Kam na dopust?

dalea  

član od: 6.5.2009

sporočila: 87

17. mar 2010 14:21

Pozdravljeni, prosila bi vaša mnenja in nasvete glede letnega dopusta, ker vem da vas je tukaj polno z vse mogočimi izkušnjami upam da ni nič narobe da sem nadaljevala to temo, nove za dopust 2010 nisem našla, če pa moram kam drugam, pa me prosim usmerite. In sicer sem zanimam za letni dopust, pogoji pa so naslednji: - apartma za 7 oseb (trije otroci 3, 6 in 12 let, štirje odrasli) - blizina morja (do max 400 m, plaza primerna za otroke, po možnosti tudi nekaj sence) - v blizini kakšna trgovina, kafič, možnosti zabave, predvsem z vidika otrok - urejeni vendar cenovno ugodni opartmaji Gledala sem apartmaje Sol .... in Kanegra v UMagu, in apartmaje Salinera v Strunjanu, otok ne pride v poštev, po možnosti Istra, začetek Kvarnera. Kakšne so vaše izkušnje, oz. kaj mi priporočate. Zahvaljujem se vam za vaša mnenja, nasvete, predloge..... dalea

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

17. mar 2010 14:30

Dalea, glede na to, da je tvoja ciljna lokacija čisto blizu...Zdaj bodo toplejši dnevi in lepo zložite celo pleme eno soboto v avto in si omislite izlet v Istro, poglejte, razglejte, naj se pleme odloči, ker je bolje enkrat videti, kot stokrat prebrati na kulinariki. Vendelina jr.

dalea  

član od: 6.5.2009

sporočila: 87

17. mar 2010 14:41

Vendelina jr. je napisal/a:
Dalea, glede na to, da je tvoja ciljna lokacija čisto blizu...Zdaj bodo toplejši dnevi in lepo zložite celo pleme eno soboto v avto in si omislite izlet v Istro, poglejte, razglejte, naj se pleme odloči, ker je bolje enkrat videti, kot stokrat prebrati na kulinariki. Vendelina jr.
zelo zanimiv predlog, sem že tudi sama razmišljala o tem, vendar pa se bojim da se naše pleme ne bo strinjalo s tem, ker se bomo težko uskladili časovno, pa zdaj ko bo toplejše delo bo tudi več dela se pri nas začelo, pa eni ob sobotah delajo, tak da težko da bi jih lahko prepričala v ta enodvnevni izlet. Glede na to da prihajam iz skrajnega severovzhoda, pa tudi Istra ni tako zelo blizu. Res je boljše videti v živo, ampak jaz zaupam tudi vašim mnenjem, ker sem že veliko dobrega izvedela. Sicer pa nismo tako zahtevni, konec koncev je pomembno da si spočiješ in se zabavaš kjerkoli si že. dalea

barbay  

član od: 4.1.2008

sporočila: 202

17. mar 2010 21:53

Živjo! Drugi teden imava namen rezervirati morje in sicer Kaštel Štafilić. A je katera/kateri od vsa bil tam zadnja leta? Kaj lahko pričakujem? A jo to manjša vasica,manjše mesto? Vsaka informacija, podatek je dobrodošla. Sicer sva pogledala po googlu, pa vseeno vaše mnenje veliko šteje. Hvala barbay

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

17. mar 2010 22:30

Google ve vse ;) vtipkaš kaštel pa si direktno tam, linka pa ne bom lepla, ker zaradi šumnikov mi neki štrika pa ne dela Viva Meier

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

18. mar 2010 10:01

barbay je napisal/a:
Živjo! Drugi teden imava namen rezervirati morje in sicer Kaštel Štafilić. A je katera/kateri od vsa bil tam zadnja leta? Kaj lahko pričakujem? A jo to manjša vasica,manjše mesto? Vsaka informacija, podatek je dobrodošla. Sicer sva pogledala po googlu, pa vseeno vaše mnenje veliko šteje. Hvala barbay
Čakaj malo, pogledala si na guglu in pri vseh silnih linkih in fotkah in opisih še vedno hočeš mnenje nepoznanih modelov s foruma? Ker gugl ti, če si vsaj malo guglala v smislu, da si odprla več linkov in prišla do wikija, dosti hitro pove, da gre za sedem krajev Kaštelov, ki so pri Trogirju v smeri Splita (Novi, Sučurac, Kambelovac, Lukšić Štafilić, Gomilica, Stari, ups evo na izust brez špeganja na plonk). To so kraji, kjer je še v dobršni meri v resnici tistih žlathni miljenkosmojevski duh malog mista in kjer je še precej Dalmacije, take, kot je nekoč bila. Imaš pa tudi pridihe nove Dalmacije in sicer se najde ob cesti kje kakšna nedokončana gradnja apartmajev na n-nadstropih brez gradbenega dovoljenja. Pa če zelo iščeš, boš našla tudi trogirski škver, ki malo sameva in ne vedo čisto točno, kaj bi z njim (nova Dalmacija, ki ne zna ohraniti znanja iz ladjedelništva).... Na vso srečo v Kaštelih in Trogiru ne boš našla nobenega all-inclusive dolgočasja in turistov, ki begajo za svojimi vodiči, ne bo nobenega resort vzdušja Dalmacija ni za take. Dalmacija je za take, ki pridejo v neko namestitev in potem zmorejo ne-oditi na prvo krajevno plažo, ki jo imajo pred oknom (in kjer se razkazuje cel kraj in vsi zagrebški dalmoški sorodniki in nekaj izgubljenih Čehov in masa Slovencev, ki mislijo, da so našli eksotiko, po tem, ko so dolga leta mislili, da je Fažana skrajni jug) - temveč grejo malo po svoje in se da vse narediti na walking distance. Dvesto metrov naprej je vedno najboljša uvala, kjer imaš cel dan totalen mir. Dalmacija je za take, ki zmorejo zjutraj vstati, odkorakati po svež kruh in kifeljčke in piti prvo kavo in duhati zraven morje in poslušati, kako se odpirajo trgovine in kako se lokalci strašno na glas pogovarjajo - in uživati v tej kakofoniji. Pa Dalmacija je za take, ki vedo, da je opoldanski čas zgolj in samo za počitek in ne sitnarijo natakarjem, da hočejo ob tej uri kakšno meso ali "nekaj toplega", ker so tako od doma navajeni (po možnosti svinine) - in grejo namesto tega v senco. Dalmacija je za take, ki znajo ob 11. uri dopoldne pozdraviti gostilničarja in reči, da bi prišli zvečer ob 19.uri in bi nekaj pojedli - in reče gostilničar, okej, pridite takoj sem, da poskusiva vino - in prideš naprej, poskusita z gostilničarjem en deci in "ajd u zdravlje meštre, vidimo se večeras..." in taki potem dobijo izvrstno mizo in hrano po korektni ceni in občutek, da so prišli k svoji familiji (ostalim pa, zna-biti, udarijo malo ekstra cene). Dlamacija je tudi to, da so kakšne stvari malo šlampaste, pa se človek naredi, da jih ne vidi, ker v Dalmaciji je tako, ali jo po neki slovanski norosti ljubiš ali pa ne. Če te emocije ni, je vrsta drugih lepih krajev, kamor se racionalno hodi na dopust. Vidiš, draga moja, to je Dalmacija in to dobiš v Kaštelih. Če ti je to okej, buy it. Če ne, je še vedno masa resortov v Grčiji. Tule je pa še razlaga, kako so Kaštela dobila imena. http://www.madeinmontenegro.com/vbforum/showthread.php?t=2734 Vendelina jr.

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

18. mar 2010 10:17

Cenjena kolegica VendelinaJr., izvrsten opis , pravzaprav ena majhna antropološko-sociološka študija . Ko sem jo bral, sem v sebi zaučutil tisti nemir, ki me popade dan ali dva preden odrinem tja dol na moj Južni otok. In za te moje občutke, ki mi bodo danes lepšali dan se ti zahvaljujem. LP hedonist

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

18. mar 2010 11:00

Maj dier ledi frend, zaradi tega zgoraj te imam zelo rad. Pa zakaj nisi šla z mano, ( saj ti ne bi bilo treba likat srajc, bi jih sam ), če bi ti pisala o potovanju, bi se nejšenel điografik zjokal in odkupil vse pravice od kulinarike.

ežoj

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

18. mar 2010 11:13

Se malo...se malo...Komaj cakam! Ugorji, poskrijte se! fresh

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

18. mar 2010 11:55

hedonist je napisal/a:
Cenjena kolegica VendelinaJr., izvrsten opis , pravzaprav ena majhna antropološko-sociološka študija . Ko sem jo bral, sem v sebi zaučutil tisti nemir, ki me popade dan ali dva preden odrinem tja dol na moj Južni otok. In za te moje občutke, ki mi bodo danes lepšali dan se ti zahvaljujem.LPhedonist

Hedonist, sva že dva na tej "poti tja dol"

 

Vendelina jr. ... sem kar malo solzna, hvala za tele besede, zaradi njih se je danes zima zame danes končala. Pika. Zdaj grem proti poletju!

Mojca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti