Kokosovo mleko

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

3. feb 2006 11:15

MC maya, dobiš. Ravno danes zvečer jih bom pripravljala, pa riž tudi, in če mi uspe, bom recepte s slikami poslala tudi v bazo. Delamnamreč afriško večerjo. Pošto lahko pričakuješ tekom vikenda, zdaj grem iz službe po mamo v bolnico in jopeljem k sebi domov, da jo bomo imeli na očeh. Pozdrav, mamamia mamamia

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

3. feb 2006 11:40

V Hoferju (Ljubljana) nikakor ne najdem marcipana. Kje naj ga iščem?? lp Julija

SANITETA  

član od: 5.7.2005

sporočila: 92

3. feb 2006 13:19

Jaz tudi ne !!!!! LP saniteta

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

3. feb 2006 13:43

Mogoče so ga že prodali, za praznike so ga imeli pa ogromno. Najbolje, da vprašaš prodajalko, one najbolj vejo a majo ali nimajo. jade

Majuska  

član od: 23.7.2005

sporočila: 83

3. feb 2006 15:01

Marcipan imajo v Hoferju samo pred bozicnimi prazniki in potem samo tako dolgo, dokler ga ne prodajo. Vsaj v Avstriji je do sedaj bilo vedno tako. Lp, M

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

3. feb 2006 15:10

Še dobro, da ima rok uporabe še kar nekaj časa in da sem si naredila zalogo. Nena

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

3. feb 2006 16:44

Ja glede marcipana je tako kot sta napisali Majuška in jade, sem ga tudi sama zadnjič mrzlično iskala pa nič potem pa le stegnem jezik in vprašam, pa mi je rekla prodajalka da le pred božično-novoletnimi prazniki in če bo slučajo kdaj vmes kaj v akciji, drugače pa naj ga baje čez leto ne bi bilo...sem ga tudi sama zamudila, žal:) p, m

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

4. feb 2006 19:27

Evo prvih dveh receptov z uporabo kokosovega mleka. Riž s kokosom kot priloga: riž basmati dobro splahnemo na cedilki, da je voda povsem prozorna. Potem ga vsaj dvajset minut namkamo, odlijemo vodo, ga damo v posodo in zalijemo z veliko količino vode ter solimo. Ko zavre, jakost ognja znižamo in riž skuhamo probližno na tričetrt. Odcedimo ga in splahnemo pod mrzlo vodo. Damo ga v posodo in zalijemo s kokosovim mlekomter na počasnem ognju skuhamo do mehkega oziroma da vpije tekočino. Postrežemo h kakšnemu curryju ali drugi "omakasti" jedi. Če žlimo bolj intenziven okus po kokosu, riž skuhamo manj kot na 3/4 in dodamo toliko več kokosovega mleka, da se riž lepo zmehča. Za 20 dag basmati riža sem jaz uporabila dve tretjini pločevinke kokosovega mleka. Okus kokosa je bilo zgolj zaznati, aroma ni bila pretirano močna - toliko za izhodšče. Za ribe v kokosovi omaki pa potrebujemo: en ribji fle na osebo (lahko oslič, še bolje pa je kak arbun- red snapper -, ali škarpena). Jaz sem fileje razrezala na manjše koe, kakih sedem do osem cm dolge. Začinimo jih z limoninim sokom (za 80 g filejem sem uporabila sok ene cele limone), soljo in poprom ter sesekljanim česnomin pustim marinirati vsaj dve uri. Potem fileje opečemo na vročem olju in jh odcdimo na kuhinjsi brisači. Zmiksamo eno veliko čebulo in velik paradižnik, pa en svež čili (če ga nimamo, uporabimo tistega v prahu) in korenino koriandra (ali pa zelene liste, če nimamo cele astline). V posodo damo dve žlici olja in malo pražimo mešanico čebule in osatlega ter zalijemo s kokosovim mlekom. Pri količini se ravnamo po kusu: bojkot naj o ta izratit po kokosu, več ga dodamo (za 800 g filejev je ena pločevinka pravšnja količina, da se okus lepo izrazi, ni pa prevladujoč). Ko omaka malo povre in se zgosti - delamo jo na srednji vročini, da malo brbota - z njo pelijemo fileje, naložene v nepregorni psoodi, dobro pokrijemo in pustimo v pečici na 150 stopinjah 10 do 15 minut. Še namig za čebulno solato: dve veliki čebuli zrežemo na obroče, dodamo na drobne kockice zrezan paradižnik in na tanko nasekljano neoupljeno kumaro (ki smo ji z žlico odstranili koščoce), drobno sesekljan čili ter začnimo s sokom pol limone in soljo. Mamamia mamamia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

5. feb 2006 16:32

Sem pozabila še nekaj s kokosovim mlekom: za torto sem naredila super kremo: vanilijev puding sem pomešala s tremi rumenjaki in malo kokosovega mleka ter ga skuhala v mešanici pol navadnega in pol kokosovega mleka. V še vroč puding sem vmešala sneg iz beljakov, pa dodala nekaj kapljic ruma. Biskvit torte pa sem navlažila z mešanico kokosovega mleka in sladkorja, vse segreto do te mere, da se sladkor stopi, masa pa postane skoraj prozorna. Pa nekaj kapljic ruma v to, jasno. Če se da malo manj mleka za puding, nastane po moje tudi dobra krema za serviranje v kozarcih. Ali je bila torta dobra ali ne ne vem, ker jaz tega ne smem jesti, pa še za darilo je bila, ampak vsi so nekaj mljackali, ko so jo jedli. Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti