Glivice na nohtih

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

10. jul 2009 18:55

Olje čajevca lahko kupiš v lekarni. Ognjič

Nina27  

član od: 19.7.2009

sporočila: 1

19. jul 2009 21:56

Eno vprašanje še z moje strani. Kolikor sem prebrala in vse skupaj razumela, predvidevam, da imam tudi jaz glivično obolenje nohtov. Ker še vse skupaj ni tako hudo, sem to reševala z izredno temnim lakom za nohte in sploh ni bilo videt, da bi bilo z mojimi nohti (oba palca) na nogah karkoli narobe. Vendar pa me zanima, če imam lahko nohte nalakirane v času ko se zdravim z oljem čajevca? Hvala, Nina Nina27

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

25. feb 2010 21:01

Naj delim z vami svoje izkušnje z oljem čajevca. Imela sem glivice na nohtih, ki sem se jih lotila s tem oljem. res se je noht začel popravljati. Novo izrasli del nohta je bil brezhiben. Po približno treh tednih pa se je moje telo očino naveličalo tega olja in se je razvila alergija. Na palcu in kazalcu sem imela polno mehurjev in polovico zgornjega dela stopala povsem pordelo. S tem, da se nisem nikoli mazala po koži. Potem sem prebrala, da majhnen odtotek ljudi razvije hudo alergijo na to olje. Očitno sem jaz v tej majhni skupini. Olje čajevca je učinkovito in ravno zato je treba previdno z njim. mimika

lipa1  

član od: 19.10.2007

sporočila: 193

26. feb 2010 9:53

Mimika morda poskusiš s pisalom Nailner. Stane okoli 20 EUR. Mojemu sinu olje čajevca zelo smrdi. To pisalo pa mu je nekako odgovarjalo. Sin imanenehne težave z glivicami na nohtih, je že bil tudi pri dermatologu in lep čas jedel tablete in to nadlogo smo odpravljali z različnimi pripravki. Zadnji pripravek je pisalo Nailner, za katerega moram reči, da je bil učinkovito, upam da bo držalo nekaj časa. lipa1

pujsek  

član od: 10.9.2008

sporočila: 129

26. feb 2010 13:28

Kot je meni povedala v lekarni, so kvalitetna olja čajevca in vsa ostala olja močno koncetrirana in jih ne smeš uporabljati nerazredčene. Ne le, da se razvije alergija, lahko dobiš tudi opekline. Tako da jaz vsa olja malo razredčim z vodo in to raztopino pošpricam bodisi na afte v ustih ali kamorkoli je pač treba (tudi na vložek, če se me loteva vnetje tam spodaj). pujsek

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

26. feb 2010 13:34

jaz sem dobila pa še vnete nohte na nogah zaradi olja čajevca, sem se mazala za lepše nohte, ker sem nekje brala da ratajo bolj gladki in lepi, pa sem hitro nehala , ker se mi je vse v kotih vnel :S http://irenina-kuhinja.blogspot.com/

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

26. feb 2010 13:43

V boju z glivicami zanesljivo pomaga lamisil krema , ampak se jo dobi samo na recept . Bernarda

MABI  

član od: 16.4.2004

sporočila: 43

26. feb 2010 14:10

Tole olje čajevca...tudi jaz imam že leta odebeljen noht na nogi (tako kot oče), pa sem mislila, da sem ga podedovala.. Kaj pravite, ali bi se z njim dalo odstraniti tudi kurja očesa na blazinicah na podplatih? amba

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

26. feb 2010 15:14

Nekateri priporočajo, da si kožo okrog nohta, preden nakapljate gor olje čajevca, namažete z ognjičevo kremo. Po moje bi bila dobra katerakoli krema, le da prepreči neposreden stik olja in kože.

lp

cervus

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

26. feb 2010 19:54

Preverjeno pomaga tudi kostanjeva tinktura. Seveda je potrebno biti dosleden in mazati zjutraj in zvečer. In pa, kot je nekdo že omenil, kožo je potrebno po umivanju povsem posušiti (to itak velja za vse nas tudi za preventivo pred temi zadevami).

Mojemu možu je pisalo Nailner popolnoma uničilo noht. Glivice so najprej lepo zginile, potem je nekako čudno zginil še noht, končni produkt pa so bile še hujše glivice. lipa1, upam, da bo pri tvojem sinu drugače.

LP

Anja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti