Šamrole

neznan uporabnik
tema odprta - 5. nov 2001 10:34 | ogledi: 4.185 | odgovori: 7

Lepo bi prosila, če ima kdo recept za pripravo šamrol! Potrebujem pa tako za testo kot nadev.

Najlepše se vam zahvaljujem za pomoč!

neznan uporabnik

5. nov 2001 11:00

Za peko šamrol je potrebno imeti modelčke(tulce). Lisnato testo razvaljamo in narežemo na trakce (2 cm širine). Te trakce navijemo na tulce in spečemo. V ohlajene šamrole nabrizgamo stepeno smetano in to je vse.

neznan uporabnik

5. nov 2001 11:47

Super. Koliko časa jih pa pečemo? In pa če kdo ve še za kakšen drug nadev poleg smetanovega? Maricka, hvala!

neznan uporabnik

5. nov 2001 14:21

Tisto, kar sem jaz jedla kot šamrole, je (obakrat) vsebovalo sneg (stepeni beljaki z veliko sladkorja v prahu) in zato mi niso bile niti najmanj všeč. Verjamem, da je smetanova varianta boljša.

neznan uporabnik

5. nov 2001 15:13

Malan, vem, tudi jaz. Vendar pa sem zadnjič jedla ene iz domače proizvodnje in so bili nadevani z eno rumeno kremo, verjetno takšno kot je v kremšnitah. zato sem vprašala, če bi kdo vedel še mogoče za kakšno kremo.

neznan uporabnik

5. nov 2001 15:15

Maricka se nekaj. Kako na debelo razvaljaš listnato testo? Verjetno lahko kupljeno, kajne?

neznan uporabnik

5. nov 2001 16:07

Jaz pa h kremi kot je za kremšnite dodam stepeno sladko smetano(rastlinsko)in s pomočjo vrečke za krašenje tort napolnim šamrole.Hm...... ČAO!

neznan uporabnik

5. nov 2001 21:03

Iz Velike knjige o peki: Schillerjevi kodri. 300 g testa (kupljeno) razvaljaš v ploščo 30 x 16 cm. Malo matematičen podatek, kako na debelo naj bi bilo... Robove trakov je menda potrebno namazati z razžvrkljanim rumenjakom in mlekom, da se na prekrivnih mestih spojijo, navijati začneš pri konici, stiskaš spoje in na koncu vse premažeš z rumnjakom. Pečejo se do zlato rumene brave pri 220 stopinj C, snameš še vroče. Če nimaš modelčkov, zviješ tulce iz lepenke in jo oblečeš v alu-folijo, vendar jih moraš proti kocu pečenja pokriti s peki papirjem in še malo peči, da se spečejo tudi znotraj. O kremi piše le to, da lahko smetani dodamo pretlačene jagode. Hja, verjetno bi bilo dobro z vsakim jagodičevjem. Spremenil(a) - malan dne 05 nov 2001 21:05:21

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti