Velika noč

pegasti  

član od: 7.1.2003

sporočila: 258

17. mar 2006 8:42

Ženske, ste kdaj poskusile jajca zaviti v čebilne olupke? Obarvajo se marmorirano in rezultat je fantastičen. Surova jajca previdno ovijem v več plasti čekulnih olupkov in zavijem v nogavico. Zložim v lonec, dodam še nekaj olupkov za povrh, zalijem z vodo in kuham cca 15 minut. Po veliki noči pošljem sliko!

miia  

član od: 21.12.2005

sporočila: 791

17. mar 2006 9:08

V črnem vinu se kuhajo tudi domače klobase,so tako dobre.Zraven pa veliko hrena. Pirhi so res najboljši v čebulnih olupkih, ampak bomo vseeno probali jajca skuhati tudi v vinu.Bomo poročali kako so uspeli. miia

ami  

član od: 17.1.2006

sporočila: 132

17. mar 2006 10:32

Jaz sem pred nekaj leti kuhala jajca v teranu. Meni niso bili všeč. Bili so temno sivo vijoličaste barve. Za moj okus so bili pretemni. Res, da so imeli kristalčke, ki so se lesketali, vendar mi niso bili lepi. Še zmeraj so najlepši in najbolj naravni z olupki čebule (rdeče in rumene). Okrasimo jih tako, da na njih limamo ovsene kosmiče. Idejo smo dobili v reviji Unikat. ami

vemves  

član od: 19.5.2005

sporočila: 337

17. mar 2006 11:01

Če bi imela katera ta jajčka,ki so na sliki,za obesit,naj napiše,ji z veseljem naredim in pošljem.Lahko tudi manjša. lp Saša vemves

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

17. mar 2006 13:36

Najprej mihale - ne, čoko zajčkov ne delam sama, kar kupim tiste v pisanih papirjih. Največje za najstarejše moške, ki so tako najbolj otročji...Si mi pa dala idejo, imamnamreč doma modelčke za razne figurice - poročam, če se odločim... Glede barvanja pirhov s čebulnimi olupki - tudi moja mama to počne. NA jajca z nogavico pritrdi različna zelišča (list peteršilja, mete, kopra, pehtrana, kar pač ima) in to potem kuha s čebulnimi olupki - ti pirhi so res lepi... Mamamia mamamia

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

17. mar 2006 13:55

Mamamia, pirhi o katerih govoriš so zame NAJLEPŠI NA SVETU, najbolj naravni (tudi če lupina poči, ni v jajcu nobenih nezaželenih barvil in drugih škodljivih snovi). Jaz že pridno hranim čebulne olupke, saj takšne pirhe delamo vsako leto. Lep dan vam želim

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

17. mar 2006 14:30

pegasti je napisal/a:
Ženske, ste kdaj poskusile jajca zaviti v čebilne olupke? Obarvajo se marmorirano in rezultat je fantastičen. Surova jajca previdno ovijem v več plasti čekulnih olupkov in zavijem v nogavico. Zložim v lonec, dodam še nekaj olupkov za povrh, zalijem z vodo in kuham cca 15 minut. Po veliki noči pošljem sliko!
O,hvala za dobro idejo.Na to pa še pomislila nisem.Bomo pa letos naredili še nekaj marmoriranih pirhov. Vesna Leben

miha-ela  

član od: 6.10.2005

sporočila: 150

17. mar 2006 17:07

mamamia je napisal/a:
Najprej mihale - ne, čoko zajčkov ne delam sama, kar kupim tiste v pisanih papirjih. Največje za najstarejše moške, ki so tako najbolj otročji...Si mi pa dala idejo, imamnamreč doma modelčke za razne figurice - poročam, če se odločim... Mamamia mamamia
Mamamia kakšne modelčke imaš to Lep pozdrav Mihaela miha-ela

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

17. mar 2006 17:50

pegasti je napisal/a:
Ženske, ste kdaj poskusile jajca zaviti v čebilne olupke? Obarvajo se marmorirano in rezultat je fantastičen. Surova jajca previdno ovijem v več plasti čekulnih olupkov in zavijem v nogavico. Zložim v lonec, dodam še nekaj olupkov za povrh, zalijem z vodo in kuham cca 15 minut. Po veliki noči pošljem sliko!
Če jajca ovijemo v lupine rdeče čebule, se na jajcih, ko jih odvijemo, pokažejo zeleni odtenki. Kakor pravi Pegasti, mega! LP cervus

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

17. mar 2006 19:01

pegasti je napisal/a:
Ženske, ste kdaj poskusile jajca zaviti v čebilne olupke? Obarvajo se marmorirano in rezultat je fantastičen. Surova jajca previdno ovijem v več plasti čekulnih olupkov in zavijem v nogavico. Zložim v lonec, dodam še nekaj olupkov za povrh, zalijem z vodo in kuham cca 15 minut. Po veliki noči pošljem sliko!
Tudi jaz sem že slišala za to in tudi za teran. http://www.tzs.si/download/uploads/Ideja/Ideja1 Tukaj sem našla eno prisrčno idejo Poleg standardnih zadev kot je šunka, pirhi, potice, sem precej let delala nadlavanje, to je tradicionalna velikonočna jed iz kolpske doline. Na rezino nadlavanja se da kos šunke, hren, zraven pa pirh in mlado čebulico.To je pa res , ampak že nekaj let tega ne jem zaradi jajc.Zelo dobra je že sama rezina nadlavanja. Notri pa gre: na kocke narezan kruh in šunka, mlada zelena čebula na kolobarčke, potem pa ravno prav zaliti z razžvrkljanimi jajci,ki so osoljena in popoprana. To se potem nadeva v mehurje in se skuha in še malo popeče. LP Aki

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti