Javorjev sirup

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

5. maj 2006 20:02

Hm, zelo privlačne lastnosti ima, sploh tale sladoled potegne... V starih časih sem veliko uporabljala natren, ker je manj sladek od sladkorja. Po okusu. Zdaj, ko vem, kako "zdrav" je, me zanimajo druge, bolj zdrave alternative, in - evo ! Hvala za pojasnila! Več glav več ve... Pozdravček! Vrana

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

5. maj 2006 21:11

Rooibos cool lemon ali navadni rooibos pa javorov sirup. Ta bolši kombinacija... Pa palačinke (ameriška verzija-tiste napihnjene) s sirupom....(ker je zelo zelo sladko, meni ni ravno všeč).... LP juhica

mesok  

član od: 7.8.2004

sporočila: 31

8. maj 2006 9:52

Sem navrtal nekaj dreves pa ni nič ven telklo,verjetno sem za letošno sezono že prepozen.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

8. maj 2006 12:14

Mesok, upam, da škodo delaš v svojem gozdu. V tujem bi jaz to imenovala vandalizem. Skozi rano v drevo lahko vdrejo bakterije in glive, začetek propadanja drevesa je tu. Da o tem, da vsak javor ni za to, sploh ne začenjam besed. In upam, da kdo ne goji predstave, da iz rane teče javorjev sirup. Če bi že kaj priteklo, bi bil to zelo redek, sladkast sok. Pa brez zamere. rimljanka

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

8. maj 2006 13:10

Ta javorjev sirup mora biti narejen iz koncentata in sladkorja ali sladil??? Sam sokec iz drevesa že ne bo pravi... A kdo ve, kako je v resnici pripravljen? Iz česa je koncentat, listov, lubja, ali je res sok iz drevesa? Javorje v sirup pa na veliko pripravljajo v Kanadi in je tudi njihova specialiteta... Pa po celi Ameriki ga izdatno sipajo vsepovsod...

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

8. maj 2006 13:38

lidka, mislim, da nima dodanega sladkorja, da je to dejansko samo sok dreves, ki pa ga potem prekuhajo in zgostijo, zato postane slajši. Res pa ni vsak javor pravi in verjetno ni dovolj , da samo zarežeš, pa bo sok kar ven tekel... To je sok drevesa, ki teče po floemu, če hoče kdo bolj botanično;) Več bo pa gotovo rimljanka razložila, ker se najbolj spozna na rožice:) Je Kandaska specialiteta zato, ker imajo tam veliko javorjev! je pa dober, vsaj meni:)Lahko ga daš tudi v kruh namesto sladkorja, za aromo. Veri

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

8. maj 2006 14:40

Veri hvala. Sem ta vikend delala regratov med, pa sem čisto pod vtisom vsega tistega sladkorja... Potem se ničesar ne da naredit pri nas, v naši deželici? Podobnega?

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

8. maj 2006 15:49

Naredit po moje ravno ne, da se naredit nadomestke (v googla daj ahorn syrup substitute recipe), ampak ne bojo meli tiste arome, ki je po moje ravno razlog, zakaj bi uporabila ta sirup... Ni pa vsem všeč, se ti splača prej poizkusit kje, predno nabaviš celo flaško čeprav po moje bi tebi bil;) Veri

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

8. maj 2006 15:50

Aja, najbolj enostaven nadomestek je, če med malo razredčiš z vodo, dobiš približno isto konsistenco, barvo in sladkobo, aromo pa seveda drugo... Veri

mesok  

član od: 7.8.2004

sporočila: 31

9. maj 2006 12:37

Drevo je zagotovo moje,tako da ne bodo morebitni lastniki gozda ,ki sodelujejo na forumu zastonj kontrolirali svoj gozd(nekaj rekreacije pa tudi ne škodi)

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti