Božični puding

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

9. nov 2005 13:34

Kako pa bi bilo to v ekonomu? Jaz uporabljam sistem AMC, vse kuham tako, pa še hitro je. Ampak ali misliš da bi dala v visok lonec vodo noter posodo s pudingom, zaprem s pokrovko (koe ekonom) pa kuham 1,5 ure. Uf mislim da bo predolgo. Goveja juha se kuha npr.10-15 minut, če kaj pomaga za orientacijo. Mislim da bo 45 min. čez glavo. Kaj misliš Veri? Če je kdo že probal v ekonomu ali pa klasično naj pošlje slikico pa malo naj razloži.... ANJA

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

9. nov 2005 13:56

Tukaj je malo zgodovine pudinga, pa še slikca, kako si pomagati, če nimate modela za puding. http://www.bbc.co.uk/food/news_and_events/events_s Tjas, meni so rekli, da je puding najboljše kar pustiti v posodi in ga potem na Božič enostavno pregreti na sopari. Potem ga streseš na krožnik in postežeš z omako. Je zelo sočen in bogat, saj vidiš po sestavinah. Drugače sem pa našla eno zanimivo stran o pudingih: http://www.irishcultureandcustoms.com/2Kitch/aXmasPud.html Loni Makaroni

julia  

član od: 5.12.2004

sporočila: 513

9. nov 2005 16:46

Pa punce, kaj komplicirate, uporabite eno posodo, jo dajte v drugo, ki je napoljnjena z vodo in je cisto v redu. Posoda v kateri se puding kuha naj bi bila polkrozna kot pac za pudinge, lahko pa je cisto navaden "pisker", boste pac narezale lepe kose....Ce kose prelijete s whiskey omako ali s custerdom (lahko razredcite vanilijev puding da bo priblizno podobno), je tako vseeno. Tjas, bozicni puding je kot eno pecivo , tezko je opisati...saj vidis po sestavinah...mogoce je masa podobna kaksnemu nadevu za polnozrnate rezine, pac moras poskusiti. Ko prides, pa bos poskusila se tega tu...Pudingi sploh niso podobni nasim pudingom v Sloveniji. Puding je tudi npr. kot en ragu skuhana gosta juha, pokrita s testom in specena v pecici...samo toliko za predstavo. julia

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

9. nov 2005 17:27

To, Julia. Zdaj mi je bolj jasno. Jaz pa bi res komplicirala, kupovala ovalno posodo in jo obešala na kuhalnico. Ampak še eno vprašanje pa le imam. Glede velikosti. Ko bom stvar zmešala, bom že videla, koliko je je. Koliko pa ta stvar naraste? Da ne dam v ravno pravo posodo in potem lovim ta puding po celi kuhinji. Suzana

julia  

član od: 5.12.2004

sporočila: 513

9. nov 2005 18:55

Kolikor je mase toliko je pudinga. Nic ne naraste. julia

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

9. nov 2005 21:22

julia je napisal/a:
Bozicni puding se obicajno pripravlja ze sedaj v novembru ali v zacetku decembra. Ostane zelo dolgo in se lahko je vso leto, vendar mora biti shranjen v dobro zaprti skatli ali posodi. Lp iz Galwaya julia
Julija, kje pa hraniš puding, da tako dolgo obstoji? Mora biti na hladnem, v kleti? V kakšni škatli ali posodi ga shranjuješ? Vsako leto me mika, da bi ga naredila, pa sem še vedno ostala brez... Si ga niti nisem znala predstavljati, zdaj, po vseh opisih in slikicah pa mislim, da bom zbrala pogum! LP, Stanka

julia  

član od: 5.12.2004

sporočila: 513

10. nov 2005 9:25

No recept, ki sem ga poslala se ne obdrzi tako dolgo, najvec 14 dni. Sicer je puding lahko kjerkoli, v kuhinji, sobi...tudi na hladnem ni potrebno da je, v soping centrih je cisto preprosto na policah. Tudi glede posode v kateri je, ni tezav. Lahko v plasticni, kovinski... Za tiste, ki bozicnega pudinga se niste poskusili: da ne boste razocarani..zame je orehova potica 10x boljsa...... julia

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

10. nov 2005 9:50

No sedaj sem 100% da ga bom stestirala za letošnji Božič. Samo še vprašanje, s čim je prelit? Nek bel preliv, je to kot limonin led(beljaki, sladkor, limonin sok) ali kaj drugega? ANJA

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

10. nov 2005 9:56

Tudi jaz ga bom sprobala! Letos bo moj... Julia, vedno se veselim novih okusov. Prepričana sem, da me puding ne bo razočaral! Čez potico je pa tako ni... LP, Stanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti