Glivice na nohtih

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

29. jun 2006 16:58

Atic, jaz sn živi dokaz za to. Sn uporabljala tisti lak, ki mi ga je zdravnica predpisala, vsega sn ponucala, pa so glivice ostale. S čajevcem pa sn si odpravila in mam zaj tak lepi noht na palcu na nogi, ka ga vsem kažem. Samo dugo je trajalo. Mazala pa sn si vjutro pa zvečer, pa še kdaj vmes, če sn se spomnila. Razlika med nama pa je, ka sn jaz verjela v njega. Pa tudi vrjamem, ka klope preganja in že leta in leta nisn dobla klopa, čeglih sn skoro vsaki den v šumi. Pozdravček! tumpika

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

29. jun 2006 17:33

Atic, kapni olje tako, da bo šlo za rob nohta. Meni je pomagalo, mazala pa sem ga nekaj mesecev. Noht je prerastel in je popolnoma zdrav. LP

binbin  

član od: 17.8.2006

sporočila: 1

7. jan 2007 12:31

Sem jemala antibiotike, ki mi jih je predpisala zdravnica, že skoraj 1 leto uporabljam kremo Lamisil in moram povedat, da mi nič od tega ne pomaga pri odrpavi glivic. Zato bom sedaj tudi sama poskusila z oljem čajevca. Hvala vsem za nasvet, ker sem že čist obupala nad to kremo. LP vsem binbin

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

7. jan 2007 12:52

Čajevec je za glivice res enkraten. Jaz sem lani poleti fasala, pol pa redno mazala po nohtu in na kožici ob nohtu, pa ko je noht prerasel, glivic več ni bilo. po mojem je čajevec zakon za vse tegobe, ki jih imamo na koži, pa naj gre za mozolje, ekcem, glivice ali pa pike insektov. Ko sem imela vneto dlesen, pa sem 2 kaplici nakapala na palčko za ušesa, s tem namazala dlesen in drugi dan je bilo takoj boljše. V kombinaciji z aloja oljem pa je v pomoč tudi psoriazi. Kyara

TANJA L  

član od: 1.9.2006

sporočila: 68

7. jan 2007 16:41

Ob prebiranju te teme sem ugotovila, da imam tudi jaz glivice na obeh palcih noge. Na desnem palcu sem imela več let tudi vraščen noht, noht je postal odebeljen, rumenkast in nazadnje mi je sedaj skoraj v celoti odstopil, le en del se še drži kože. Nameravam obiskati pedikerja, dami bo odstranil noht, saj si ga sama ne upam. Zanima me, če zraste nov noht, če ti stari odpade. Na internetu sem prebrala, da se te gljivice lahko razširijo tudi na druge dele teles, če se ne zdravijo. Glede na vaše nasvete bom tudi pričela mazati noht z oljem čajevca. Odkar prebiram kulinarčični forum, sem izvedela sem izvedela res veliko koristnih nasvetov za zdravje in tudi za gospodinjstvo. Lepo pozdravljeni. TANJA L

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

7. jan 2007 17:58

Tanja, ne vem če se te glivice raznesejo še kam drugam, ker jaz jih imam skoraj vse življenje, pa samo na nogah, razen poleti, ko je vroče, se mi za kakšen dan preselijo na prste na rokah - ponavadi največ na kazalca. Ampak jaz potem z Lamisilom namažem in je takoj bolje. Je pa res, da se mi ponavljajo, mi je pa že kozmetičarka rekla, da so nekateri ljudje pač bolj nagnjeni k temu in se rado ponavlja. Zdaj se menda dobi Lamisil, ki ga namažeš samo enkrat in pomaga - sicer sem to videla na nemški tv, pri nas pa ne vem, če že imajo. matilda

gaja 1  

član od: 29.12.2006

sporočila: 378

7. jan 2007 18:12

Ko je bil naš sine star 2 leti,smo šli na dopust v neke toplice.Staknil je takšne glivice,da mu je pokala koža po prstih-blazinicah,okrog nohtov,da o nohtih sploh ne govorim.Vse se mu je lupilo,tista frišna koža se sploh ni imela časa naredit,je že počila do krvi.Ni,da bi govoril.Vse sorte kreme smo dobivali,potem smo pa naleteli na nekega starejšega pediatra,ki je nadomeščal.Samo pogledal ga je in rekel,da naj vsako noč prstke na debelo namažemo s kremo Canesten in Elacom ,ter na tesno povijemo s folijo nato pa še s povojem.Glivice pomrejo,ko nimajo zraka.V treh mesecih smo potem spravili tega vraga. Gaja 1 gaja 1

jankica  

član od: 12.10.2005

sporočila: 856

9. jan 2007 13:35

Tudi jaz imam nekaj z nohti, pa mislim, da niso krive glivice. Opazila sem namreč, da moji nohti na rokah niso več tako gladki, ampak zgledajo kot kakšen drobno rebrast žamet. Upam, da si predstavljate, drugače ne znam opisati. Nohtov si ne lakiram in tudi ne uporabljam posebnih krem, razen kreme za roke. Ne vem, ali naj raziskujem v kozmetično ali prehransko smer. jankica

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

9. jan 2007 14:39

Jankica, če imaš poleg tega še težave z lasmi in kožo, potem bi šla raziskava verjetno v prehranjevalno in kozmetično smer. Zdaj, pri prehranjevanju velja vse, kar je zdravo in veliko B vitaminov in cinka. V kozmetično smer gre zadeva takole:nohti imajo zelo radi, če jih natreš z oljem (tudi mandljevo iz lekarne je dobro) in dober lak z vitamini jim tudi dobro dene (danes je že toliko produktov na to temo, poglej v drogeriji). Vitaminski lak ti zdrži en teden, potem ga odstraniš, umakneš obnohtno kožico, vtreš olje in čez čas spet lak gor. Po kakšnih šestih mesecih bi morali biti bolj gladki (tistih reber sicer ne boš mogla zlikati, samo na novo narasli del nohta bi moral biti lepši). Lak je v redu, ker varuje roževino pred agresivnimi čistili, pa še vlažnost nohtov se ohranja z lakom. Poelg tega upam, da uprabljaš zaščitne rokavice pri čiščenju in pomivanju. Če ne, se jih navadi uporabljati. Vendelina jr.

jankica  

član od: 12.10.2005

sporočila: 856

10. jan 2007 8:16

Vendelina, hvala za odgovor. Te moje težave so bolj težavice, s katerimi se niti ne obremenjujem preveč. Včasih pa se le zamislim, da premalo naredim zase in za svoje telo. Lasje se mi malo prehitro mastijo, pa kakšen mozoljček se mi tudi še pojavi (kljub srednjim letom). Na žalost pa se nisem navadila uporabljati rokavic, mogoče tudi zato, ker ne vem, kako bi reagirala okolica. Ja, saj vem, zame gre, le zakaj se vedno oziram na druge???? Prehrano sem pa že bistveno spremenila na bolj zdravo, dnevno zaužijem vsaj 50 % sadja in zelenjave, ločujem hrano in dosti pijem. Uživam tudi suhi pivski kvas, na cink pa še nisem bila pozorna. Vsekakor vidim, da si moram res nabaviti kakšen vitaminski lak in pa olje. jankica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti