Cena kruha iz avtomata

Milži  

član od: 8.6.2007

sporočila: 1427

22. mar 2009 17:37

Tudi jaz pečem kruh doma ,ker mi je boljši .Včeraj sem v Tušu našla eno moko ,ki ji dodaš samo vodo res ,da je črna kruh pride kot stoletni.Pečem ga dvakrat ali trikrat na teden. 1 kg moke stane 1.09€. Milži

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

22. mar 2009 17:40

Pečem ga pač, ko ga zmanjka.... svež res ne ostane dolgo - največ dva dni, zato ga tudi jaz še rahlo toplega razrežem na 'šnite' in dam v zamrzovalnik. Potem ko je nuja lahko vzameš iz škrinje samo 4 kose in jih na hitro odtajaš/popečeš v ponvi in namažeš s kakim namazom... njami. Za v službo si pa naredim kar mafinčke - prav v modelu za mafine - in jih zamrznem, tako da vsak dan zjutraj enega zavijem v papirnato brisačo in dam v vrečko z vsem ostalim. Do malice je ravno pravšnji. Je super za hrustat zraven jogurta in skutke... Če boste imele priložnost, si pojdite iskat moko v kakšen mlin. Zelo priporočam... Staša

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

22. mar 2009 17:45

Samo še tole: slišala sem, da za pripravljene mešanice uporabljajo nekvalitetno moko, ker ji z aditivi lahko izboljšajo/zakamuflirajo okus. Ni preverjeno, se mi zdi pa povsem logično pri vseh packarijah, ki ji delajo...Oprosti Milži... nočem kritizirat, samo tvoj post me je spomnil na to.... Sama sem sprobala kake tri mešanice, vendar mi okus sploh ni ugajal... Staša

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

22. mar 2009 18:03

ja domač kruh je zelo dober, meni se tudi po kilah pozna, se moram prav brzdat, da ga ne pojem preveč, pa skorjica... anitram1

Petya  

član od: 8.1.2006

sporočila: 591

22. mar 2009 18:35

Domači kruh... najmiiiiiiiiiiiiii ... kupljen mi sploh več ni dober. Pečem ga večinoma iz soržične moke, po katero hodimo v mlin... Pečem pa včasih v avtomatu, včasih pa kruh brez gnetenja iz baze ... ta zelo dolgo ostane svež....mmmmm.... Petya

Milži  

član od: 8.6.2007

sporočila: 1427

22. mar 2009 19:26

Stasafrank bom sporočila kakšen je okua ,sem kupila samo kg moke za pokušino. Drugače pa sama mešam zrne v moko , ker jih dodam kolikor hočem .Vsak nasvet je dobrodošel. Milži

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

22. mar 2009 20:51

Pred ratkim sem bila v mlinu. Za kilogram črne moke dam 0,58€, ravno tako krušna. Bela je bila malce dražja in sicer 0,62€. Za ostale moke se ne spomnim, so pa občutno cenejše kot v trgovini, da o kvaliteti ne govorim. Testo je kar svileno. Vedno kupim kar pol kilograma kvasa in če pomislim, da kruh spečem v krušni peči ki nas še greje, je to zadetek v polno. Kupila ga nisem že dobrih 5 let in ga ne mislim kupovat niti v prihodnje. lp Vesna lp Vesna

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

22. mar 2009 21:58

Danes sem spekla bel kruh iz Goljatove knjige in je fantastično uspel! Zmešal ga je kruhomat, spekla sem ga v pečici. Naredila sem ga samo iz pol kile moke, tako da ga skoraj ni več...

 

A pozna kdo kak mlin v okolici Celja?

jasna

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

22. mar 2009 22:06

Aha, sem že našla. Soržev mlin v Novi Cerkvi.

 

jasna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti