Glivice na nohtih

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

10. jan 2007 15:15

Tudi sama sem si že pred časom glivice na palcu leve noge pozdravila z oljem čajevca. Sem pa po navodilu prodajalke delala takole. Zvečer na umite noge sem na noht najprej nanesla ognjičevo mazilo, nakar sem na vodo nepropusten hansaplast nakapala olje in to nalepila čez noht. Čez sem obula nogavice. Čez nekaj mesecev, ko je noht prerasel, glivic ni bilo več in jih tudi zdaj ni. Zdaj ponavljam vajo na levem nohtu. lp Julija

Ninchy25  

član od: 12.2.2007

sporočila: 7

12. feb 2007 13:51

Sem mislila, da sem edina ki ima probleme z glivicami na nohtu. Tudi sama sem šla že k dermatologu in mi je predpisal neke tablete, ki niso nič učinkovale Morala sem jih jesti ne vem koliko časa z velikimi presledki in ker niso prav nič učinkovale sem obupala. Zdaj sem pa zasledila, da se da pozdravit z oljem čajevca. Kaj bi dala, da bi res učinkovala. Ker sem že prav razočarana, da mi noht na palcu skoraj vsako leto popolnoma odstopi in to ravno poleti, ko si seveda obut v japonke. Probat ni greh tako, da bom še danes to preizkusila. Koliko mesecev pa pribilžno rabim, da mi noht ponovno zraste?   Kaj se lahko s čajevcem mažem tudi med prsti. Imam obodbja, ko me med prsti prav srbi, drugič pa nič. Hvala za odgovor in ful sem vesela, da sem našla ta forum. Tako imam še upanje, da si lahko pozdravim nohte.

Ninchy25 Sporočilo je spremenil(a) Ninchy25 dne 12. feb 2007 13:53:33

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

12. feb 2007 14:15

Ninchy, čimprej začni, do poletja bi se moralo pozdraviti. Med prsti se lahko mažeš, ni problema.

 

LP

Ninchy25  

član od: 12.2.2007

sporočila: 7

12. feb 2007 14:41

Lijana hvala za odgovor danes takoj pričnem s "terapijo" vidim pa da bom morala biti kr vztrajna, če se zares želim znebiti te nadloge. Pozdravček

Ninchy25

lili A.  

član od: 11.4.2006

sporočila: 218

15. feb 2007 16:32

Moj mož je jemal pol leta tablete proti gljivicam, imel je črn noht na palcu. Zelo trdovratna reč. Sedaj je kolikor toliko v redu, čeprav imam občutek, da se zna zadeva ponoviti  Če bi prej sodelovala v KS, bi mu sigurno priporočila, da prej poizkusi s čajevcem.

Ampak Tumpika, tisto z moževimi semiš čevlji je pa enkratno. Večkrat kaj napiši, luštno te je brati

Lili

lili A.

Ninchy25  

član od: 12.2.2007

sporočila: 7

2. mar 2007 8:43

Imam še eno vprašanje, kako hitro pa ste porabile to olje čajevca. Namreč jst imam eterično olje čajevca v mali steklenički in gre tako hitro. Kar se pa vonja tiče, je pa res bolj ali manj neprijeten. Upam, da bo do poletja hitro minilo. Ninchy25

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

2. mar 2007 9:49

Tumpika mi je polepšala dan z svoji narečjem. Za luskavico pa ni naravnega zdravila?Sem jo letos dobila na stopalu.Nobena kremca ne pomaga.Bom šla na morje,nogco namakala in sončla pa upam,da bo.Izvor je psihosomatski-3x hitrejše staranje kože. Sem v prednosti pri staranju. ena mš

masenka  

član od: 14.8.2003

sporočila: 170

2. mar 2007 9:52

No moje zdravilo za glivice vidim, da je čisto enkratno.... Moja tašča za takšna mala vnetja po koži uporablja PROPOLIS.... poiskusila sem z njim namazati tudi tam, kjer se mi pokažejo glivice na nohtih in vam povem, res da imam nekaj časa črno za nohti, vendar se ustavi prej kot s katerokoli kremo. Čeprav na nohtih na nogah, prav tako kar dolgo traja, da se zares ustavi. Ko sem že mislila, da bom ob noht na palcu (skoraj eno leto je trajalo) pa se je ustavilo in se je lepo noht preresel in samo ob koncu imam še malo rjavo, ampak od propolisa. Tako, da poiskusite, propolis steklenička stane po starem okoli 500 sit, pa traja nekaj mesecev. Imajo jih pa v vsaki večji boljše založeni trgovini pri policah z naravnimi izdelki. Super je tudi za tiste grde podkožne mozolje.... sigurno se ustavijo in počasi izginejo, takoj čez noč je bolje in tudi rjavkast flek se čez noč na koži izščisti. Poiskusila sem tudi propolis na trdi koži na stopalih, ki je menda tudi posledica glivičnih vnetij in ne boste verjele ustavi se.... zato sem ter tja kar tako namažem. Pa tudi za glivice med prsti.... v treh dneh je dobro. Nobeno mazilo, ki ste jih omenjale ne ustavi glivic tako hitro. Jest si vedno namažem zjutraj in zvečer. Velik sreče s preganjanem glivic! Sporočilo je spremenil(a) masenka dne 02. mar 2007 09:53:30

masenka  

član od: 14.8.2003

sporočila: 170

2. mar 2007 9:58

Ena mš... luskavico zdravijo s kopanjem v Mrtvem morju v Jodradniji.... ko si boš prihodnjič izbirala počitnice.... pomisli na to... moj prijatelj zdravnik pravi, da je to edino kar pomaga! Zakaj pa ne bi poiskusila...

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

2. mar 2007 10:52

Uuu super.Bom kupla blato iz mrtvega morja,če poleti ne bo ok. maserka hvala! ena mš

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti