. fresh

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

25. maj 2006 15:45

No, midva sva kupila preko posrednika. Drugače ni šlo. Pa sem morala povsod letat s posrednikom, ker rabiš podpisovat, pa dokumente predložit... Plus vsega še upravne takse plačat, notarja. Tko, da kaj pa profitirajo če prodajao preko agencije? Nama je vzel 2%, prodajalcema pa vsakemu 1%... To je vse skupaj malo manj kot 4%??? Vem, da je tema malo skrenila. Reca, jaz nimam pojma, če se kaj prodaja. Če kaj zvem, javim.

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

25. maj 2006 15:56

Fresh kaj če bi ti bolj natančno locirala tole okolico Ljubljane. Sem pa še vedno bolj navdušena nad kako starejšo hiško, ampak tud to je za pogledat. lp Vesna

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

25. maj 2006 16:00

fresh je napisal/a:
v kratkem se bo prodajala 2 leti stara montazna hisa v okolici ljubljane z ogromnim zemljiscem. prostora je brez sale za nogometno igrisce! ce koga zanima, se naj mi javi na zasebno posto, da ga dam v bazo. natancnega datuma prodaje pa zal ne vem. fresh
Fresh, glede na to da iščemo starejše hiše, pomeni da iščemo cenovno ugodne (predvidevam tudi za ostale)... Dvomim da se bo tale, ki jo omenjaš prodajala za "ugodno ceno", že zaradi tega ker ima veliko zemljišča. Jaz osebno tudi nočem ogromnega zemljišča, tam do 500m2 zemlje s hišo do 130m2 (ali brez) vred mi je vrh glave. Toliko da bodo otroci lahko šli na vrt. Če pa imaš kaj takega v bazi pa lahko sporočiš. lp, Marija

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

25. maj 2006 16:29

Še nekaj sem se spomnila s področja nepremičnin. Večina hiš na trgu je iz obdobja 60. in 70.tih let, to je najhujšega obdobja velikih škatlastih hiš s kletjo in 2 nadstropjema. To so hiše, ki so prevelike za eno družino, pa vendar popolnoma neprimerno grajene za 2 družini. Te se tudi relativno slabo prodajajo. Sedaj je večini ljudi že jasno, da je dokaj nesmotrno graditi hišo še za otroke. Bohsigavedi, kam bo naše otroke odneslo: v Bruselj, New York ali Peking. Dokaj težko je dobiti "normalno" enodružinsko hišo. mimika

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

25. maj 2006 16:48

Dobra informacija ki si jo velja zapomnit. lp Vesna

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

25. maj 2006 19:43

Loni, ti si pa za hece Vrana

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

25. maj 2006 20:47

Kaj si pa s tem mislila" Jaz čisto resno kupujem nepremičnino - s pomočjo familije, sama bi bila bolj revež - mam našparano glih za kvadraturo najmanjšega ljubljanskega sekreta... Grem enkrat v juliju pogledat tisto "svoje" stanovanje iz sanj, bom poročala vse, kako in kaj, če bodo še oglede zaračunali, naj pa kar nekam grejo, sebom pa rajši iz Idrije cjazjala vsak dan. No, saj mudi se mi pa tudi ne, ker me kolegica tukaj še ne meče ven. Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti