Čokoladna glazura

Bogomira  

član od: 30.12.2005

sporočila: 182

21. mar 2006 18:16

Ko delam glazuro vedno dam v kozico nekaj mleka nalomim čokolado in maslo ter malo ruma.Segrevam direkt na plošči ob stalnem mešanju.Ko se raspusti odstavim mešam še kakšno minuto in prelijem biskvit.Vedno uspe. Glazuro pa poravnam kar z lopatko za pečenje palačink . Bogomira Bogomira

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

22. mar 2006 12:03

Jaz glazuro vedno poravnam s posebno lopatko, potem pa "finiširam" z nožem za pršut, saj je dovolj dolg, de seže čez cel premer torte. Mamamia mamamia

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

22. mar 2006 17:21

Mamamia, ravnokar sem naredila glazuro po tvojem receptu, pa ne vem, kje sem ga polomila. Dobila sem namreč zelo tekočo zadevo, ki je kar odtekla z biskvita. Je tebi jasno, kaj sem narobe sčarala? V.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

22. mar 2006 18:17

Vilma, ne vem, kaj bi lahko bilo narobe. Si uporabila grenko jedilno čokolado ali morda kuverturo? Če si uporabila kuverturo, je lahko razlog v tem, ker ima ta malo drugačne sestavine kot jedilna čokolada (je v bistvu že obliv). Jaz sem uporabila sparovo jedilno čokolado, zelo grenko, in mi je preliv lepo uspel (drugače nit ne bi dala na forum oziroma bi lepo priznala, da ni ratal, saj ne bi bilo prvič). Kaj pa količine? Si morda kje zgrešila? Jaz sem vse skupaj talila na zelo nizkem ognju, pa nenehno mešala (vsaj deset, če ne 15 minut je trajalo). Mamamia mamamia

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

22. mar 2006 18:57

Mamamia, verjamem, da ti je preliv uspel, hehe, zato sem ga jaz tudi probala... ampak se mi že svita, v čem je bil moj kiks. Že čokolada ni najboljša- v vaški trgovini sem dobila le Mercatorjevo, ki ni najbolj "žlahtna". Največja napaka je kuhanje- jaz sem zadevo zavrela na kratko, čokolada se je takoj stopila (imam jo na sumu, da je res precej slaba) in ohladila, vse skupaj par minut. Saj bi me lahko pamet učila, da se v 10 do 15 min na nizkem ognju tudi sladkor pokuha v fondant in potem lahko dobiš gost preliv, ne pa sladka voda s sosedovo čokolado. Sem pa , ker mi ni kapnilo, da bi vsaj tebe prej vprašala za točen postopek No, saj ni šlo v nič- postrgala oz. bolj zlila sem preliv s pladnja, dodala še eno tablico in "madžarica a la dragička" je že razrezana in v postopku degustacije. V.

jelcy  

član od: 7.2.2006

sporočila: 209

22. mar 2006 19:06

Mamamia hvala za recep za ta čokoladni preliv ,sem jih že veliko naredila ampak tale danes mi je v nulo ratal.Vzela sem pravo gorenjko čokolado in dala sem malo manj sladkorja.Res je lepo izpadlo. LP jelcy

MarijaR  

član od: 2.8.2005

sporočila: 7

23. mar 2006 13:35

Jaz imam težave s tem, da mi biskvit čokolado popije, če pa ga predhodno namažem z marmelado, mi čokolada odstopi pri razrezu oz. se vse razlomi, tako da so koščki prav grdi. Občudujem peciva, kjer so koščki pravilnih oblik brez napake- meni kljub temu, da nož pomakam v vročo vodo, ne uspe- pa še polijem po glazuri, ko nož namakam. Slišala sem že za nož, ki ima vgrajen grelec. To še kje obstoja? MarijaR

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

23. mar 2006 17:01

Vilma, naslednjič bo bolje. Res je treba uporabit kvalitetno čokolado, že zaradi sestavin. Tudi v receptu, ki ga imam, je izrecno poudarjeno, da mora biti čokolada visoke kakovosti, torej z veliko vsebnostjo dobrega kakava. Za nož z grelcem pa še nisem slišala. Bomo na naseldnjem nakupu v tujini kje povprašali. No, še en pripomoček za moje že tako prepolne predale....Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti