Priprava hrane za po porodu - pomoč!

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

16. maj 2006 13:22

jaz sem tudi segedin jedla, zakaj ga ne bi??? dokler otroku ni nič... dojila pa nisem, ker ni bilo mleka. krčev ni imela nikoli. pa je od 6. meseca jedla svež ananas, pa ji ni bilo nič. pa še par takih stvari ima rada, ko se drugim zdi da bo glih ne vem kaj, če bo to jedla. jaz se ne sekiram, če ji paše, pa če ni posledic... in to je moj prvi otrok...

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

16. maj 2006 13:40

ekica, zamrzneš lahko skoraj vse, tudi lazanjo, kanelone, njoke, raviole, raznorazne omakice za čez testenine (paradižnikova, zelenjavna,...), ki jih potem samo pogreješ, pa je. Punce tu zamrzujejo tudi peciva, jaz še nisem, ne bi vedela, kako gre, baje brez problemov, samo da ni namazano z marmelado ali čokolado, potem pride baje bolj pocasto, ko odmrzuješ, nekater pa pravijo, da je tudi tako ok... Če imaš možnost, je seveda super, če te kdo tačas razvaja, če pa ne gre, se pa da znajti, tudi kitajske jedi se da zamrznit, čeprav potem niso čisto iste kot če so sveže, je pa boljše kot kupljeno:) Zamrzneš lahko res skoraj vse, razen surovih jajc oz. natančneje rumenjakov baje ni priporočljivo zaradi salmonele, tega pa kot nosečka in mlada mami itak ne smeš... Zamrzneš lahko tudi pršut, sir,... kadar ti ostane oz. dobiš prevelik kos... Pa vse jedi na žlico in vse omake (chilli con carne, golaž, paradižnikova,... edino sirova bi znala bit bolj čudna pogreta, ker je not smetana). Naredi zdaj vsega malo več, pa si zamrzni dve porciji za čas po porodu. Veri

Lady_L  

član od: 26.8.2003

sporočila: 1260

16. maj 2006 14:52

Ja sam poslije poroda jela uglavnom sve. Do 6. mjeseca nisam jela fižol, zelje, gljive, agrume (naranča, grejp, limun...), pečenu papriku, luk, češnjak. Kćerkica mi nikada nije imala grčeve, spavala je cijelu noć, a dojila sam je 13 mjeseci. (U bolnici sam čula da se prva 3 tjedna nakon poroda može jesti sve, jer djeca tada nemaju grčeve! Al ja to nisam probala.) Tjedan prije poroda u škrinju sam spremila juhu (pileću), štruklje sa sirom, umak bolonjez, čufte... Kad sam došla iz bolnice doma, kuhao je moj muž, a kasnije mama i tašča. Lidija... Sporočilo je spremenil(a) Lady_L dne 16. maj 2006 14:54:53

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

16. maj 2006 17:22

Ekica, ko se vrneš iz bolnice ti bo praksa pokazala kaj in kako smeš jeti!Ne moreš tega vedeti v naprej... Moja hči je imela carski rez pred 6. tedni, otroka doji in zelo pazimo, kaj je, ker otročka mučijo kolike.Jaz sem pri mojih otrocih jedla vse po vrsti, jih dojila do 15. meseca, pa nikoli niso imeli kolik.Vsaka mama ima drugačne izkušnje.... V naprej pa si lahko skuhaš in zamrzneš juhe: zelejnavne, govejo, kurjo; pa razne polivke za na špagete, pa ričet....Vsaj za prve dni..potem si boš že sveže skuhala! Lahek porod in zdravega otročka ti želi Nena Nena-morje

monro  

član od: 14.4.2006

sporočila: 140

16. maj 2006 19:52

Pred petimi meseci sem drugič rodila, še vedno dojim, jem pa zdaj že vse. Prve tri mesece sem se izogibala zelju, stročnicam, pomarančam...K sreči nobenega niso mučile kolike, sicer pa boš sčasoma sama opazila, če ga/jo katera jed posebaj muči. Jaz se trudim, da bi čimmanj komplicirala. Po porodu sem kuhala take stvari, ki jih "vržeš" v lonec, pa se same kuhajo-obare, golaž, pečenko ali piščanca sem dala pečt v alu-fix folijo-ni treba zalivati, pa še hitreje je gotovo. Najlepše pa je, da pečica ostane čista. Do zdaj sem zamrzovala: čufte/polnjeno papriko, golaž, polivke za testenine-z mletim mesom, piščančjo obaro, cmoke-slivove,marelične, krompirjeve svaljke, juhe...če se še česa spomnim, se oglasim še enkrat. Pogrevam pa v mikrovalovni, razen krompirjevega testa-cmoke in svaljke dam v vrelo slano vodo. Tudi jaz ti želim zdravega dojenčka in čimlažji porod! monro

pppp  

član od: 1.12.2005

sporočila: 231

16. maj 2006 22:05

meni se je najbolj obnesla juha - goveja, zamrznila sem jo po porcijah, z kuhanim korenčkom in koščkom mesa zraven. kasneje sem segrela in odtalila kar na ognju, vkuhala pašto ali pa jajčke stepeno. pripravila sem tudi lazanjo, po porcijah, pa golaž... take stvari, ki so mi vzele 10 minut časa, kolikor je trajalo, da se je skuhal krompir ali pašta (recimo za krompirjev golaž...). pa še to: pri prvem sem ful komplicirala pri hrani, ker so nas v materinski šoli strašili z alergijami in če jo dojenček dobi je to zelo hudo in bla, bla, bla. jedla sem samo pire in piščančja prsa, narejena na vodi, skuhana) pri drugem nisem komplicirala nič, jedla sem kar mi je pasalo in se je dosti bolj obneslo. vse je bilo bolj sproščeno in dojila sem ga dosti lažje kot prvega. je pa dobro, da se vsaj prvi mesec izogibaš medu, orehom, paradižniku..., mogoče je še kaj na tem spisku, pa se zdaj ne spomnim več. skratka, delaj po občutku, prisluhni svojemu telesu in dojenčku. vidva bosta najbolje vedela, kaj vama bo dobro in najboljše. in kuharijo prepusti komu drugemu, vsaj na začetku, ker mislim, da boš kar izčrpana. pa srečno! pppp

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

17. maj 2006 9:11

Še ena mamica!! Jaz sem imela srečo, da je po porodu kuhal mož, ko je bil na porodniški. Ko je šel v službo, sem bila pa ekspert za hitro kuhinjo. Moja specialiteta: nalupiš krompir,daš v jensko posodo, gor položiš piščančje, puranje ipd. kose in spečeš. Hitro si "frej", ker se peče samo. Drugače nisem imela nič zamrznjeno, od začetka sem kuhala takrat, ko je otrok spal, pa potem pogrela, ko so prišli drugi jedci (kuham za nas in taščo in tasta). Glede zamrzovanja s že ostali povedali, jaz zamrzujem samo polnjene paprike in slivove cmoke. Veliko uspeha pri kuhi, pa seveda užitkov z bebico! Atina

ekica  

član od: 13.2.2005

sporočila: 17

17. maj 2006 9:45

Zdaj pa res HVALA!!!!! Sem mislila, da ni možno to vse zamrznit, pa vidim, da skoraj vse gre! Malo me panika grabi, saj nimam nikogar, ko bi mi po porodu pomagal, razen moj! On pa kuhinja....pa sta dva različna pojma! Bomo se pripravili na tak način, da nam bo vsem lažje, da se bomo čimprej privadli na novega člana in čimveč časa preživeli na zraku! Hvala vam še 1x za nasvete in lepe želje!!!! Se vam javim, ko dobimo štručko! ekica

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

17. maj 2006 10:44

Čakamo! riba-ribica

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

17. maj 2006 14:37

Draga Ekica!Prebrala si kar nekaj mnenj o prehrani po porodu in naj ti povem,da so ti lepo razložile kaj si skuhaj vnaprej in potem zamrzni.Sama sem mati štirih otrok in ti lahko povem iz svojih izkušenj,da ti bo mož še rad pomagal,samo pusti mu prosto pot u kuhinji.Že sedaj ga lahko naučiš nekaj osnovnih stvari pri kuhanju.Po porodu ti bo z veseljem pomagal.Pred mesecem dni sem bila sama na operaciji in sem mislila,da brez mene ne bo nič postorjenega in le kako bom delala po operaciji.Članice kul slo so mi svetovale da naj ne skrbim in se bo vse uredilo.Tako ti želim tudi jaz,veselo kuhaj sedaj z mislijo na otroka,boš videla,čez čas se boš spomnila kaj vse te je skrbelo in se boš nasmehnila.Uživaj vsak dan s tvojim otročkom,kmalu boste družinica. Srečno v življenju!Lepo se imejte kuharca37

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti