Peka muffinsov

neznan uporabnik

13. nov 2001 15:04

Muffinsi so res dobri, če ji dodajamo kaj posebnega. Sam osnovni recept ima precej povprečen okus, omogoča pa razvijanje lastne domišljije (dodajanje drugačnih tekočin, jogurta namesto mleka, oreščkov, sadja, čokolade itd.). Mislim, da ne bo nič narobe, če poskusite tisti recept z banano in cimetom. Moj lastni recept se še ni napisal, bo pa v kratkem, obljubim (polnozrnati muffini z banano, čokolado in orehi).

neznan uporabnik

14. nov 2001 8:06

Jaz delam muffine takole: 1 skodelica ovsenih kosmičev 1 skodelica jogurta 1 skodelica moke 2 jajci 5 žlic sladkorja 1/2 skodelice olja 1 skodelica sadja (jaz dam najraje naribana jabolka, lahko pa tudi borovnice, banane, jagode,...) Ovsene kosmiče prelij z jogurtom in pusti vsaj 1/2 ure da se dobro namočijo. Jajca in sladkor zmiksaj, dodaj k ovsenim kosmičem z jogurtom, primešaj moko in olje. Dobro premešaj. Dodaj sadje. Pečem pri 200 stopinj približno pol ure. Meni je okus super. Sicer ne narastejo tako kot muffini iz osnovnega recepta in so zato manjši, so pa seveda bolj zdravi. Če imate raje bolj sladke muffine lahko dodate več sladkorja. V receptu, ki sem ga dobila je bilo 1/2 skodelice sladkorja ampak se mi je to zdelo preveč. Tudi koločino olja pogosto zmanjšam, odvisno od gostote mase.

neznan uporabnik

17. nov 2001 19:37

Predno pekač za muffinse napolnim z maso, ga dam v zmrzovalnik. Mufiinse po peki pustim nekaj minut v pekaču, da se ohladijo in lažje vzamejo iz pekača. Iz mojih izkušenj, se dajo nekateri muffinsi lažje, nekateri pa težje odstraniti iz pekača (teflonski ali ne), prav tako je s papirjem, odvisno od recepta. Mogoče še tole: vsi muffinsi, ki vsebujejo korenček, se lahko spečejo že en dan prej. Vsi ostali pa se morajo ponuditi sveži. pećeni.

neznan uporabnik

19. nov 2001 7:44

No pri nas muffinse jemo še nekaj dni... Res je, da so topli najboljši, ampak to tako ali tako velja za vso pecivo. Hranim jih v tuperware posodi.

neznan uporabnik

19. nov 2001 8:24

Malan, recept prosim, vas recept! LP Suzi

neznan uporabnik

19. nov 2001 11:36

evo, evo, prec jutr! (Vedno doma pozabim, da bi pogledala količine, internet je pa v službi)

neznan uporabnik

20. nov 2001 9:48

Vnešen med recepte na KulSlo, sladice, mine pa par dni, da je objavljen, seveda.

neznan uporabnik

23. nov 2001 18:21

Ojoj, kako sem neucakana.... recepta ni pa ni... hmmmm Lp, Suzi

neznan uporabnik

17. feb 2002 23:13

Recept je iz Kanade z embalaže za otrobe . BRAN MUFFINS 50 mL (1/4 skodelice) margarine 125 mL (1/2 skodelice) rjavega sladkorja 50 mL (1/4 skodelice) melase 2 jajca 250 mL (1 skodelica) mleka 250 mL (1 skodelica) moke 7 mL (1 1/2 žličke) pecilnega praška 2 mL (1/2 žličke) sode bikarbone 3 mL (3/4 žličke) soli 375 mL (1 1/2 skodelice) pšeničnih otrobov 125 mL (1/2 skodelice) rozin Zmešaj margarino in sladkor. Dodaj melaso, jajca in dobro stepi. Dodaj mleko in nato otrobe. Posebej zmešaj moko, pecilni prašek, sodo bikarbono in sol. Dodaj v tekočo mešanico. Po želji dodaj rozine. Maso razdeli v 12 papirnatih modelčkov. Peče se 18 do 20 minut na 200°C. Sam vmešam tudi čokoladne "solzice", melaso sem kupoval v BTC-ju v Mercatorju v hali A.

TANCI  

član od: 17.10.2001

sporočila: 21

11. nov 2002 7:56

V veliko receptih za muffine ni napisano koliko sestavin rabimo v gramih, ampak v skodelicah. Zanima me kako velike skodelice se potrebuje ( ali so to posebne skodelice za muffine, ali drži skodelica 2 dcl ). Hvala pa lep pozdrav!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti