Mešanje solate

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

6. apr 2006 7:12

Čoa, ja, tudi pri nas jo vsi mešamo z rokami, zeleno seveda, ostale ne. Morda res malo "čudno" za tistega, ki uporablja pribor, ampak saj si jih umiješ, prej in potem. Edino me moti mešanje moje mame, ker jo dobesedno tlači in mečka in potem je včasih takšna kot poc, še posebej dobro ji to uspe z radičem. Jaz jo pa samo ene dvakrat nežno obrnem. Je pa res odvisno od količine - ogromne piskre solate namreč res ne bi mogel premešati s priborom. Kako jo pa jeste? Vsak iz svoje "sklečke" ali iz skupne? Lep pozdravček, S.

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

6. apr 2006 7:17

Tudi jaz mešam solato z roko in sicer s to foro - najprej sol in kis, kasneje olje. Jemo pa vsi iz ene sklede, kar izgleda tako, da jaz predse postavim skledo, ostali se pa mučijo, da dobijo kakšen grižljaj ..he,he Tina

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

6. apr 2006 7:56

Pri nas pospravimo enormne količine regrada,radiča,solate -zmešamo z rokami in jemo vsi iz istega kotla kot prašički.Ker imamo veliko mizo kar klečimo na stolih in se bašemo,potem se pa čudimo zakaj je miza tako popacana. Ostale solate paradižnik,kumare...pa zmešam z vilicami. Pa dober tek ob veliki skledi regrada,če ga ne bo spet zamedlo,kaže dobro. lp jesen

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

6. apr 2006 8:16

Jaz vse mešam s solatnim priborom. Pa pojemo ogromne količine solate. Imam pač odpor do tega... če dobim zmešano na roko kje za jest jo jem, samo sama je ne bi mešala...

Palma  

član od: 29.9.2003

sporočila: 285

6. apr 2006 8:39

Z roko zmešam samo regratovo solato, v katero dam veliko toplega krompirja in sicer tako, da krompir razkosam in ga skupaj s regratom "pregnetem". Isto naredim tudi s "špeho", na katero bo pa treba še malo počakati. Jo že komaj čakam. Regrat na katerega je krompir narezan in premešan z vilicami, ni tako dober. Vse ostale solate, vključno z zeleno, pa "obvezno" mešam s priborom. Smo pa ogromni jedci zelenih solat z vsemi mogočimi dodatki. Tudi sin, ki še nima šest let, se spravi k solati čist tako kot en velik. Ga je prav luštno gledati kako se baše z vso to solato, čeprav vemo kako "radi" otroci jejo solate. lp Palma

moja  

član od: 18.9.2004

sporočila: 163

6. apr 2006 8:43

Tudi meni mešanje z rokami ne gre, moja mama in sestra pa ne moreta mešati z vilicami - menda imata to po stari mami. Ta je solato vedno mešala z rokami, vilice so bile samo v napoto. Lp moja

piščanec  

član od: 15.1.2006

sporočila: 284

6. apr 2006 8:48

Moram priznati, da sem danes prvič prebrala, da se solata lahko meša tudi z rokami. Pa ne vem če bom kdaj poskusila. Drugače sem pa jaz najbolj občutljiva glede tega, da bi jedla solato iz iste sklede kot še kdo drug. Če se že znajdem v taki situaciji, da je ena skleda solate za več ljudi, si jo prva naložim na svoj krožnik poleg ostale hrane, drugim pa prepustim skledo - z izgovorom, da je malo prostora na mizi in si jo lahko dajo bolj k sebi. Kaj čemo, smo si pač različni. Lp, piščanec

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

6. apr 2006 8:57

Če dam veliko skledo solate na mizo, pa če je še drugih stvari doati, priložim tudi pribor, s katerim si solato lahko vsak nalaga na svoj krožnik. Kakor kdo želi... Da ne govorim, ko kdo vrže košček kruha v skupno skledo solate. Bljak. Mislim, manire za mizo so... pa tudi če so to ožji domači...

danca  

član od: 2.8.2002

sporočila: 257

6. apr 2006 9:02

Delam tako kot Palma: samo regrat ali pa trdo endivijo s krompirjem mešam z rokami, da ju skupaj premečkam. Ampak to ponavadi jemo samo domači in to v ogromnih količinah. Zelene solate mešam absolutno s priborom, da so čimbolj rahlo premešane, da se ne "skuhajo". Ker mešam solato vedno tik pred postrežbo, kuhinjo pa imam na očeh jedcev, si sploh ne bi mogla privoščiti mešanja z rokami, ker nikoli ne veš, če ne bi koga to motilo. Danca

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

6. apr 2006 9:06

Tudi jaz mešam solato z rokami, in jemo jo iz ene sklede. včasih še paradižnikovo, čeprav se ponavadi tega izogibam in jo raje z vilicami, stročji fižol pa ponavadi sresam v skledi (nadlijakom), tako proti sebi stresam skledo 8upam, da vam je razumljivo), podedovano od moje mami. Mi je pa mami povedala, (delala je v priznani povojni gostilni v LJ -Črnuče, mogoče jo kdo še pozna, čeprav sedaj mislim, da je ni več, pri Žagarju se je reklo, ko si prišel iz Lj takoj čez Savo levo), da je rekel gospod (tako so ga nazivali), ko je bil enkrat pri obisku pri njej doma na Dolenjskem in je hotela gospodinja solato zmešat z vilicami, da se zelena mora mešat z rokami. LP smrkolina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti