Glivice na nohtih

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

2. mar 2007 15:22

Olje čajevca traja dolgo, ker kapneš samo kapljico ali dve. Sama nisem porabila niti ene cele stekleničke.

Ninchy25  

član od: 12.2.2007

sporočila: 7

5. mar 2007 9:38

Maserka, kaj praviš, da propolist tudi pomaga pri tegobah glivic na nohtih. Se namažeš zvečer in zjutraj po nohtu in se ti lepo začne obnavljati noht. Tega pa še nisem slišala. Zdaj uporabljam olje čajevca, pa mi tako smrdi, da sploh ne vem, če bom zdržala zdravljenje. Morda bi lahko probala s propolisom? Kaj meniš? Ninchy25 Sporočilo je spremenil(a) Ninchy25 dne 05. mar 2007 09:39:07

monig  

član od: 28.12.2005

sporočila: 2

6. mar 2007 22:34

Ninchy25 je napisal/a:
Maserka, kaj praviš, da propolist tudi pomaga pri tegobah glivic na nohtih. Se namažeš zvečer in zjutraj po nohtu in se ti lepo začne obnavljati noht. Tega pa še nisem slišala. Zdaj uporabljam olje čajevca, pa mi tako smrdi, da sploh ne vem, če bom zdržala zdravljenje. Morda bi lahko probala s propolisom? Kaj meniš? Ninchy25 Sporočilo je spremenil(a) Ninchy25 dne 05. mar 2007 09:39:07
ali je to olje 100% eterično, to olje čajevcA??????????? monig

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

6. mar 2007 22:43

Ja, 100 % - kupujem ga v apoteki, gor pa piše bergland, na flaški - ne na apoteki. tumpika

Dijana M  

član od: 14.5.2008

sporočila: 1

14. maj 2008 19:54

Jaz imam gljivice na nohtih na nogah ze celo zivljnje,... Resit se jih ne morem nikakor! Zdravnik mi je predpisal tablete sporanox, sem jih jemala valda 3 leta,... sem si mazala z lakom za nohte za gljivice, kupila sem si v Kanadi neki lak za gljivice in sem se s tem probala,.. sem si prala noge z kisom (sem prebrala da baje to pomaga),... vse sem probala in res ni ucinka! Bila sem tudi na odstranitvi nohta,... v bolnisnici so mi jih odstranili (na obeh palcih) in ni rezultatov,... Sedaj zivim v Kanadi in me zanima ce mogoce ve kdo kako bi lahko tu nasla to olje cajevca,..pod katerim imenom naj iscem??? Sem ze obupala nad zdravljenjem,.. Imam pa eno idejo za vse tiste ki poleti rade nosijo odprte sandale in jih je sram zaradi grdega zgleda gljivic na nogah,....jaz si namrec zalepim plasticni noht (ki se lepijo na nohte na rokah ) in si izberem najvecjega med njimi in si zalepim z tistim lepilom,...si ga namazem z lakom za nohte kije najbolj podoben barvi koze,..in se ne vidi nobena razlika,.... kot da je noht pravi in zdravi,... Lep pozdrav,.... Dijana M

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

14. maj 2008 20:22

Po angleško se čajevcu reče tea tree, po francosko pa nimam pojma, če morebiti živiš v francoskem delu Kanade... Je pa to navadno eterično olje.

LP

cervus

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

14. maj 2008 20:26

Nikar obupati, poskusi Loceryl kapljice. Kapljice naneseš 1x na teden, to sicer traja 9 mesecev, da se pozdravi, vendar se, so kar drage  kapljice, svetujem ti ,da greš po recept k tvojemu lečečemu zdravniku.

Srečno!

Anamarija

zoja2  

član od: 16.12.2007

sporočila: 258

14. maj 2008 21:04

Ali se glivice na nohtu odražajo v zadebeljenem nohtu ali kako drugače? Mogoče je neumno vprašanje, ampak vseeno me zanima. Prosim, da mi odgovorite, ker če je tako, moram takoj začeti z uporabo tea tree olja, ker imam kar ene dva milimetra debelejši noht. Moja mama je tudi imela take nohte, pa sem mislila, da sem pač to podedovala... Hvala. zoja2

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

14. maj 2008 21:08

zoja, tudi to so gljivice. različne gljivice se kažejo različno. lahko je zadebeljen hoht, lahko noht odstopa, lahko so neke vrste otiščanci na nogi, ki ful bolijo, ko "hodiš po njih" - to je kolkr vem. možno pa je še kej drugega.

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

14. maj 2008 22:27

zoja2, poglej ta link: http://www.pomurske-lekarne.si/si/index.cfm?id=16 Tudi meni se je to zgodilo (v srednji šoli smo imeli telovadbo dostikrat v bazenu in od takrat so me glivice spremljale), nohte ne nogah sem imela že čisto rumene in debele ( razplastene kot moja stara mama pri 80-tih). Odšla sem k splošni zdravnici in ta mi je predpisala kremo Lamisil in tablete Lamisil. Prej me je izprašala, če imam kakšno bolezen ledvic ali jeter in če sem noseča, ker imajo te tablete precej hudih stranskih učinkov. Jemala sem jih en mesec in se seveda mazala tudi s kremo in nohti so, kot po čudežu začeli rasti normalno gladki in lepi. Meni je bila eno-mesečna terapija s tabletami dovolj, kremo pa sem uporabila še vsakič. ko sem med prsti začutila tipične znake ponovnega napada glivic (srbenje, razpokana koža, rdečina). Zdaj ne nosim več športnih copat po ves dan, kot sem jih nosila takrat, pa tudi bazenov se na daleč izogibam. za olje čajevca sem izvedela šele pred par leti in prijatelj mi je povedal, da si je njegova mama pozdravila "mojo" obliko glivic na nogah prav z njim. Glede na stranske učinke tablet lamisil bi ti priporočala, da najprej poizkusiš olje čajevca, če ne bo šlo na boljše, pa obišči dermatologa. Upam, da ti bo uspelo!!! Glivice so namreč ena strašno strašno zoprna stvar! mamaF - Mojca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti