Perlice

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

8. dec 2005 16:17

Jaz se javim, samo majhen problem mi je čas. Ali se lahko s katero zmenimo, da vzame zame in se kasneje dobiva, če slučajno ne bi mogla prit takrat, ko greste tja? Veri

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

8. dec 2005 17:15

Dragička, prav navdušila si me s tole organizacijo. Bravo. Perlic ne rabim, bi pa z veseljem kupila krokant. Tako da, ko boš naslednjič iskala odjemalke krokanta, sem prva kandidatka. Lp Mimika

lisička  

član od: 21.7.2003

sporočila: 588

9. dec 2005 11:24

Punce, takole. Meni je mož včeraj prinesel iz LJ 1 kg teh perlic. S sodelavkami sem se dogovorila, da si jih razdelimo. Hočem vam povedati, da sem dobila perlice premera 0,6 mm. Za predstavo, 20 dag perlic je kozarček od Tomatine, ampak ne čisto poln. Mimika, krokant pa sem kupila v Tušu. Velikokrat ga naredim kar doma in grobe koščke shranim v eni posodi, bolj moknati del pa v drugi posodi. Je še najcenejše. Gobica

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

9. dec 2005 12:06

Gobica, lepo prosim, zaupaj mi, kako napraviš krokant. mimika

lisička  

član od: 21.7.2003

sporočila: 588

9. dec 2005 13:13

Delam ga po receptu Prekmurke: 2,5dag margarine ali masla stopim, dodam 12,dak sesekljanih olupljenih mandljev, lahko tudi lešniki ali orehi. Dodam še 5 dag sladkorja in mešam, da vse skupaj karamelizira. Še vročo zmes razgrnem na pekač. Ko se ohladi, ga zlomim in nato z valjarjem zdrobim (vzamem dve plasti peki papirja, med katerega dam zlomljeni krokant). Potem pa valjam in valjam toliko časa, da dobim drobne koščke. To zmes potem presejem. Debelejši delci so za okras, moknati del pa dodajam k smetani s katero okrasim torte in rolade. Lahko pa z njo izboljšaš okus biskvita. Če ga uporabljaš večkrat, naredi dve masi in ga potem shrani v dobro zaprt kozarec, za prvič pa je bolje da delaš iz ene mase, da dobiš občutek. Delala pa sem ga tudi po enem drugem receptu iz neke revije. Bom pogledala doma, pa sporočim. Gobica

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

9. dec 2005 19:04

Za informacijo za tiste v bližini MB: perlice srebrne barve sem kupila preko šentiljske meje pri Berti. So celo tako enkratne, da se pri peki na vročini ne razlezejo. LP Anja

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

9. dec 2005 20:18

Pa še informacija za tiste iz goriškega:imajo jih v superA&0 v Gorici(I)in v eni manjši trgovinici zdraven zlatarne lo scrigno(imena se žal ne spomnim)prav tako v Gorici. Bernarda

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

9. dec 2005 20:25

rozanec je napisal/a:
Zdravo punce- kaj res ni še ene kandidatke za perlice? Sigurno bodo v tem prazničnem času prav prišle... rozanec
Sem dobila še eno kandidatko- mojo sosedo. Najraje bi videla, če mi (če bo zadeva stekla) pošljete perlice po pošti- krijem vse stroške. V LJ po 40 dag perlic se res ne bi rada vozila. Sporočite odločitev. LP, V.

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

10. dec 2005 6:16

VilmaS, bo treba dragičko vprašat (ona točno ve, kje se jih dobi)- najbolje da ji pošlješ zasebno sporočilo in se zmeniš z njo. Meni je namreč javila, da se bomo dogovorili, ko bo dovolj kandidatk. In tudi sama mislim, da bi bilo najbolje, če bi se perlice poslale po pošti. rozanec

vemves  

član od: 19.5.2005

sporočila: 337

14. dec 2005 18:48

VilmaS,ali še imate kje recept za medeno hiško?bi prosila zanj,zasledila sem pogovor na to temo lansko leto tak čas. vemves

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti