Priprava hrane za po porodu - pomoč!

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

17. maj 2006 15:06

Ekica,le brez skrbi,saj bo steklo vse samo po sebi. Ko sem jaz prvič rodila,sem še živela pri starših in vse so mi prinesli na pladnju. Ko sem pa rodila drugič,sem pa bila že na svojem.Me je tudi panika grabila,kako bo prve dni po porodu. Samo prvi dan po prihodu domov mi je kosilo skuhala mama in mi ga pripeljala deset kilometrov daleč,potem pa sem vseskozi kuhala sama.Smo nekaj dni jedli bolj jedi na hitro,kakšne testenine al pa kar pečena jajčka,pa smo kar pregurali. Sem pa tudi jedla vse,izogibala sem se samo bolj kisli hrani in gobam,stročnice pa sem kar jedla,seveda pa ne prepogosto. Želim ti veliko sreče! Lep dan vam želi Marjetka cvetka!

mmajaa  

član od: 9.5.2006

sporočila: 104

19. maj 2006 16:24

Jaz sem naredila njoke in jih zamrznila, tudi goveje zrezke v omaki. Da vidim, če še kaj, aha, kruhove cmoke, no, pa potem nisem od tega kaj veliko pojedla. Najbolj mi je pasala polenta z mlekom, ki je pred porodom nisem marala. Drugače pa je mojega fantka napenjalo prav vse sadje in zelenjava - na začetku, a se je kmalu umirilo. Čim manj se obremenjuj ... naj ti drugi kuhajo, konec koncev je treba mlade mamice razvajati, a ne? Lp! mmajaa

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

19. maj 2006 18:12

Ekica, res ti ni treba skrbet. Sama sem mesec dni po porodu komaj hodila in nisem kaj dosti kuhala. Vse, kar sem potrebovala iz trgovine, mi je zelo prijazno znosil brat, (malo pred porodom sem ovdovela), ki je bil takrat še najstnik, pa je kar šlo. Malo enolično je bilo, to je že res, ampak strašno mi je pasalo mleko, iz tega pa marsikaj rata. Pa sladka smetana... Mojega malčka je itak šraufalo celo leto, ne glede na to, kaj sem jedla. Če tvoj možiček ni kaj prida kuhar, se pa strinjam z mmajo. Zamrznjene gotove jedi ni težko odtajat in pogret. Svoji malčici boš najbolj koristila, če boš čimbolj brezskrbna in čisto zanjo , zato vama želim čimveč crkljanja in muckanja. Z očijem. Pozdravček! Vrana PS: Dojila sem tri leta in mi niti za minutko tega časa ni žal. Prve tri mesece se enostavno "ni znal dojiti". Ta čas sem mleko iztiskala in ga pristavljala k prsim v upanju, da mu bo pa morda le kapnilo... No, pa se je splačalo. Kajuh bi rekel: postal je tak fant, da bi gore premikal... Zato - kar pogumno! Biti mama je - vsaj po moje - najlepše, kar se ti v življenju lahko zgodi! Sporočilo je spremenil(a) Vrana dne 19. maj 2006 18:21:47

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

20. maj 2006 11:23

Vrana, najprej moram tebi rečt, da si carica! Pa tako lepo si napisala! Drugače pa tako, Ekica. Ko sem pričakovala tretjega otročka me je resnično skrbelo, kako bo prve dni po porodu, ker druge pomoči, razen od mojega nikakor nisem hotela. Moj tudi ne zna kuhat in če bi bila odvisna od njegovega kuhanja, bi jedla le pečeno meso in solate. Jaz pa obožujem zelenjavo na 1000 in 1 način. Zato sem si veliko stvari nakuhala in zamrznila, ali delno pripravila in zamrznila. Potem sem to v bistvu zelo malo rabila, ker sem že drugi dan po prihodu iz porodnišnice domov kuhala sama. Počutila sem se namreč odlično. Kuhala sem pa pač takšne stvari, ki vzamejo malo časa za pripravo, in kratek čas kuhanja, ali pa malo časa za pripravo, potem pa se doooolgo kuhajo same. Goveja juhica je ena takih jedi, ki ti jo res ni potrebno zamrzovati, saj je boljša sveže kuhana. Priprava ti vzame 10 minut, potem pa se sama kuha. Pripravi si torej hrano za nekaj dni, potem pa, če imaš koga, ki ti bo nosil iz trgovine, sploh ni panike. Jaz sem se pri vseh treh izogibala prve tri mesece fižolu, zelju, ostrim začimbam, čokoladi, kavi in to je to. kolik ni imel noben. Pozdravče in srečno!

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

20. maj 2006 11:42

Jaz pri 1 hčeri nisem mogla 3 tedne niti stati na nogah kaj šele kuhati, ker sem imela šivov kot frenkeinstein, bolelo je kot hudič sem se komaj po postelji in kavču prekladala. Kuhala nam je tašča in mož. Pri drugem porodu, sem prišla iz porodnišnice kot, da bi prišla iz dopuste. Kuhala sem takoj drugi dan. Tako, da vsak porod je drugačen in ne moreš predviditi kako bo. Zdaj tretjič se pa sploh ne sekiram kako bo, mož bo že šel v trgovino in če ne bom mogla sama kuhat mu bom pa že komandirala tam iz postelje kako mora kaj narediti. To pa obvladam . jade

maserka  

član od: 19.5.2006

sporočila: 212

20. maj 2006 14:25

Ja lahko daš tut zmznit use kar je iz tesetenin lahko surovo (da potem samo spečeš ali skuhaš) al pa že pečeno.Pazli le da se bo res dobro odtalilo.Prav tako vso zelenjavo,sadje,razne juhice ..... pa lp maserka

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

20. maj 2006 20:45

Hej, maserka, dobrodošla med nami! Ma, zakaj pa nisi prišla na piknik? Hej, bi videla sto odvisnikov na kupu in tudi to, kaj boš sčasoma postala Pa naj te pomirim - odvisnost od kulslo je čisto fajn zadeva Pozdravček Vrana

maserka  

član od: 19.5.2006

sporočila: 212

24. maj 2006 11:08

hvala Vrana za prisrčne pozdrave .... lp maserka maserka

ekica  

član od: 13.2.2005

sporočila: 17

26. jun 2006 13:34

Evo pa smo jo dočakali!!! 17.06. ob 20.04h sem povila našo pupo Alino Zojo! Toliko da vam javim, ker ste mi pomagale z nasveti! Hvala še 1x! Andreja ekica

mansaj  

član od: 23.12.2003

sporočila: 478

26. jun 2006 13:51

ker nisem podala nobenega nasveta...za to je sedaj že poskrbljeno pa ti naj vsaj iskreno čestitam za tvojo malo Alino Zojo...grem pa tudi jaz sedaj pripravljat htrano, ker ima danes rojstni dan moja mala Ana - stara bo 6 let jasna Sporočilo je spremenil(a) mansaj dne 26. jun 2006 13:52:51 Sporočilo je spremenil(a) mansaj dne 26. jun 2006 13:53:22

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti