Priprava hrane za po porodu - pomoč!

ekica  

član od: 13.2.2005

sporočila: 17

tema odprta - 16. maj 2006 10:05 | ogledi: 6.207 | odgovori: 35

Pozdravljeni!

Mene pa je kar muka, ko pomislim na prehrano po porodu!! Rada bi jedla seveda stvari, katere ne bi škodile naši pupi! Problem pa imam, ker ne vem kaj naj pripravim vnaprej za prvih nekaj dni, ko nisi najbolj še pri močeh za kuhat!

Kaj mi svetujete da skuham in shranim v zamrzovalnik???! Sem bolj slabo "poučena" kaj sploh lahko pripraviš in zamrzneš??!!

Hvaležna vam bom za vsak nasvet, pomoč in recept!

Lepo se imejte in hvala!

ekica

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

16. maj 2006 10:17

Prvih nekaj dni, naj kuha mož ali mama ali tašča. Kaj krepčilnega. Potem ješ vse normalno, itak ne veš, kaj bo škodilo dojenčku. Ene sadje napenja preko maminega mleka, druge solata, tretja orehi motijo... Jaz nisem nič komplicirala. Itak pa sem bila po porodu tako boga, da mi ni pasalo ne jest niti kaj drugega... Moje hčerkice ni hrana prav nič motila, počasi sem uvajala kar vse po vrsti. Po enem letu je dobila alergijo na moko. Zdaj še preverjam, kaj jo moti... Držim pesti in veliko lepih trenutkov z dojenčico...

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

16. maj 2006 11:34

No, saj to je nabolj zanimivo. Doma so s prehrano komlicirali, v bolnišnici smo jedli pa vse po spisku. Jaz sem se izogibala stročnic, sveže solate. Pa še to ne dolgo, saj sem imela mleka le za vzorec - he,he Tina

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

16. maj 2006 12:00

Točno tako, v materinski šoli so nam rekli, da naj ne jemo fižola in zelja, ker lahko otroka napenja. V porodnišnici pa smo jedle, segedin, sarmo in ričet. Drugače pa jaz sem jedela vse, pa nobenemo otroku ni nič škodilo. LP jade

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

16. maj 2006 12:03

Ma, kaj vse povejo v materinski šoli... Pa se potem izkaže, da ne drži...

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

16. maj 2006 12:14

prav res. jade

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

16. maj 2006 12:21

Jaz sem se lani na porodniškem dopustu dobivala z gručo mamic, da smo hodile na kavice in podobno. Enkrat na teden nas je vodila ena gospa iz Ljubljane in to brezplačno! Ona vodi tudi materinsko šolo z malce drugačnim programom. Ker je rekla, da bi morali malo bolj realno povedati. Če bi prej vedela, bi se ji z veseljem pridružila na predavanjih...

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

16. maj 2006 12:52

Fora prehrane v ljubljanski porodnišnici je pa sledeča - ukinili so jim njihovo kuhinjo in dostavljajo hrano iz kliničnega centra, kjer se pa s tem, kaj naj bi novopečene mamice jedle, prav nič ne ukvarjajo... Loni Makaroni

ekica  

član od: 13.2.2005

sporočila: 17

16. maj 2006 12:52

Punce hvala vseeno za pomoč!!! Jaz sem bolj upala na odgovore v drugo smer; katero hrano lahko pripravim v naprej in jo zamrznem??? Namreč nikoli še nisem nič pripravljenega dala zamrznit in nimam pojma, katera hrana je to!? Vem mogoče edino za golaž, pa segedin (katerega pa ne smeš)! Kaj pa kaneloni, pa lazanja...? Hvala vam! ekica

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

16. maj 2006 12:53

Jaz sem pri prvi hčerki komplicirala 100 na uro! In pila veliiiiiko mleka, da bi ga imela tudi jaz ()... In nobenega sadja, sveže zelenjave, vse za dobro mojega otroka, ki je kljub temu v krčih tulil noč in dan. Pri drugi hčerki sem jedla vse po vrsti (ampak zdrave stvari - vem npr da nisem jedla paštete) in je bilo vse OK. Tako da...fajn se je organizirat, da je manj dela s kuharijo, včasih se je treba malce pustit razvajat...pa čimmanj komplicirat! Samo do tega mora prit vsaka sama. jasna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti