Kam na dopust?

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

19. mar 2010 11:06

¡Ay! Que emocίon tan dulce... Vendelina jr.

sonchek  

član od: 18.5.2005

sporočila: 124

19. mar 2010 12:34

Mene pa zanima, če je kdo na kulinariki, ki je bil že na Sardiniji in ima kakšen praktičen nasvet ali priporočilo? Razmišljava s fantom, da si po lanski Korziki ogledama še Sardinijo

Lep sončen pozdrav!

 

sonchek

carli  

član od: 17.11.2006

sporočila: 59

19. mar 2010 14:15

Bila, leta 2006. Povej kaj te zanima. carli

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

19. mar 2010 19:34

Vendelina jr. je napisal/a:
¡Ay! Que emocίon tan dulce...Vendelina jr.

Eso es las hormonas de la primavera.........

( za tiste, ki ne znajo špansko sem odgovoril: tudi jaz tebe imam rad )

ežoj

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

19. mar 2010 20:12

ežoj je napisal/a:

Vendelina jr. je napisal/a:
¡Ay! Que emocίon tan dulce...Vendelina jr.

Eso es las hormonas de la primavera.........

( za tiste, ki ne znajo špansko sem odgovoril: tudi jaz tebe imam rad )

ežoj

 

Hmmm...

Vanja

sonchek  

član od: 18.5.2005

sporočila: 124

22. mar 2010 12:52

carli je napisal/a:
Bila, leta 2006. Povej kaj te zanima.carli

 

V katerem času si bila tam, midva se nagibava h koncu junija, kakšno je takrat vreme, morje? Kaj bi posebej priporočala? Nameravava it s šotorom in avtom, če veš za kakšne fajn kampe... Tako informacije na splošno, ko boš imela kaj časa

Hvala, lp

sonchek

carli  

član od: 17.11.2006

sporočila: 59

22. mar 2010 16:21

Mi smo bili tam septembra, je pa tudi junij pravi čas, skoraj še boljši, ker so dnevi daljši, pa narava je lepša, ni take gužve... Vreme je bilo super, toplo (ne prevroče), morje tudi, tako da smo se seveda tudi kopali. Mi smo bili sicer z motorji, smo pa ravno tako kampirali. Kampov je povsod polno, ni straha, da bi ostali brez prenočišča. Na otok smo prispeli iz Korzike v St. Tereso di Gallura in potem potovali v nasprotni smeri urinega kazalca. Costa Smeralda je najbolj monden in seveda tudi najdražji del. Narava je tam lepa, so pa večinoma turistična naselja z apartmaji, tako da to ni zame. Meni so mi bili dosti bolj všeč ostali predeli, pa tudi cene so drugod bistveno nižje. Njihova hrana je super, mediteranska, če ti to odgovarja, poizkusi čim več njihovih dobrot. Plaže so tako na zahodni kot na vzhodni strani lepe, dolge, peščene. Kampov smo zamenjali kar nekaj in vsi so bili lepo urejeni, cene pa normalne. Imen se sedaj ne spomnim, razen enega, kamp Ori pri mestu Tortoli (vzhodna obala). Tukaj smo si vzeli par dni za poležavanje na plaži, zato mi je verjetno ostal v spominu. Bil je urejen, tako sanitarje, kot prostori za kampiranje, osebje zelo prijazno, plaža je bila dolga, peščena in restavracija v kampu je imela zelo dobro hrano. Meni mi je bila zelo zanimiva tudi notranjost otoka, tam sem se počutila zelo prijetno, zelo malo turistov in ljudje so bili zelo domači. Super doživetje je posedet v lokalni gostilni na trgu ene izmed mnogih vasic in poslušat in opazovat domačine. Takoj te vzamejo za svojega in ti hitijo pripovedovat razne zgodbe. Glavno mesto Cagliari je tudi zanimivo za videt, pa Castelsardo z gradom na vrhu mesta, blizu ob cesti se nahaja tudi skalnata gmota v obliki slona. Veliko je tudi starih, slikovitih cerkvic. Od znamenitosti smo si ogledali še grobove velikanov (tombe dei giganti), stari skupinski grobovi, okoli katerih domačini še danes spletajo razne zgodbe, Nurage su Nuraxi v kraju Barumini. Na Sardiniji jih je polno, ta pa naj bi bil najbolj ohranjen (velikanska trdnjava, ki jo sestavljajo stolpi med seboj povezani z galerijami), pa Neptunovo jamo...Narava je pa itak enkratna. To se spomnim tako na hitro, če bo še kaj, ti napišem. carli

mamica_V  

član od: 7.10.2009

sporočila: 24

23. mar 2010 7:50

Vendelina jr., kako lepo napisano o Dalmaciji, celo večkrat sem tole prebrala in se 100% strinjam. Obožujem Dalmacijo, zato gremo letos z družino spet tja dol. Na Korčulo, u Velo Luko. Tam se čas ustavi. Kot bi bil na drugem planetu. Mi je vseeno, če se je treba odpeljat do plaže. Pa kaj, saj sem na dopustu in imam časa dovolj. Skratka, meni je hrvaško morje zakon. Najlepše od Zadra navzdol. Lp mamica_V Sporočilo je spremenil(a) mamica_V dne 23. 2010 07:51

Vložena Marelica  

član od: 14.2.2008

sporočila: 202

24. mar 2010 14:36

Mi pa letos na Portugalsko (v lastni režiji), tura po celi državi in na koncu nekaj dni oddiha na obalah juga-pokrajine Algarve. Če ima kdo kake nasvete, izkušnje,... so zelo dobrodošli, sem ravno v pripravi programa. Vložena Marelica

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

24. mar 2010 16:50

Marelica, vprašaj spagon, ona pozna tiste lokacije. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti