Velika noč

vemves  

član od: 19.5.2005

sporočila: 337

tema odprta - 12. feb 2006 22:19 | ogledi: 7.201 | odgovori: 64

Mene pa zanima,če se katera posebej pripravlja na Velikonočne praznike.Meni je to v veliko veselje,pa kar neki že prepravljam.

Ob peki je še toliko lepih stvari.Jaz recimo uživam v tem..

lp

vemves

Temo je spremenil(a) vemves dne 16. jun 2006 12:00:48

Stasa  

član od: 17.3.2002

sporočila: 299

12. feb 2006 22:59

Novo leto in rojstni dnevi so edini prazniki, na katere se pripravljam, sploh, kar se peke tiče Kaj boš pa ti dobrega pripravila? LP, Staša

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

13. feb 2006 11:20

Jaz ponavadi delam belokranjske pisanice. Letos pa imamo dojenčka in ne vem, če bo čas... Atina

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

13. feb 2006 11:29

Jaz imam za ta praznik samo klasiko (potica, meso, pogača - kruh, pirhi, ponavadi v čebulnih olupkih, hren.) to pa je tudi vse. LP smrkolina

vemves  

član od: 19.5.2005

sporočila: 337

14. feb 2006 16:08

Stasa,jaz bom naredila nekako tako,kot je napisala smrkolina,potico,pogačo,kruh,šunko,domače klobase,pisanke,pa mogoče še kaj. Za darilca pa seveda te poslikane velike pisanke. vemves

Varia  

član od: 3.1.2006

sporočila: 108

14. feb 2006 16:47

Velika noč se mi zdi še malo daleč,da bi se že kaj pripravljala .Vsako leto je isto,potica,šunka,hren,pisanke.Po običaju,ki ga nosimo s seboj od naših mamic.Edino ,rada imam vsako leto kakšen novi pregrinjek, pri velikonočnem zajtrku.Za to je pa že res čas,da malo pogledam naokrog. Letos bodo pri nas problematične pisanke. Zaradi ptičje gripe,bodo morda na moji kmetiji, kjer vsako leto nabavljam domača jajca ,ostali brez kokoši.! Tako bodo jajca "industrijska ", pa nič zato,jih bodo pa otročki lepo poslikali . Veliko veselja vam želi Varia . Varia

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

14. feb 2006 20:51

Jaz poleg potice spečem še šunko v testu, barvam pirhe v čebuli in barvah za pirhe, skuham šink, kupim hren in ob njem jokam ko ga ribam, kot darilo pa dobi vsak pri zajtrku dva ali tri male čokoladne pirhke ali pa kakšnega malega zajčka in pomarančo. marelica

miha-ela  

član od: 6.10.2005

sporočila: 150

16. mar 2006 13:46

Hojla! Velika noč se res že približuje. Kaj vi podarite svojim vnukom, nečakom in ostalim za pisanko? Jaz sem že nakj let zapored spekla gnezdeca z jajčko. Zdaj sem se pa tega že naveličala otroci pa tudi.. Imate kakšen predlog LP Miha-ela miha-ela

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

16. mar 2006 14:33

Tudi pri nas se vsako leto na veliko pripravljamo na veliko noč. Konec koncev smo že nekaj časa v postnem času... Izgleda pa tako, kot pri večini. Vsako leto sicer naredim nove aranžmaje s pirhi, piščančki... Letos bo na mizi zajček s košarico, polno pirhov... Čebulni so gotovo najlepši, sploh tisti, iz nogavice, ki imajo odtisnjene deteljice itd... No, pri nas se za veliko noč obdarijemo zgolj s pisanicami, ki jih obdarovancu primerno obdelam: nečak, ki še ne hodi v šolo, bo gotovo vesel zajčka ali kokoške (iz papirja izstrižem uhlje, smrček....kljunček naredim s prepogibanjem, rep iz obarvane slame (ki jo kupim)...). Jajce pritrdim na karton, oblepljen s krep papirjem, kokoška dobi pa še gnezdo... Podobno, kot lahko vidimo v trgovini... Pri odraslih običajno upoštevam njihov okus - za mamo se vedno potrudim, da vse skupaj izgleda "elegantno", očetu bom letos pristavila malo stekleničico Jegermajstra (ne vem, kako se pravilno zapiše, kupila ga pa tudi še nisem, da bi preplonkala). Najlepše velike noči pa so gotovo tiste, ko se zbere skupaj vsa družina in barva...... Pozdravček! Vrana

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

16. mar 2006 14:36

Jaz bom prav gotovo skuhala pirhe v rdecem vinu (ne v teranu, ker se mi zdi to blasfemicno) - nastanejo cudoviti kristalcki. Za ostalo pa se ne vem - stvar trenutka, vremena in razpolozenja :))) lp, proxima

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

16. mar 2006 14:58

Za darilca pripravimo štirim otrokom (12 do 20 let so stari) in dvema odarslima (mojemu tastu in mojemu možu) čokoladne zajčke in bonbone v obliki jajčk, pa to po vrtu iščejo.... Potem pa k zajtrku: klasika: pinca, potica, moja pletenica s suhim sadjem, pisanke, šunka, kranjska, hren na različne načine, čaj za otroke in vino za odrasle. Letos zame: črn kruh, kurja šunka in čaj...Če je to življenje.... No, stanovanje okrasimo z mačicami in obesimo okraske, popisane jajčne lupine, jasno, pa kak zajček s korenčkom se najde za okras, tudi piščančki in kar je še takega. Pa narcise ne smejo manjkat. To pa je tudi vse. Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti