Kakšen roštilj?

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

15. mar 2006 11:37

Predvsem pa se mi zdi v redu roštilj na kolesih, da ga premakneš npr. kakor ti sonce kaže. Saj ti zidani so lepi, ampak, ko moraš meso obračati, zadeva ni prav nič praktična, saj moraš glavo praktično vtakniti vanj, da si na koncu tudi sam ves prekajen. Lp Dolores

dolenjcek  

član od: 19.4.2005

sporočila: 54

15. mar 2006 14:30

Res že skoraj preveč napisanega - vsaka varianta po svoje zanimiva, tudi sam sem že vsa preizkusil (razen pobrušene litoželezne plošče). Tudi meni je ena najbolj simpatičnih variant kotlovina z zaključkom nad rešetkami nad ogljem (sočno, pa vonj dodamo). Glede marmorne plošče pa: obvezno poči, zato mora biti v kovinskem okviru. Sam sem pa marmorno ploščo kmalu zamenjal z granitno - toplo priporočam - prenese višje temperature, še lepše razporedi toploto, predvsem pa manj vpija maščobo (zdravje in lažje čiščenje). Če bi se res že moral odločit za eno samo ploščo bi pa to bila najverjetneje gladka litoželezna, z S gorilcem - lepo razporedi toploto, ne samo v centru, maščoba po potrebi odteče (nagib), ob uporabi dveh "špohtlov" lahko vsako stvar na njej krasno obračaš, tudi ribo lahko le enkrat obrneš, koža ostane cela in hrustljava, če imaš primerno temperaturo, v žlebu lahko zbiraš "omako" ali olje, čiščenje je preprosto (močno razžariš, potreseš s soljo in s "špohtlom" malo premešaš, odstraniš, potem pa nagneš in poliješ z mrzlo vodo - vse odleti, nobena čistila niso potrebna). Mmmmm, asociacija ob tej plošči: hobotnica na žaru - njam!!! dolenjcek

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

15. mar 2006 15:14

Naše kombinacije plošč za roštilj smo nabavili pri Gorencu, kjer imajo nešteto kombinacij. Oglejte si: http://www.gorenc-sp.si/ Eno ploščo so nam naredili tudi za stoječi - zidani roštilj, kjer pečemo na drva,oglje ali, če jo le dobimi, na trto, sicer bolj uporabljamo plin. kača

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

15. mar 2006 15:25

Mi tudi imamo vse od Gorenca. Loni Makaroni

AKSI  

član od: 14.11.2005

sporočila: 51

15. mar 2006 15:35

No, da sem pa za tega Gorenca izvedla sem pa res vesela. Že dolgo iščemo tak roštilj, zato kača, stokrat hvala. Ali mogoče veš, kako se kaj gibljeno cene? LP brigita

dolenjcek  

član od: 19.4.2005

sporočila: 54

15. mar 2006 16:54

Aksi, tudi sam sem si že temeljito ogledal vse kombinacije od omenjenega dobavitelja, nekaj tudi "v živo". Žal mene odbija njegov design - živo rdeča barva podnožij in okvira pod njegovimi žari itd. Kakšna je dejansko kvaliteta, ne vem, pri oblikovanju pa me ni navdušil. Imam njegov prospekt, kombinacija žar plošče 40 x 40 in solidno močnega plinskega gorilnika še za kuhanje poleg te plošče je v rangu 25 tisočakov. Različnih kombinacij pa ima sicer ogromno (+ kotlovine, peke...). dolenjcek

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

15. mar 2006 17:57

Če kdo potrebuje kaj suhe nažagane trte mu jo z veseljem odstopim kakšno gajbo ali žakel. Svaku sem odpeljal pol vinograda, ko je stare trte ven metal. LP Matjaž

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

15. mar 2006 19:01

Aksi, žal za ceno nisem sigurna,kajti ko smo mi kupovali njihove roštilje, smo kupili več stvari, pa še nekaj so nam dodatno naredili, tako da nisem bila preveč pozorno glede cene. Glavno mi je bilo, da smo dobili, kar smo dolgo iskali! Povprašaj jih po telefonu. Vem pa, da so njihove roštilje imeli lansko leto v Bauhausu, vendar je verjetno za zdaj še prezgodaj za takšno robo. Mogoče pa se v kratkem obeta kakšen sejem, kjer potem tudi prodajajo te pripomočke. Sicer pa mi skoraj vsako leto pričenjamo z roštiljado okrog 8. aprila, ko hči praznuje roj. dan. kača

Versace  

član od: 22.2.2005

sporočila: 1

15. mar 2006 20:30

Jaz mama doma enega plinskega, ki ima valovito litoželezno ploščo; z njo sem zadovoljen, še posebej če se grili kaj takega, ki je dobro da je malo bolj sočno. Drugače pa uporabljam električnega z mrežo in mi sploh ni žal da sem ga kupil, ker peče zelo odlično. Versace

AKSI  

član od: 14.11.2005

sporočila: 51

15. mar 2006 20:38

Kača in dolenjček hvala lepa za odgovore. Takšnega sem nekoč videla na nekem družabnem srečanju in se nam je zdel super.Imeli so ga kar na pultu in vse kar se je na njem peklo je bilo res okusno. Sem si že pogledala na njihovem naslovu,pa jih imajo res ogromno,tako,da se bo kar težko odločit. Se pa že vsi verjetno veselimo "roštiljanja". Da bo le ta zima že enkrat mimo. Drugače nas bo na pikniku še zeblo. Lep večer vsem! Brigita

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti