Priprava fazana

atic  

član od: 19.8.2005

sporočila: 218

tema odprta - 16. nov 2005 23:39 | ogledi: 3.387 | odgovori: 2

prijatelj mi bo prinesel nekaj fazanov. S to perjadjo nimam nobenih izkušenj. Kako naj ga očistim in na kakšen način naj ga pripravim? Prosim za vaše predloge

atic

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

17. nov 2005 18:43

Fazana očistiš ko piščanca. Seveda pa je odvisno, kako očiščenega ti bo prijatelj prinesel. Jaz enostavno potegnem kožo dol, s perjem vred, ker jih moram vedno očistiti kar veliko. Tako je pač pri lovskih družicah. Očiščenega posušim s papirnato brisačo in natrem z začimbami. Dam ga v pekač in ga obložim z rezinami pancete, ker je samo meso precej suho. Pečem v pokritem pekaču približno eno uro, le zadnjih 15 minut pekač odkrijem, da se meso lepo hrustljavo zapeče. Posebnega okusa je tudi, če ga ocvreš. Nekaj kosov, predvsem hrbet in perutničke pa uporabiš za zelo okusno juho. Paziti pa moraš, ko ješ bedro - ima zelo veliko tankih, dolgih koščic. Pozabiti ne smeš tudi na šibre, ki jih je v vsakem fazanu kar nekaj in ti škrtajo med zobmi. levinja

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

17. nov 2005 18:46

Potem pa imajo zobozdravniki precej dela . jade

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti