Kuhanje z mikrovalovko

Giga  

član od: 2.1.2006

sporočila: 1

tema odprta - 2. jan 2006 23:41 | ogledi: 2.667 | odgovori: 5

Prosim pomagajte mi s kakšnim nasvetkom - receptkom: kaj naj kuham - pečem v mikrovalovki z grillom? Rada bi jo izkoristila za še kaj drugega kot samo odmrzni in pogrej mleko. Že vnaprej hvala. Aja, pri receptih bodite natačni, ker sem totalni butelj za kuhat, se šele učim.

Giga

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

3. jan 2006 8:54

Giga, vsaka mikrovalovka ima svoje štose. Po moje bo za začetek treba pogledat v knjigo z navodili. V naši smo delali tako rekoč vse: pekli piščanca (koža je bila hrustljava, da je kar pokala v ustih), tudi kakšno pico in zelenjavno pito smo pekli v njej, kuhali riž, gratinirali nekatere jedi. Takole na daljavo ti kak konkreten recept ali nasvet težko dam, ker ne poznam pečice. Imajo pa v knjigarnah kar nekaj knjig o pripravi hrane v mikrovalovki, malo polistaj po njih. In ko enkrat pogruntaš sistem, je ne bo jedi, ki je ne bi znala pripravit, boš videla. Bom doma malo polistala po kakšni knjigi, pa tu jutri napišem kaj več. Ti pa sporoči zmogljivost oziroma moč pečice, pa lahko rečemo še kakšno več. Pozdravček, Mamamia mamamia

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

3. jan 2006 9:46

Pri pečenju z vročim zrakom moraš biti pozorna na to, ali je grelec zgoraj ali s strani. Če je zgoraj, ne boš spekla nič, ker bo zgoraj pečeno, spodaj surovo. Če pa imaš to srečo, da je grelec s strani, potem se pa že lahko kaj speče. Jaz imam grelec zgoraj in je še pica taka čudna. Sonja

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

3. jan 2006 10:40

Sklepam, pa imaš pečico, ki ima samo gril, brez vročega zraka. Potem peka skoraj ni mogoča, razen za kakšno stvar zapečti. Je pa tako, kot je rekla mamamia, vsaka pečica je malo drugačna, zato boš morala sama pogruntati. Najbolje je, da v knjižnici vzameš kakšno knjigo na to temo. Pred leti je gospa Marinka Pečjak izdala knjigo o MWP in je notri veliko praktičnih nasvetov. Vem, da se da samo z MWP spečti prav okusen biskvit. Moja prejšna MWP je imela topel zrak - uporabljala sem jo enako kot ventilacijsko pečico, ta, ki jo imam zdaj, pa ima kot dodatek samo gril in ga še nisem uporabila, ker rado šprica okoli in je potem en cel kup čiščenja. LP

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

3. jan 2006 12:47

Živjo! Tudi jaz v moji MV v glavnem kuham, pogravam, odtaljujem... Ima grelec od zgoraj in samo gril, brez konv pečenja.... zato pečem le redko kdaj, ker je zgoraj lepo zapečeno spodaj pa še surovo. V teh praznikih sem pekla (sušila), kruhke za tatarski, ker imamo radi, da so še malo topli je to super ideja. Hitro gotovo! Drugače pa sem pekla še ribje palčke, hrenovke, riž, kuhala puding, juhe, ... Ima pa MV tudi možnost grila in mikro valov hkrati, kako bi lahko uporabljaja takšno funkcijo? Giga v bazi je veliko receptov za kuho v MV, poglej jih gotovo boš našla kaj uporabnega! Lp. Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

Soncika  

član od: 29.6.2005

sporočila: 35

3. jan 2006 16:13

Na tej strani imaš kar nekaj receptov glede priprave hrane v mikrovalovni, od predjedi do sladic. Mogoče si boš lahko kaj pomagala. Nekatere sem sprobala in so super. http://www.whirlpool.si/whirlpool/recepti.asp Če pa znaš italijansko, ti lahko pošljem še kakšen link. Soncika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti