kakšna pa je cena tega pregleda?
Pitončica
Schwarzwald kocke
kakšna pa je cena tega pregleda?
PitončicaČe se prav spomnim, sem zadnjega plačala še v tolarjih (l. 2006) okoli 15.000 sit.
Pa saj ne gre toliko za denar (čeprav nikakor ni zanemarljivo), gre bolj za princip, da moraš zaradi vida namesto izvida okulista dobiti izvid specialista medicine dela, kjer je pregled vida le en del pregleda.
Tako kot Ognjič imam tudi jaz na vozniškem dovoljenju napisano vozi z očali, mislim da sem morala na kontrolni pregled samo leto potem ko sem dobila dovoljenje.Sem pa imela v teku let večkrat sitnosti z miličniki, ki še niso zapopadli uporabe leč, no saj jaz se rada hecam z njimi, saj za to jih pa redimo, a ne?
nolaNo jaz sem bila zdele 2 leti tako ali tako mlada voznica, zdaj je vozniška potekla-ker vozim z očali :)
Naročena sem jutri na MDPŠ ki ni v sklopu kakšnih ZD, cena je 45.00€ (pred dvemi leti sem na Metelkovi plačala 37.00€).
Sporočim, kako bo stanje, in za koliko let mi bojo podaljšali :)
LP
Pitončica| tjas je napisal/a: |
| Tako da opcija št. 2. Najdite si enega uredu okulista (preverjenega) in od njega pojdite na eno uredu medicino dela (greste lahko kamorkoli, ker je to samoplačniško), kjer vam bodo napisali mnenje za vozniško za eno bolj človeško obdobje. Če na UE kaj pametuje, pojdite na drugo UE, dandanes lahko naredite tudi to. |
Tjaš, hvala za namige! Včeraj sem ene dve uri buljila v ekran in prebirala zakone in razne forume, kjer se ravno tako jezijo kot mi ... no, kako so šele zaradi tega trpele moje oči ![]()
. Skratka - očitno so tudi med nami "očalarji in lečarji" razlike. Nekaterim na vozniško pod "uradne zaznamke" na UE (verjetno na podlagi izvida z medicine dela) napišejo "kontrola zdr. stanja", nekaterim pa ne (vsi pa imamo "opombe" vozi z očali ali lečami). SEm šla takoj moje vozniško prekontrolirat in tega zaznamka tam ni! Torej se bom naslednjič za začetek naredila "Francoza", prinesla na UE slike, staro vozniško in zahtevala podaljšanje.
Bomo videli - upam, da bo uradniška logika prenesla moje želje
.
No, pa še nekaj mi ne da mira. Pregled na medicini dela je jasno samoplačniški, hkrati pa obvezen in za ta primer edini zveličaven. Kako pri streli go potem sploh upajo zaračunat, če pa je to nekaj, kar nalaga zakon!!! in ne nekaj, kar bi si jaz sama izbrala - pri vsem plačanem obveznem in dodatnem zdr. zavarovanju!
In še bolj me jezi ta naša ljuba slovenska samopašnost v uradnih ustanovah. A ni noro, da moram samo zato, ker sem kratkovidna "hvatati krivine", če se nočem počutiti diskriminirana pred ostalimi državljani, ki so očala, leče ali kaj drugega dobilo šele leta po izdaji VD do 80 leta ?! In iskati "prijazne zdravnike" po vsej Sloveniji zato, ker vsak interpretira zakon, kot se mu zdi? halooo!
PS: Kako bom - če sploh bom - vozila pri osemdesetih, ne vem. Kako bo z mojim vidom čez 5, 10, 40 let, tudi ne - zato pa vendar hodim redno k specialistu in to brezplačno! In če mi bo specialist ob rednih pregledih enkrat povedal, da so moje oči nesposobne zagotoviti mi varno vožnjo, bom verjetno to morala tudi sprejeti, tega se zavedam ... ampak, da mi pa te zadeve določa nekdo, ki te dobro niti pogleda ne in ob tem še mastno računa ... ne, to pa ni več hec!
Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.
Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.
| Kaj jutri za kosilo? | Dragička |
| MOJ vrt | rimljanka |
| malo za hec | Nikita2 |
| Kaj danes za zajtrk | johana |
| Ločevanje živil 90. dni - 5. del | dočka |

Schwarzwald kocke

Rebrasti tulci alla norma z omako Arrabbiata Barilla