Kam na dopust?

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

25. mar 2010 6:51

[citat=--Vložena Marelica--]Mi pa letos na Portugalsko (v lastni režiji), tura po celi državi in na koncu nekaj dni oddiha na obalah juga-pokrajine Algarve. Če ima kdo kake nasvete, izkušnje,... so zelo dobrodošli, sem ravno v pripravi programa.Vložena Marelica[/citat

Kako pa greste? Nameravate najeti avto ali se boste posluževali javnega prevoza (kar je na Portugalskem popolnoma sprejemljivo, samo malo bolj natančno je treba planirati).

In kaj vas najbolj zanima? Zgodovina, arhitektura, narava, muzika?

Če boš malo bolj natančno povedala, ti z veseljem posredujem svoje izkušnje (lahko tudi na ZS).

nola

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

25. mar 2010 9:56

Vložena Marelica je napisal/a:
Mi pa letos na Portugalsko (v lastni režiji), tura po celi državi in na koncu nekaj dni oddiha na obalah juga-pokrajine Algarve. Če ima kdo kake nasvete, izkušnje,... so zelo dobrodošli, sem ravno v pripravi programa. Vložena Marelica
Če rabiš kako informaijo kar vprašaj, bila sem predlani jeseni. Od severa proti jugu in par dni poleževanja na Algarveju. LP saša

Vložena Marelica  

član od: 14.2.2008

sporočila: 202

25. mar 2010 10:15

O, super, spagon. Me zanima kake so ceste? Računam kilometrine, nimam pa občutka, koliko to pomeni dejansko časa? Koliko je avtocest (predvidevam Lisbona-Porto?), po notranjosti pa ne. V kateri kraj v Algarve (Lagos, Albufeira, Faro), ste se kopali? Vložena Marelica

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

25. mar 2010 11:00

Ceste so super, kot pri nas :) Meni se je zdelo da se lahko po Portugalski hitro potuje. Nisva se pa veliko vozila po AC, ker tako pač bolj malo vidiš in sva šla raje po regionalnih in magistralnih cestah. Začela sva na severu, ustavila sva se v Barcelosu, Bragi in Guimaraesu, spala večinoma v kampih na obali. Potem sva šla proti Portu (ki je mene bolj navdušil kot Lizbona) in bila tam 3 dni. Vedno sva pustila avto v kampu in šla z avtobusom v mesto. Prevoz je zelo poceni (iz predmestja Porta, kjer je bil kamp, do centra sva dala 1 euro za avtobus, voziš se pa skoraj 1 uro. V ceno je všteta tudi adrenalinska vožnja po zelo ozkih ulicah - šofer vozi kakih 60-70 km/h in trobi pred ovinkom v opozorilo nasproti vozečim :)) Iz Porta sva šla v Aveiro in Coimbro. Sledil je najlepši del poti - mesta Tomar, Alcobaca, Batalha (ta tri mesta moraš videt!!)in Fatima. Spala sva v Nazareju, v kampu na obali. Kamp je imel čudovito peščeno plažo, meni se je zdelo da je dolga 500 km :) Potem sva šla v Lizbono, ostala samo 2 dni, ker sva tam že bila. Pri Lizboni je obvezno videt tudi Cabo da Roca, Belem in Sintro! Potem pa proti jugu. Ne it po avtocesti, bolje po magistralnih, regionalnih cestah, ker se voziš po od sonca ožganih suhih poljanah, kjer rastejo plutovci. Res lepo! Na jugu sva spala v kampu v Lagosu, ogledala sva si pa cel Algarve - lepo je na Cabo Sao Vicente, v Sagresu, Lagosu in Taviri. Midva sva se kopala na plažah okoli Lagosa. Ko boš na Portugalskem ne izpusti njihovih slaščic, v Belemu moraš it na Pasteis de nata v staro slaščičarno, jej bakala, ki ga imajo v vseh možnih oblikah in ga pripravljajo na 1001 način, pa jasno poskusi portovec! Tukaj je nekaj slikic iz mojega albuma: http://www.kulinarika.net/uporabniki/enalbum.asp?ID=177 Če te še kaj zanima vprašaj, vidim pa, da ima tud Nola naštudirano Portugalsko, pa naj še ona kaj napiše. LP saša saša

Vložena Marelica  

član od: 14.2.2008

sporočila: 202

25. mar 2010 21:16

Super!Hvala Spagon. Ja, vse te kraje, ki si jih naštela imam na programu. Edino Tomar se pripišem. Nola, sem šele sedaj videla, da si ti tudi "portugalka".Prej v sluzbi sem samo na pol prečekirala. Letimo do Lizbone, potem pa avto. Časa imamo 13 dni, začnemo torej v LIS-z okolico (Sintra, Cabo da Roca...), potem pa proti S: Obidos, Nazare, Alcobaca, Fatima, Coimbra,..do Porta. Potem Porto z okolico (Braga, Barcelos..) in nato po (vzhodni) notranjosti proti Jugu (čez Pinhao, Gouveia, Belmonto Sortelha, Castelo Branco) do Evore in Estremoza. Na koncu, kot sem že napisala, 4 dni počitka na jugu (ravno sem našla ene ugodne app. v Lagosu). Z besedo počitek ne mislim dobesedno ležanja na plaži, ampak tudi raziskovanje celotne južne obale, le nastanitev 4 dni v istem kraju. Zanima nas vse: predvsem narava in arhitektura, muzeje si ponavadi ogledamo samo od zunaj (so tudi izjeme). Izogibamo se masovnemu turizmu (kolikor se da), rajši okušamo lokalne vrednote destinacij, na katere se podamo. Zato tudi vedno potujemo v lastni režiji in najamemo rent-a-car, kjer nismo omejeni na čas. Kake pa so cene približno, v primerjavi npr. z nami? Hrana, pijača? Lani smo bili na Irskem, od Portugalske pričakujem nižje cene. O, brez skrbi, brez sladic ne bi preživela, hvala za nasvete katerih se poslužit. Portovec pa tak in tak: zvečer, ko se kolesa avta ustavijo in otrok zaspi... Komaj čakam!!! Aja, a z angleščino prideš skozi? Vložena Marelica

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

26. mar 2010 10:47

Ja, z angleščino mislim da kar prideš skozi. Jaz sem se sicer sporazumevala v španščini in eni bolj švoh portugalščini, ampak mislim da kar znajo angleško, sploh na jugu, kjer je turizem zelo razvit in je poleti večina turistov prav angležev. Cene so v trgovinah, barih, restavracijah take kot pri nas. Za nastanitev ti pa ne morem rečt, midva sva bila konec septembra in oktobra, ko je sezona mimo in je bilo res vse zelo poceni (npr. za kamp v Lagosu sva dala 12 eur - za avto, šotor in 2 osebi). Je pa fajn potovat jeseni, še vedno je dovolj toplo (od 25 do 30 stopinj) in veliko bolj poceni. Zdaj ko sem prebrala vse tvoje destinacije, sem se spomnila na Obidos. Kako lepo mesto, jooooooooj!!! Uživajte!!! saša

Vložena Marelica  

član od: 14.2.2008

sporočila: 202

26. mar 2010 11:20

Hvala! Veš, da bomo izkoristili maximalno, kolikor se da. Ciao Vložena Marelica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15824

26. mar 2010 15:03

Lloret je eno hrupno letovišče, hotel pri hotelu, trušč nad truščem, na vsakem koraku te vlečejo za roko in ponujajo karte za njihov lokal in ne vem kakšne popuste ... Ampak tam se itak ne zadržujete dolgo. Meni je v obeh variantah premalo Barcelone, ker ta je pa vredna ogleda več kot za en dan in zgoj mimogrede.

Ne vem, jaz nisem za take agencijske zadeve, Barcelono z Monakom, Nico in Cannom vred si lahko ogledaš na izletu v lastni režiji. Seveda če ti na način ustreza. Če ne, bi jaz izbrala varianto, da se vračaš z letalom in ne z busom. Je manj utrujajoče, nisem pa cen primerjala. Ampak ponudbi sta skoraj identični, pač v kontra smeri.

 

Mamamia

 

 

 

Na takšno

 

 

mamamia

Sashika  

član od: 29.3.2006

sporočila: 639

26. mar 2010 16:25

Letošnji prvi cilj izpolnjen, Istanbul je krasno mesto! Tako kot NY, nikoli ne spi. V 5 dneh smo videli ogromno (bili smo dva para) in se nahodili, ampak se je splačalo. Zelo je opazna razlika med glavno "turistično" četrtjo, Sultanahmetom, in ostalimi, npr. okrog trga Taksim, stolpa Galata, Besiktasa, Ortakoya... Se mi zdi, da se šele v teh delih Istanbula vidi, da je mesto res moderno, kozmopolitsko, medtem ko je v Sultanahmetu vse bolj konzervativno, mogoče celo malo ponarejeno. Šli smo gledat tudi derviše, morda bi se morali malo bolj poglobiti v njihovo filozofijo, a smo bili malo razočarani. Nalašč smo izbrali "originalni" ples, ki se odvija v hali na postaji Sirkeci, in je del Unescove dediščine, pa je tudi ta kar precej prilagojen turistom. Poskusili smo kar nekaj turških/vzhodnih jedi, malo za nosom, malo smo sledili Lonely Planetu, nikjer nismo bili razočarani. Sicer pa je name naredila največji vtis podzemna "vodna bazilika", nikakor si je nisem tako predstavljala. In Turki, rojeni trgovci.... sposobni prodati še tako kičasto stvar kot največjo umetnino Sashika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti