Egipt

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

28. mar 2006 20:23

Midva z možem sva bila lani, konec aprila tudi v Egiptu: Kairo- 2 dni, Hurgada- 4 dni, Luxor - 3dni. Bili smo preko Kompasa. Ogledali smo si znamenitosti Kaira, obiskali piramide, pražili smo se v Hurgadi - en dan super izlet - potapljanje okrog koralnih grebenov... Iz Hurgade smo se peljali v konvoju (100-150 avtobusov v vojaškem spremstvu), ogledali smo si Dolino kraljev, bili v puščavi... Ob tem, ko se nekaj ur voziš v konvoju, vidiš marsikaj - lepote in bedo Egipta, posebno ob Nilu. V Hurgadi smo se tudi kopali, voda je imela cca. 23 stopinj, res pa je vseskozi pihalo, ampak je bilo prijetno. V dolini kraljev je bilo pa resni čno zelo vroče. Sva si pa z možem v Luxorju ogledala tudi njihov "big market" (mislila sva, da bo to nenakšen trgovski center, pa sva hodila in hodila, dokler nisva ugotovila, da je tisti big market nekakšna njihova tržnica-trgovinice-štanti na obeh straneh ulice, ki je vedno ožja....Lep je bil tudi safari izlet v puščavo, kjer so nam beduini pripravili večerjo... Lahko pa si v Svetu knjige nabaviš tudi brošuro o Egiptu, kjer imamš marsikaj napisano. Ja, pa še tole: kap te ne bo, če boš res veliko pila, predvsem vode, da ne dehidriraš, saj nismo vajeni takega podnebja oz. vlage.To je pomembno predvsem v dolini kraljev, kjer je bilo za naše razmere res peklensko vroče, miuslim, da okrog 45 stopinj. Pa smo vseeno prestali izkušnjo in si ogledali Tutankamonovo grobnico. Nas je pa vodička opozorila, da naj pijemo samo ustekleničeno vodo, ki jo kupimo zaprto. Enako velja tudi za vino in pivo. Tako sem v Hurgadi na plaži zavrnila pivo, ki mi ga je natakar ponudil v že odprti steklenici. kača Sporočilo je spremenil(a) kača dne 28. mar 2006 20:31:53

carmen  

član od: 30.9.2001

sporočila: 306

28. mar 2006 21:11

Sama sem bila v Sharm el Sheikhu v mesecu marcu in je bilo super. Temperature so bile čez dan do 36 stopinj le večeri so bili hladni (mislim da 15). Tako da je bil potreben pulover. Smo pa si najeli avto s šoferjem pred hotelom je bilo veliko ceneje (sploh če vas je več ali vsaj 2 para) in si delali izlete v lastni režiji. Zraven so nam še ponudili vodiča za ogled Gize (piramide) in seveda njihovega muzeja ter za ogled izdelave papirusa. Je pa res da je ta izlet trajal 24 ur :) Zjutraj ob 1 uri smo krenili in se vrnili spet zjutraj nazaj. Amapak popoldan smo bili spet leteči. Skratka nepozabno in upam, da se še odpravim kdaj tja! Tudi ogled Katarininega samostana je bil izziv, saj smo pričakovali veliko več kot videli. Ediino namig: Okrog piramid smo še lahko skakali v kratkih hlačah, ko pa smo se peljali v Kario pa sva se s kolegico na željo vodiča do spoštovanja njihove kulture oblekli v dolge hlače.

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

29. mar 2006 17:05

Iz tvojega pisma tezko razberem kako zelis dopust preziveti. Na plazi ali potovanje in ogledi. Meni je bolj vsec Sinaj. Svetujem ti, da cas za oglede prestavis na pozno jesen ali zimo. Junij je zame prevoc. Zaupaj kaki znani agenciji, ki ima dobre programe za potovanje po Egiptu. Meni Horgada ni vsec,sicer pa je zelo dovisno kaksen hotel bos imela. Migla

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti