Spet bančna kartica - kraja

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

tema odprta - 4. maj 2006 7:14 | ogledi: 2.316 | odgovori: 12

To sem dobila danes po meilu -

Sodelavca mojega prijatelja so nedavno poklicali z Vise:

Skoraj zanesljivo so mu v januarju 2006 v gostilni Jožica v Gozd Martuljku pobrali digitalni zapis s kreditne kartice visa (kartico so mu standarno (zgleda cro kelnarji) >odnesli<).

Kot kaže so naredili nadomestno kartico, ki so jo vnovčevali te dni na hrvaškem (up to 13.000 kun). Pojav je zgleda kar možičen.

PAZITE SE!!!

LP

smrkolina

escada  

član od: 21.8.2002

sporočila: 563

4. maj 2006 9:27

Ma saj človek nemore verjet, kaj vse se ne spomnijo nepridipravi. Začel sem pri plačilu z kartico pošteno komplicirati ( če lahko temu sploh rečem tako) sploh v gostilnah - če jo hoče kelner odnesti s sabo nekam "zadaj", ga lepo prijazno vprašam če nima penosnega terminala ( in v večini primerov ga nimajo), nato ga pa poprosim če lahko grem z njim. Ali pa preprosto plačam račun pri šanku - verjemite, najmajn komplikacij! Samo enkart sem doživel, da me je natakat ob moji zahtevi vprašal "če dvomim v njegovo popštenost" - pa sem mu razložil, da sploh ni vprašanje njegova poštenost, temveč moja kartica z katero moram jaz kot lastnik pazljivo ravnati in skrbeti za njeno varnost - včasih to gre ....včasih pa bolj težko... escada

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

4. maj 2006 11:09

Ja kaj ko pa pravijo da so nekateri nepridipravi podobno tehniko "kopiranja" uvedli že na bančnih avtomatih (tistih, ki niso varovani s kamero). Človek res ne ve več, kaj je prav in kaj narobe- najbolje da na dvig denarja čakamo v dolgih vrstah na banki. Lep dan vam želim

mamazeljka  

član od: 29.3.2006

sporočila: 462

4. maj 2006 11:19

Rozanec tudi jaz mislim tako kot ti:prav tako so že vdrli v klik sistem in pobrali denar z računa pa nisi rabiš nobenih cro kelnerjev.Tudi jaz ko plačujem z kartico ne dovolim da mi jo odnese če nima terminala s seboj pa grem zraven najbolje pa je gotovina tako kot je rekel escada. Pa lep dan še naprej mamazeljka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

4. maj 2006 13:35

Tudi v navodilih, ki jih dobiš ob izdaji kartice, piše, da je ne smeš izpustiti izpred oči. Torej z natakrjem k terminalu, če še nimajo prenosnega. Našemu kolegu so poskušali številko izvabiti tako, da so ga poklicali po telefonu, rekli, da so s policijske postaje te in te, da preverjajo neke številke na zaseženih ukradenih karticah in če lahko on pove številko svoje (to je sicer totalni nesmisel, a ljudje nasedejo...). In jo je že začel narekovat, ko mu je kliknilo, da je vse skupaj le malo nenavadno. In je seveda odložil telefon, ne da bi številko povedal do konca. Ampak ko si takole zamišljen v službi, bi verjetno marsikdo od nas zdiktiral številko, sploh če se kdo predstavi kot zaposlen v centru za izdajo ali preklic kartic, kot so se tudi že. In za nakupovanje preko interneta ne potrebuješ drugega kot številko kartice....je bila kolegica v službi na tak način ob 300 tisočakov... Zato sem jaz vedno vesela, ko v prodajalnih vidim, kako pozorno primerjajo podpis na kartici in na slipu, še boljši pa je zdaj sistem, ko moraš namesto podpisa vtipkat pin kodo. Ko dvigujem z BA kartico, pa z dlanjo vedno prekrijem tipkovnico in pin kodo vtipkam pod dlanjo, tako da četudi bibila nameščena kamera, ne bi posnela. Je pa vrag, če čitalec namestijo v režo bankomata, kar se je tudi že dogajalo, potem ti res nič ne pomaga. Razen, da imaš prazen račun... Mamamia mamamia

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

4. maj 2006 14:02

Jaz imam samo ubogo pokojnino (po očetu), pa jo takoj dvignem in imam denar raje doma v nogavici Lep dan vam želim

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

4. maj 2006 15:13

Imam kartico samo za dvig denarja, vendar ne za plačevanje računov (blokada na kartici). Tudi sama enako postopam kot Mamamia pri bankomatih in Escada pri plačevanju. Že več kot dve leti vskoraj vse plačujem z gotovino. Na ta način imam boljšo finančno kontrolo svojega poslovanja. Račune plačujem s trajnikom. V primeru, da ima človek malo več denarja na računu, je najbolje imeti poseben račun (kot hranilna knjižica). Na drugem računu, ki se največkrat uporablja, pa zelo nizek limit. Le dan Migla

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

4. maj 2006 15:24

Ja,dobre stare hranilne knjižice in vrste na bankah!Človek kar pogreša te čase. Tudi jaz na bankomatu pokrijem tipkovnico z dlanjo,še prej pa preverim,če ni nameščeno na bankomat kaj nenavadnega,pogledam,če ni v bližini mene kakšne sumljive osebe... V glavnem,ko grem na bankomat se zdi,kot da grem tja denar krast in ne dvigovat svojega.Pa če to ni bedno! Ja,ni kaj,nogavice so spet v modi! Lep dan vam želi Marjetka cvetka!

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

4. maj 2006 15:30

Marjetka cvetka, res je to bedno, prav imaš. Migla

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

4. maj 2006 22:05

Midva z možem sva se odločila za limit 100.000 SIT, ker že imava slabo izkušnjo z zlorabo kartice. Včasih bi nama sicer prav prišel večji limit, ampak je kar prav tako!! Človek mimogrede zapravlja, konec meseca te pa kap... Pa sploh ni treba, da ima kdo drug prste vmes.... jasna

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

4. maj 2006 22:35

Marjetka cvetka je napisal/a:
Ja,dobre stare hranilne knjižice in vrste na bankah!Človek kar pogreša te čase. Tudi jaz na bankomatu pokrijem tipkovnico z dlanjo,še prej pa preverim,če ni nameščeno na bankomat kaj nenavadnega,pogledam,če ni v bližini mene kakšne sumljive osebe... V glavnem,ko grem na bankomat se zdi,kot da grem tja denar krast in ne dvigovat svojega.Pa če to ni bedno! Ja,ni kaj,nogavice so spet v modi! Lep dan vam želi Marjetka cvetka!
To si pa fino napisala, za smejat, čeprav v resnici za. Tudi jaz pokrivam roko kot je napisala že mamamia in še nekateri...Moram pa priznat,da je pa to malo težje izvedljivo v trgovini ko vtipkujem kodo...imaš ljudi iz vseh strani....to mi res deluje nesigurno.Se vam ne zdi Aki

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti