Čokoladna glazura

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

20. mar 2006 21:28

Mogoče je pol dl olja preveč za 15 dag čokolade. Nikoli nisem merila. Morda ga dam manj. Po potrebi ga dolijem, da dobil precej redko glazuro. mimika

Nena  

član od: 2.10.2001

sporočila: 98

21. mar 2006 12:02

Kar se margarine v čokoladni glazuri tiče ... v enem Dober tek-u (mislim, da je bil februar 2005) so opisovali čokoladne glazure in ena je šla nekako takole: margarino stopimo in segrevamo tako dolgo, da voda izpari. Odstavimo, prilijemo kanček olja in počakamo, da se izčisti. S stopljeno margarino prelijemo na koščke nalomljeno čokolado, ki jo nato stopimo nad soparo. Nena

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

21. mar 2006 12:46

Jaz imam pravkar na mizi Munch Mallow, prelit z glazuro, v kateri je margarina, pa ni kondenza. Pečem že kar nekaj let, pa mi je mogoče 2X, 3X ratal kondenz... Ne vem pa zakaj, mogoče ravno zaradi margarine. Mogoče je tudi od vrste margarine to odvisno. Ko delam z Ramo, je vse v redu, prav tako s Sparovo. Atina

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

21. mar 2006 13:10

Jaz sem tudi delala z Ramo pa je bilo ajoj kondenza. A potem je problem še v čem??? Seveda nisem delala po postopku od Nene. Mogoče mi je pa voda po nesreči noter pljusknila. Marjetica Sporočilo je spremenil(a) sluga dne 21. mar 2006 13:14:29

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

21. mar 2006 14:01

Pa je šla moja teorija po gobe. Zdaj pa res ne vem. Atina

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

21. mar 2006 14:19

Po moje odvisno od posamezne vrste margarine oziroma od teg, koliko vode vsebuje. Zato na nekaterih margarinah piše, da so namensko za peko, na drugih pa, da so jedilne. Po moje je to to. Mogoče pa spet nekaj pametujem kar tako, kaj vem. Ugibam pač. Mamamia mamamia

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8695

21. mar 2006 14:23

Žal, ampak cel čas premišljujem, o kakšnem kondenzu govorite?! Ali ga jaz nikdar nisem imela ali ga pa nisem opazila. Ko smo že pri margarinah, valjda, da se za peko uporablja tisti, na katerem piše "za peko". Kot sem že rekla, jaz že vrsto vrsto let uporabljam Smanto. Sem pa nekje prebrala, da se sladice prelite s čokolado naj ne bi dajale v zmrzovalnik, ker rata glazura motna in stopi kondenz. Pozdravček!

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

21. mar 2006 14:54

Sem uporabila Ramo za peko. Pecivo pa sem takoj dala v hladilnik. Ko je bil čas, da ga popapcamo pa ni ravno najbolje zgledalo z vso tisto vodo gor. Hmmmmm Marjetica

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

21. mar 2006 17:22

po mojih izkušnjah rata kondenz, če dam pecivo v hladilnik. se mi pa zdi, da se čokolada tudi lepše sveti in reže, če je z oljem. pa veliko hitrejše je narejeno, sem se tako navadila zdej! kako pa naredite, da je glazura lepo ravna? a poravnate z ravnilom? se opavičujem, če je vprašanje butasto, ampak jaz imam vedno valove lp tamara

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

21. mar 2006 17:33

Samo ne vem, margarino tudi hranimo v hladilniku, pa se ne nabere voda gor (ali pač?). Če je pa zraven čokolada, evo ti problema? To zdaj ugibam, jaz namreč ne dajem peciva v hladilnik, ker se izsuši (čeprav je pokrito). Pri kakšni torti bom res probala po vaših nasvetih z oljem, verjetno bo torta lepo zgledala. Se moram navaditi najprej na "navadnem" pecivu, do novembra imam čas, ko ima en otrok roj. dan, potem pa popravni izpit decembra. Ker je to še daleč, bo verjetno še kakšna torta prej (za koga drugega) Glazuro poravnam z navadno žlico, pa je vedno ravna. Atina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti