Pariška krema

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

19. avg 2011 10:34

Evo predvčerajšnjim naredila pariško kremo z belo čokolado. Stepla 500ml smetane (0,5l) in dodala skoraj 300 g bele  stopljene čokolade. Krema je bila kompaktna,

LP Saša

Mir in dobro!

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

19. avg 2011 16:59

100% je kriv palični!, tudi pire krompir ne gre delat s paličnim - dobiš lepilo :( 

Pitončica

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

19. avg 2011 19:14

bannanna je napisal/a:

stepala sem z metlico od paličnega.

Sporočilo je spremenil(a) bannanna dne 18. 2011 18:06

www.mojalbum.com/naredilaana

anchulinka  

član od: 7.4.2007

sporočila: 28

3. feb 2012 22:46

No jaz sem tudi delala pariško kremo z belo čokolado....nazadnje je iz kreme ratalo maslo :( Sem že ustavila mešalnik, pa ga samo še za par obratov spet obrnila ker se mi je zdelo malo malo preredko, pa je bilo že preveč. No, sem pa imela čokoladno maslo za pod tičino ;)

anchulinka

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

25. apr 2012 11:55

Živijo. zelo zelo zeloo si želim takole okrasiti torto: 600-1302376856.JPG 600-1315198709.jpg 600-1323098628.jpg ko gledam po in internetu povsod uporabljajo to buttercream. jaz pa bi rada naredila čokoladno. belo in temno čokoladno. Ali ima katera idejo kakšno razmerje pariške kreme bi morala za to vzeti, da bi se lepo breizgalo in krema ne bi bila preveč "krhka"? Nastavek mislim da imam pravi. Le še kremo iščem. Bi jo stepla ali pustila v original obliki? Do sedaj sem za premaz torte vzela 3:1 za belo in 2:1 za črno čokolado (oboje nestepeno). To se da dobro brizgati in drži obliko, samo me moti, da se debela plast težko prereže. Do katerega razmerja še nestepena drži obliko? Ali raje stepem? Pa ne bi rada, da mi ob straneh "spolzi". Moram torto spodaj najprej s to kremo premazati? S kakšnim razmerjem mislite da je ustvarjeno tole? images.jpg Upam da mi boste lahko kako pomagale. HVALA!

Sashika  

član od: 29.3.2006

sporočila: 639

25. apr 2012 15:25

Uuuuu, so lepe tele torte! Jst bi kremo prej stepla. Po mojem maslo precej pripomore k trdnosti kreme - ne maram buttercream zadev, ampak pri tej torti bo težka samo z ganašem. Jst bi spodaj torto premazala z ganašem, počakala da se malo strdi, a ne preveč - toliko, da bi lahko služil kot baza, na katero bi se nabrizgane vrtnice "oprle". 

 

Saša

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

25. apr 2012 15:37

Bannanna, ob eni priložnosti sem videla takole torto in je bila narejena iz cream cheese frostinga in tudi zgornji dve izgledata tako. Poskusi narediti čokoladni cheese cake frosting, ne pozabi pa, da ga je treba mixati kar nekaj časa. Recept je na temle blogu:

http://abitchinkitchen.blogspot.com/2011/11/peanut-butter-cupcake

Ni enako, kot pariška krema, a vendar.

Ko mi je bilo prvič "naročeno", da prinesem cupcakes, sem naredila 1 porcijo recepta za frosting, si narisala kroge na peki papir in trenirala, da je bila krema nabrizgana tako, kot se je spodobilo in ne vsaka drugače.  Potem je vse romalo v smeti. Tudi v pekovskih šolah trenirajo, a ne?

Drugače se mi obrne že ob sami misli na čokoladno masleno kremo, takole na debelo nabrizgano na torto. 

 

 

Vanja

roža  

član od: 25.5.2005

sporočila: 341

25. apr 2012 16:06

Jaz sem delala cupcakes bouqet s pariško kremo v isti tehniki. Uporabila sem stepeno belo pariško kremo v razmerju 2:1. Sem pa s to tehniko okrasila tudi že torto (s tem da po obodu niso bile vrtnice ampak "petal effect"). Takrat sem uporabila le stepeno alpsko smetano (rahlo oslajeno in pobarvano), pa se je okrasitev brez problema obdržala 2 dni (seveda je bila torta shranjena v hladilniku).

 

 

 

roža

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

25. apr 2012 18:20

hvala lepa!!! vanja, pri nas se ne dobi takega cream cheesa. Naša philadelphia je zelo tekoča proti tisti, ki se uporablja v ameriških nadevih. Sem pa pomislila na to kremo že. roža, tvoj podatek o beli kremi mi bo pomagal. upam da mi rata izvest. sem pa šla pogledat kaj je to cupcake bouqet. waaaaaaaw kako lepo!!! si delala kaj takega? lens15764731_1290610965cupcake-bouquet-sugarcrus.jpg tole pa je petal effect z ganachem.. bom tudi ob priliki poskusila http://cakecentral.com/gallery/2117783/chocolate-gan http://bakingdom.com/2011/10/death-by-chocolate-mu tole pa je z buttercream Sporočilo je spremenil(a) bannanna dne 25. 2012 18:58

mojcazala  

član od: 6.1.2011

sporočila: 112

25. apr 2012 20:06

tista čokoladna kream k je na sredini višnjica in smetana ti ZEELOOO  priporočam da narediš kremo po receptu iz čokoladnih huzarskih krapkov in pač počakaš da bo lepo hladna in dovolj trda(to itak sproti vidiš-jaz sem jo dala celo v hladilnik za nekaj časa in je bilo vse ok) in boš pomoje več kot zadovoljna z izdelkom...ker se da to kremo neznansko lepo brizga in lepa oblika ostane in se hkrati ne strdi kot čokolada in je dovolj mehka da se lahko ugrizne vanjo...kot nekakšna karamela(po gostoti seveda)...probaj...nebo ti žal :)

mojcazala

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecNikita
Kaj jutri za kosilo?gobica1402
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti