Glivice na nohtih

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

20. jun 2006 8:15

Mirjam, se strinjam, da niso vedno glivice, ampak običajno so. Saj ponavadi človek prenaša to nadlogo par let, potem začne z domačimi zdravili in če ne pomaga, gre k zdravniku ali pa tudi ne. Ne morem pa razumeti tega, da si bila tako vztrajna in mazala nohte 4 leta, preden si obupala nad čajevcem. Jaz sem mazala noht 2-3 mesece in imam ozdravljenega, pa še to sem komaj zdržala, ker mi olje čajevca tako smrdi. LP

MIRJAM  

član od: 29.10.2001

sporočila: 138

20. jun 2006 8:38

Zato sem toliko časa vztrajala, ker so vsi govorili, da je to zelo dolgotrajno zdravljenje, pa včasih sem potem pomislila, da ni čajevec dober, pa sem drugega kupila,...In tako se je tole razvleklo na 4 leta, vmes sem še zanosila in rodila, potem pa sem ugotovila, da je čas da nekaj bolj konkretnega naredim.

ania23  

član od: 20.6.2006

sporočila: 3

20. jun 2006 16:19

HMMMMM....nerodna reč....Sama sem kozmetičarka in moram priznat,da ima okli 20-30% SLOVENCEV problem z glivicam..... Te se ponavadi pokažejo na stopalih-takšni mini mehurčki,noge so neprijetnega vonja kar pa je zelo neugodno...Glivice so zelo nalezljive!!!!!!!Največ glivic je tam kjer je toplo in vroče-tudi mokro!Ponavadi so to savne,bazeni,klopi v fitnesu,fitnes naprave!!!!!Kjer kot vemo ni čisto,tudi,če imamo svojo brisačko na fitnesu je okoli nas ogromno bakterij!!!!!! Kako se izogniti glivicam? Vse čevlje,ki jih nosimo...če smo seveda že okuženi,damo v zmrzovalnik,ker na hladnem glivice poginejo.Noge vsak večer umijemo in namažemo s ANTiMIKOTIKI,ki se dobijo v lekarni.... Ko kupujemo čevlje,naj bodo usnjeni in udobni....takšni,ki "dihajo"!Noge so najbolj obremenjene in zato jim privoščimo kar se da največ!!!!! Priporočam vam balzam GEHWOL z zdravilnimi zelišči ania23

ania23  

član od: 20.6.2006

sporočila: 3

20. jun 2006 16:20

za glivice na nohtih pa bo vsekakor potrebno obiskati pedikerja!!!!! ania23

askori  

član od: 22.12.2002

sporočila: 8

20. jun 2006 21:43

Ko smo ravno pri glivicah na nohtih ,ali se lahko pojavijo tudi pri otrocih?Moja hčera je stara šest let in že nekaj časa opažam, da ima na obeh palcih na nogah odebeljen noht. Zanima me tudi, kako ti pri pedikerki to odstranijo. Vem, da če jo bom peljala, da jo bo zelo strah in bo jokala. Lep pozdrav!

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

21. jun 2006 8:31

Pedikerka je kolegici predlagala mazilo ali spray (Lamisil ali Canifug), kaj drugega pa, je rekla, da ne more narediti. Otroci pa imajo zaradi tenis copat itak idealne pogoje za glivice, sploh tiste med prsti. Mene zanima, če kdo pozna kakšno učinkovito zadevo... je čajevec tudi za to primeren ali le za nohte? Pred leti je bil krkin Kenalog spray čudodelen, samo kaj, ko se ga že dolgo ne dela več. LP, V.

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

21. jun 2006 23:25

Pa ženske preljube, teniske je treba včasik v pralni stroj porinit pa oprat. Prej pa še noter našpricajte s kakim cetom. Vam rečem, ka jo snažni in brez glivic. Jaz sn bivšemi še enkrat semiš šuhe vrgla v pralni stroj, potle pa sn jih lahko jaz nosla. tumpika

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

23. jun 2006 14:43

Tumpika, žal ni tako preprosto. Higiena je seveda nujna, ni pa (vedno) dovolj. Glivice so povezane tudi z našo črevesno floro in favno, torej je hrana še kako pomembna. To ti lahko povejo tisti, ki se na leta borijo z njimi.

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

28. jun 2006 23:02

Mislim, da se za čevlje še najbolj obnese spitaderm sprej, na semiš čevljih ne pušča madežev-sem preverila danes, hehehe. Pa še obolelo mesto si lahko pošpricaš z njim. Lp juhica

atic  

član od: 19.8.2005

sporočila: 218

28. jun 2006 23:36

Na osnovi vašega priporoćila sem si nabavila olje čajevca in vsak večer si kapnem kapljico na vrhu obolelega nohta. Na osnovi vaših zadnjih sporočil, pa sem malo skeptična ali zadeva resnično deluje. Ali lahko kdo izmed vas potrdi, da si je glivice odpravil-a z oljem čajevca? Vem, da so glivice zelo trdovratne in da je proces zdravljenja dolgotrajen. Kljub temu pa bi rada izvedela vaše pozitivne izkušnje zdravljena s tem oljem. atic

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti