Mešanje solate

runo01  

član od: 13.3.2006

sporočila: 352

6. apr 2006 12:15

Ko sem bila majhna je moja babica to vedno počela z rokami,kar se je meni zdelo packasto a solata je bila odlična. Zato tudi jaz mešam solato z rokami ampak samo tisto ki je s krompirjem,ostale z vilicami ker me je tako naučila babica. runo01

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

6. apr 2006 13:09

Ko smo že pri česnu: nora sem na tunkanje belega kruha v ostanek olja, kisa in česna od pečenih paprik v solati....Mamamia mamamia

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

6. apr 2006 13:19

Ko ste bile ravno "pri eni skledi". Mi vedno jemo matevž z zeljem tako, da v sredino sklede nadevam matevž, okoli pa naložim zelje. Vsi jemo iz iste sklede. Pa kislo mleko - mož vedno hiti, da ga spodkoplje, da smetana steče k njemu.. Jaz pa itak vse najraje z rokami delam . tudi za jest skoraj ne bi potrebovala pribora. Imam občutek, da je okus čisto drugačen.. No ja, saj se zadržujem, ampak, če sem sama za mizo.. Tina

moja  

član od: 18.9.2004

sporočila: 163

6. apr 2006 13:53

Ni ga boljšega kot jesti solato iz velike sklede.. njami, njami... in na koncu še pomočiti kruh v ostanek kisa in olja in česna. Ko mi kje prinesejo solato na kakšnem krožničku ali pa v kakšni majhni skledčki jo še pojesti ne znam. Vse leti ven, pa naokrog. Ko prebiram tole, vidim, kako "šlampasta" sem; solato namreč najprej razrežem in jo potem na koncu, ko je že vsa očiščena, šele operem. Po moje sem čisto prelena, da bi jo prala sproti (pa bi bilo najbrž dobro). Perem jo kar nekajkrat in kakšna smet lahko še ostane, pa še bolj slabo vidim. Potolažim se s tem, da nimam časa. Lp moja

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

6. apr 2006 16:11

Solato perem pod tekočo vodo, list za listom in jo potem z rokami natrgam v skledo. Zmešam jo obvezno s priborom. Polivko naredim posebej v kozarčku in solato prelijem tik preden jo postavim na mizo. Krompirjevo, zeljno, fižolovo in podobne solate pa prelijem prej, da se vse lepo prepoji. Mešanje z rokami mi nekako ne gre. Ne prenesem mastnih rok in glede na to, da dam izjemno malo olja na solato, bi mi še tisto ostalo na rokah. Jemo pa jo vsi z ene sklede, razen kadar imam taščo na obisku, jo njej dam posebej v skledico z izgovorom, da bo lažje jedla, da se ji ne bo potrebno stegovat. Včasih tega sicer nisem počela, a če sem videla, da ji je kaj z vilice not padlo, enostavno nisem mogla več jest. Ker se pa jaz solati težko odpovem, delam zdaj tako. Pa naj se še tako grdo sliši. lp Julija

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

6. apr 2006 16:15

Julya, nič se grdo ne sliši. Hecno, tudi jaz, čeprav solato mešam z roko, ne bi prenesla, da komu kaj not pade. Pri starejših pa se to rado zgodi, kaj hočemo. Ampak pri nas še ni tako, tašči in tastu, pa tudi mojim staršem se to ne dogaja, kar pa seveda ne pomeni,d a čez leto ali dve tudi pri nas ne bo tako. navsezadnje tudi pijemo ne iz kozarcev, ki so jih pred nami uporabili drugi, kajne? Jaz niti za otroki nič ne spijem, dobim takoj herpes. Mamamia mamamia

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

6. apr 2006 17:01

Jaz operem vedno cele liste, malo starejsi radic narezem na debelejse rezance, zeleno solato pa natrgam na velike kose. Potem jo posteno odcedim na cedilu, tako da je skoraj suha. Za polivko pa posebej stepem v kozarcku bucno olje, navadno olje, gorcico, sol in kis, potem pa polijem v tankem curku po solati, potresem z drobno sesekljanim cesnom po vrhu in nic ne mesam - ne z roko ne s priborom. Ce so listi suhi, se jih polivka lepo oprime. Kadar jem solato sama, jo imam pa najrajsi brez vsega, kot krava:)))) (pa tudi v kravjih kolicinah, hihi:))) Aja, ce pa kdo mesa solato z roko, me cisto nic ne moti. Sama vedno locujem beljake od rumenjakov tako, da celo jajce ubijem v skodelico in poberem rumenjak s prsti ven - to sem pocela davno pred Jamiejem:))) lp, proxima Sporočilo je spremenil(a) proxima dne 06. apr 2006 17:03:04

gerberaa  

član od: 26.3.2006

sporočila: 22

6. apr 2006 17:06

To je meni čisto samoumevno. Tiste, ki to delate veste, da pride kar drugačen okus-mislim vse je tako prepojeno. Njami. gerberaa

lila  

član od: 31.8.2001

sporočila: 78

6. apr 2006 17:24

Zanimivo, jaz delam pa to tako: -endivija, regrat, radič - torej solate, ki jih je potrebno zmehčati ali pa jim je dodan krompis - obvezno zmešam z rokami. -paradižnik, zelje, fižol - mešam z vilico in žlico -za mehko zeleno solato in motalilec pa imam svoj način. Kupila sem stekleno skledo s pokrovom, ki je ravno prav velika za naju dva. V posebni PVC posodici s pokrovom in menzuro, ki je namenjena ravno za mešanje solatnih prelivov, odmerim "na uč" sol, olje kis vodo in ostale začimbe, dobro stresem in pretresem, nato pa tako dobljeni homogeni preliv polijem po solati. Zaprem stekleno skledo s solato, jo dobro pretresem, obračam....vse dokler ni vsak listek oblit s prelivko. Lili

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

6. apr 2006 18:54

Zeleno solato(radiči,endivije,motovilec, regrat....) dokler je brez dodatkov(krompir, jajca, ribe...) mešam z rokami. Potem pa z veliko žlico vmešam ostalo..Ne vem, zakaj bi komplicirala in lovila koščke solate po pultu, če to lahko naredim hitreje z rokami...Sploh pa, ko solato perem, jo moram prijeti v roke, kajne? Tiste bolj sočne izvedbe, ki so tudi v manjših količinah in so mehkejše, pa navadno malo podrezam s priborom, ki je pri roki in čez vlijem preliv... LP juhica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti