Glivice na nohtih

amc  

član od: 31.8.2007

sporočila: 68

15. maj 2008 8:37

Hvala, saj doma imam olje čajevca od Justa, pa ga uporabim, kadar se mi v ustih naredi kaka aftica ali pa mozolj na koži. Preverjeno učinkovito pa je pri vnetju ušes, na vato dam 3 kapljice olja tea tree in vato dam v uho. Če bo sprva malo neprijeten občutek v ušesu ni treba prenehati, kajti jaz si tako pozdravim uho že par let. Mogoče kateri pride prav. Lp zoja

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

15. maj 2008 11:59

Mogoče je problem tudi v tem, da glivice res ubijamo na nogah, v nerazkuženih copatih, preprogah, posteljnini in čevljih, sploh adidaskah pa ostanejo še cele kolonije.

Plastični čevlji, ki so poceni in ne dihajo, so pravo gojišče.

Ste kdaj dobro pogledali hišne copate na kakem obisku. So mi ponudili že take, da so sami hodili.

Pri prijateljih, kjer sem pogost gost, pa imam take, ki so samo moje. V vrečki in rdeče. In se ve, da jih ne sme obut nihče drug. UKrep je recipročen.

F r i n a

Talija  

član od: 12.9.2005

sporočila: 171

15. maj 2008 12:27

Tudi jaz sem imela probleme z glivicami, uspešno sem jih pregnala s PROPOLISOM, kot je nekdo že napisal. Mož je čebelar. Dodala pa bi še nekaj in sicer si noge, po umivanju, vedno dobro posušim s fenom za lase. Mogoče bo komu pomagalo. Lp Talija

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

15. maj 2008 13:12

Jaz sem si odpravila glivice, ki so zgledale kot otiščanci - kot nekakšno kurje oko, s KREDO (izsušuje). Takrat sem bila otrok in zgleda, da gredo gljivice takrat lažje stran. Zjutraj in zvečer sem si z navadno kredo (za pisanje po tabli) namazala noge čez in okrog teh "gumbkov", ta bel prah sem si čim bolj vtrla v gljivice. In potem so čez kakšna dva tedna počasi odstopile in padle stran. Kakšni dve leti imam spet probleme z atletskim stopalom (gljivice na podplatu) in te metode mazanja s kredo se nisem spomnila dokler taistih gljivic kot sem jih imela v mladosti, nisem opazila pri sinu. Gojišče zanje je pa šolski bazen in njegove garderobe. Isti bazen kot pred 20 leti. Gljivice imajo rade toplo, vlažno in kislo okolje. In če jim že vlago odvzamemo, smo lahko uspešni pri premagovanju. Če pa so trdovratne, je treba spremenit tudi prehrano (predvsem rade imajo ljudi, ki jedo veliko sladkorja). Toliko vem iz poljudne literature. Lep dan želim, Sy

bertika  

član od: 20.2.2009

sporočila: 15

26. feb 2009 16:46

Kakšne pa so posledice jemanja teh Lamisil tablet? Sem na bazenu staknila gljivice na nohtih, sem dolgo mislila, da imam nohte obarvane zaradi temnih lakov. Vsak večer si namakam noge v vodi, ki ji dodam Grenifit kaplice in si mažem nohte zjutraj in zvečer z oljem čajevca, pa se mi zdi, da ni nekega učinka. bertika

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

26. feb 2009 18:24

Bertika, potrpljenje, potrpljenje, jaz si nohte mazem s posebnim lahkom proti glivicam (dobis ga samo z zdravnikovim predpisom) ze od avgusta 2007, pa se jih nisem odpravila. Pocakati moras, za zraste nov noht in to traja precej casa, koliko bo to trajalo, pa je odvisno od tega, kako hitro ti rastejo nohti. ribica

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

26. feb 2009 18:40

stana.r je napisal/a:
Loceryl lak za nohte.stana

 

Točno to kar je Stana napisala! Res pomaga samo je treba vztrajat in ne pozabit!

lp

Anamarija

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

26. feb 2009 19:09

Anamarija,kje se ta lak dobi?

lp goga

lipa1  

član od: 19.10.2007

sporočila: 193

26. feb 2009 19:50

Mojemu sinu Loceryl lak ni nikakor končal agonije z glivicami na nohtih, ki se je končala z Lamisil tabletami, ko ni bilo Loceryl laka nikjer za dobiti. Sprva sem bila zelo proti Lamisil tabletam, ampak naju je dermatologinja potolažila, da z nekaj mesečnim (3 do 6 mesecev) zdravljenjem pri mlajših ni posebnih težav. Minilo je že več kot leto, nohta na palcih sta zrasla normalna in trenutno ni videti da bi se glivice ponovile. Mož pa trenutno uporablje olje čajevca, sicer je malce zoprn vonj, ampak ga prenaša. lp lipa1

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

26. feb 2009 19:59

Moja prijateljica je imela res hude probleme, saj so se ji glivice razširile že na prste in stopalo in je komaj hodila. Ni ji pomagala nobena 'mavža', tudi zdravila na recept ne. Ko je skoraj obupala, je šla do homeopatinje, ki ji je predpisala predvsem strogo dieto proti kandidi - nič sladkorja, kvasa, bele moke ipd. (Vem,da na spletu obstajajo strani z opisano dieto - kaj lahko in kaj ne - za točne napotke malo pobrskajte) Po enem tednu je že opazila izboljšanje in po par mesecih je bila rešena muk.... Pa še shujšala je par kilc - dve muhi na en mah! Samo v razmislek, da pazite tudi pri prehrani, če imate s tem probleme. Staša

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti