Solata z ajdovo kašo

modrijan  

član od: 29.12.2004

sporočila: 148

tema odprta - 27. nov 2005 19:10 | ogledi: 35.141 | odgovori: 8

Zdravo!

Ima katera recept za solato iz ajdove kaše. Nekje sem jo enkrat jedla z dodatkom kisle smetane pa je bila odlična. Kaj je bilo še noter - pa nimam pojma.

LP,

modrijan

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

27. nov 2005 19:32

Hm, za varianto s kislo smetano ne vem. Lahko pomagam le z idejo, kot jo prakticiram sama, ko gre za solato. Ajdo skuham z dodatkom česna, soli in popra, potem v še vročo zmešam drobno sesekljan por. Ko je vse skupaj hladno, dodam bučno olje, kis, balzamico ter še soli in popra po potrebi. Včasih dodam kaši sesekljano papriko, rdečo in zeleno, da je bolj pisano, pa sesekljane kisle kumarice. Poskusi temu dodati še kislo smetano, po moje ne moreš kaj veliko usekat mimo...Danes pa sem jedla za kosilo tolo ajdovo kašo z zelenjavo in skledo zelene solate s fižolom. Dieta pač. Mamamia mamamia

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

27. nov 2005 20:46

Se strinjam z mamamio, zelenjava po želji (ne preveč paprike, da ne prevlada okus), potem pa kisla smetana, super je. Šampinjni, malo korenčka, rdečega in rumenega, malo paprike, malo paradižnika, začinjeno. Pa dobro se mora prepojiti, da je okusna. rimljanka

ajetam  

član od: 28.6.2004

sporočila: 272

27. nov 2005 21:05

Tudi jaz ne poznam recepta s kislo smetano, lahko pa ti povem, da pozimi zelo rada jem solato iz ajdove kaše in kislega zelja. Če dodaš še tuno, pa je še boljša. Poleti pa zelo paše dodana zelenjava in tudi tuna.

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

28. nov 2005 14:20

Skuhaš ajdovo kašo v osoljeni vodi z dodatkom lovorjevega lista ,tik predno je kuhana dodaš še majaron ,odcediš in ohladiš .Zmešaš (na 25 dak kaše) 2dl kisle smetane ,1 dl jogurta ,1 veliko žlico majoneze ,3 žlice kisa od vloženih kumarc ,popraš po okusu ,poliješ po kuhani kaši dodaš še na kocke narezano rdečo čebulo ,in vložene gobice -količinsko se odloči sama .Vse skupaj premešaj in daj "na počivanje ".Lahko jo narediš že dan prej in komot zdrži v hladilniku 3 dni .Poročaj ,če je to to kar iščeš . LP Marta

PACKA  

član od: 23.9.2003

sporočila: 344

28. nov 2005 17:20

Prekmurka verjetno poznaš tudi juho iz ajdove kaše s smetano in jurčki. Ti je znano? Mi lahko zaupaš recept? Hvala! PACKA

modrijan  

član od: 29.12.2004

sporočila: 148

28. nov 2005 19:57

Prekmurka, sem probala in sem zelo zadovoljna. Mora se še malo prepojiti v hladilniku. lp, modrijan

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

30. nov 2005 4:39

Na olju ali masti zarumeniš čebulo, dodaš česen da zadiši,zaliješ vodo ,dodaš oprano ajdovo kašo z lovorjevim listom.Ko je kaša do polovice kuhana dodam gobe (jaz jih posebej podinstam) ,na koncu dodam smetano -vedno dam količinsko pol kisle in pol sladke smetane z dodano 1 žlico moke ,če ti paše okus majarona ga lahko dodaš .Packa ,to je moj recept za kuhanje te juhe . LP Marta

PACKA  

član od: 23.9.2003

sporočila: 344

2. dec 2005 16:31

Najlepša hvala. Poskusim takoj jutri. PACKA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti