Valentinovo

lanci  

član od: 5.2.2006

sporočila: 12

tema odprta - 5. feb 2006 21:30 | ogledi: 3.950 | odgovori: 15

Zanima me kaj mislite o tem prazniku?

ali je res valentinovo samo za to da kasirajo razne trgovine z darilci, cvetličarne, restavracije...

Kaj podariti svojemu valentinu?

Ali ga praznujete...

SVETUJTE IN SEVEDA ODGOVARJAJTE

lanci

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

5. feb 2006 21:49

Jaz bi valentinovo dala v eno koš s podobnimi "ameriškimi prazniki", kot je noč čarovnic (pa še kaj bi se lahko najdlo, npr "naš" materinski dan in dan žena). Trgovci povzamejo vse za zaslužek. Mi pa nasedamo, na žalost. Mislim, da je bolj pomembno nekomu celo leto kazati, da ga imaš rad in da ti veliko pomeni, to je za mene prava ljubezen....ne pa samo na dan "zaljubljencev" ali dan žena. Meni osebno "praznik" (če se lahko sploh tako reče) ne pomeni nič. A kljub temu kupim kakšno bombonjero v obliki srčka (max. za tisočaka) oz. rožico za mami. Je pa veliko lepše, če svojega partnerja presenetiš kako drugače...z malo iznajdljivosti se vse da (kakšno posebno kosilo/večerja doma...). maychi

Visage  

član od: 1.1.2006

sporočila: 215

5. feb 2006 22:09

Tudi jaz mislim da je to komercialna poteza. Odvisno je pac od vsakega posameznika kako izkaze naklonjenost svojemu partnerju. Visage

vida70  

član od: 13.9.2005

sporočila: 461

5. feb 2006 22:13

zame je valentinovo skomercializirana ameriška zadeva, pri kateri služijo predvsem trgovci, kupci pa imajo hkrati možnost, da si operejo slabo vest za celo leto-ko kao svojemu najdražjemu nekaj podariš, potem pa spet čakaš 365 dni in vajo ponoviš. Skratka , jaz tega praznika ne praznujem in zato ne rabim čakat ravno 14. februar, da lahko nekomu pokažem, da mi nekaj pomeni. Partnerju ničesar ne podarim ta dan, niti to od njega ne pričakujem, prav tako ne na 8. marec. Med seboj imava že od samega začetka nekakšen deal, nikoli nisva čakala praznikov, pač pa si skozi celo leto podarjava malenkosti, ki pa so vse prej kot materialne narave. In sva srečna in zadovoljna že 18 let. Tako je pač moje mnenje. vida70

selce  

član od: 4.11.2004

sporočila: 74

5. feb 2006 22:44

Meni je valentinovo všeč,še rajši pa bi naš star običaj-na gregorjevo ko se ptički ženijo-vendar mi nismo skomercjalizirali tega običaja ,pa smo prevzeli- valentin-a ki ima ključ od korenin-vsekakor majhna pozornost do drugih, ki jih imamo radi ,ni odveč .Jaz sem lansko leto naredila majhne tortice v obliki srčka,seveda z rdečim prelivom,nesla sem jih tudi v službo in ta dan je bilo zelo prijetno vzdušje na delovnem mestu. Tudi noč čarovnic ,ki je tudi naš star običaj, nekateri mislijo da je prišel k nam iz amerike, pa ni ,še jaz sem dolbla buče in nastavljala svečko vanje,pa je tega že več kot 40 let. Majhne pozornosti do drugih nam ne sme biti breme ,mene naprimer zelo razveseli kadar mi mož za dan žena nabere zvončke ,več mi pomeni kakor kako drago darilo. lp selce

DUŠANKA  

član od: 12.7.2005

sporočila: 2039

6. feb 2006 1:07

Jaz sem pa zelo vesela, ko mi dragi kako malenkost podari za Valentinovo ali dan žena. Pa saj ni treba veliko, en dober bonbonček ali ena mala primulica s trga, pa me zelo razveseli, da se je spomnil name. Pozdrav Dušanka

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

6. feb 2006 9:11

Na, pa smo spet tam...kot vsako leto Skomercializirali so ga res, tegale valentinčka-čistno enako kot vse ostale praznike. Pa saj vas nihče ne sili, da kupujete rožice in srčke... Jaz imam ta praznik zelo rada. Nikoli ne kupujem srčkastih neumnosti in ne kakršnih koli drugih darilc-vse to enostavno preignoriram. Vedno pa z otroci pečemo valentinove kolačke, ali pa tortice v obliki srčkov,... Potem so vsi veseli, ko s svojimi sladkimi umetnijami obdarijo obe babici in dedka. Tudi mi se posladkamo z njimi po malo bolj "posebni" večerji. Ko otroci pospijo, pa z mojim ljubim še malo po svoje popraznujeva Pri nas je to torej praznik za vse in prav lepo je tako.

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

6. feb 2006 9:21

Zakaj imam občutek, da je tole vprašanje neke vrste anketa? ZIMA

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

6. feb 2006 9:27

Meni moji skozi vse leto kažejo,d a me imajo radi, in Valentinovo mi kaj veliko ne pomeni. en drugega se spomnimo s kakšno majhno pozornostjo, in to vsi povprek - mož meni, jaz njemu, otroci meni, babicam in teti, jaz tašči, svakinji in oni dve meni, da ne naštevam dalje. Mi pa ta praznik ne pomeni kaj veliko, morda zato, ker je pri nas prodrl šele zadnja leta in ne nosi neke dolgoletne tradicije v sebi. Meni je ljubše, če dobim rožico za 8. marec, ta dan ima zame kot žensko vendarle nekaj več simbolike v sebi. Mamamia mamamia

Anze_Svajger_SCRM  

član od: 2.12.2001

sporočila: 151

6. feb 2006 12:00

Za valentinovo se mi zdi primerno za svojo najdražjo kaka malenkost, ki ima večjo simbolično vrednost kot pa denarno (kos nakita, slika...). Seveda je za valentinovo obvezna "sestavina" darila za žensko vrtnica, tulipan ali podobna rožica. Veliko bolj pomembno pa se mi zdi preživeti dan z ljubljeno osebo. Sicer pa meni osebno ljudje, ki jim nekaj pomenim samo za določen dan ne pomenijo dosti. Človeka je potrebno imeti rad čez celo leto, ne pa samo za praznike.

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

6. feb 2006 12:07

Mamica je kakor sonček, srček njen je zlat, kakor žarek, ki posije in imam jo rad. Mamamia, prav lepo si napisala. Moja mami je prav fletna, ko me sprašuje, s kakšnim razlogom sem ji pa to ali to prinesla, ker ni noben praznik. Saj ni treba, da je, ona je moja mami vseh 365 dni v letu in ne samo ob praznikih. Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti